Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvos előnye hátránya?

Fogadott orvos előnye hátránya?

Figyelt kérdés
Mi a hátránya annak ha nincs?
2012. júl. 17. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fogadott orvosom. Így nálam volt olyan, hogy 9-től délig ott ültem, hogy végre bejussak ultrahangra, míg akinek volt fogadott orvosa, az odaért, bement a dokival és mehetett haza. Ez egy hátránya, ha nincs dokid.

Meg aztán ha bármi problémád van, kérdésed, akkor tudsz a fogadott orvosodhoz fordulni. Ő egyből ellát tanáccsal, megvizsgál, megint csak nem kell sort várnod.

Ha odaérsz, hogy szülni fogsz, akkor már egyfajta bizalmi viszony van kettőtök között.

Legalább is én ezeket a dolgokat láttam, tapasztaltam.

2012. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs, nem igazán foglalkoznak a leleteiddel, az egészségeddel és a picivel. (Tapasztalat) Olyat is tudok, hogy még az ultrahangot se igazán nézik. Sőt még két fájás közt a szülőágyról is felkeltenek, majd akkor mehetsz vissza, ha már csak percek vannak vissza.
2012. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nincs fogadott orvosom de a kórházba időpontra megyek ultrahangra, viszont előfordulhat csúszás ha az ügyeletes épp szülést vezet le... Magán dokinál lehet nem kéne semennyit se várnom, de problémamentes terhességem van így nem láttam értelmét hogy kidobjak több 10ezer forintot az ablakon mikor ingyen is megkapom az ellátást.
2012. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Előnye, hogy van egy orvosod, akit bármikor zaklathatsz, ha kérdésed van, ha megijedsz vagy persze ha szülsz :)

Hátránya lehet (az ár mellett), hogy ha a kórházban bemondod, hogy van orvosod, meg kell várnod.

Hogy milyen ellátást kapsz, szerintem az inkább a kórház felszereltségétől, rendjétől és leginkább (a fogadott vagy ügyeletes) orvos habitusától függ. Elvileg persze nagyobb az esélyed, hogy lelkesebb hozzáállást kapsz, ha fizetsz - de mindenre van ellenpélda.

2012. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nincs fogadott dokim, de az sztk-ban is nagyon alaposak mindig. Általában egy dokinak a rendelésére járok, de ha ő pl műt, akkor jön másik és ugyanolyan rendes. Terhességi magas vérnyomásom van, a doki mindig nézi, küldött szemészetre, pajzsmirigy vizsgálatra, hogy nem okozott e még valamit a magas vérnyomás.

Fogadott doki hátránya: állandóan, sokszor fölöslegesen berendel, csak hogy fizess! Nem is egy ilyet ismerek! Persze biztos van olyan, aki nem így csinálja! 3 barátnőmnek is volt fogadott dokija, aki szó szerint lesz@rta őket, semmivel nem tett többet mint az ügyeletes orvos. Szülés után be sem ment hozzájuk!

2012. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ettől tartok én is,hogy nem megyek vele túl sokra ha odafizetem azt a pénzt,akkor már inkább a babára költeném azt az összeget.Hát nem tudom....
2012. júl. 17. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy vagyok vele, hogy fogadott orvos nélkül is megszülöm, attól nem lesz meg könnyebben a babám, ha fizetek az orvosnak! Nekem teljesen mindegy, hogy ki néz rám vajúdás közben, attól még ugyanúgy fájni fog. Ha meg netán sürgősségi császárra lenne szükség, az ügyeletes is ugyanúgy megcsinálja. Én inkább a babára költök!
2012. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Engem megnyugtat a tudat, hogy ugyanaz a doki lát hónapról hónapra, minden vizsgálatot Ő csinál, tudja mi van Velem- név szerint ismer, nem utolsó sorban nem kell órákat ülnöm nála, és igen, kialakul közöttünk egyfajta bizalmi viszony.


Bármikor felhívhatom ha kérdésem van.


Voltam 18hetes UH-n SZTK-ba, no comment. Futószalagon, 3 perc jut egy kismamára, bunkók, nem szívesen válaszolnak a kérdésekre. Illetve az SZTK-s rendelésen azok az arcok akik ott ülnek....pff.. és összevesznek hogy ki mikor jött.... na köszi, nem.



Úgyhogy : magánorvos.



28+2hkm

2012. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk úgy van hogy területileg van védőnőnk és 6 védőnői területnek van 1 dokija, így engem is ugyanaz a doki lát. A kórházban meg ultrahangra lehet úgy időpontot kérni hogy mikor van bent az az orvos akihez menni szeretnél. Amúgy szerintem az sem rossz ha több doki megnéz mivel lehet hogy az egyik észrevesz valamit ami a másiknak fel sem tűnt. Ha úgy érzed nem foglakoznak veled eléggé szerintem ráérsz akkor dokit fogadni
2012. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

SZia, én fogadtam, el is vállalta a szülést, aztán cserben hagyott 28 hetesen, halálfélelemmel. Ha rajta múlt volna, meg is halhattam volna a babámmal együtt, ugyanis koraszültem, mert ahelyett, hogy gyógyszert írt a magas vérnyomásomra, be kellett volna fektetnie a kórházba, de nem tette meg, 5 nap múlva pedig meg kellett szülnöm 28 hétre a kisfiamat, az orvos szülés után 5 nappal hívott fel, hogy bocs, de nagyon el volt utazva és hát igen, LEHETETT RÁ SZÁMÍTANI, hogy baj lesz. Akkor miért nem fektetett be? És miért nem tudtam elérni, amikor elvállalta a szülést is , és azt mondta, bármi van, elérem, akár éjjel is? És ez egy nagy nevű orvos volt!

Szóval tuti, legközelebb nem fogadok orvost. Már kiokítottak a kórházban a már szült lányok is, hogy ők is hasonló tapasztalatokkal "gazdagodtak" fogadott orvosok terén. Kívánom Neked, hogy ha Te fogadsz, ne járj úgy, mint én.

2012. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!