Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. terhességet hogy csináljáto...

3. terhességet hogy csináljátok végig, ha az első két gyerkőc is pici még? Mennyit tudtok pihenni? Stb.

Figyelt kérdés
Vagyis ez a 2. terhességem, csak van egy 2,5 éves ikerpárom itthon, és ami a nagy könyvben le van írva, ( pihenés, ne cipeljem, stb) sehogy nem tejlesíthető. Sokszor kiabálok is, meg egész nap mozgásban vagyok, hajolgatok, emelem őket,ezzel nem ártok a picinek, ugye? Próbálom nyugisabban, meg óvatosan, de nehezen sikerül. még az elején vagyunk, én rosszul vagyok gyakran, ez is frusztrál. tudtok tanácsokat adni? tapasztalt anyukák?
2012. júl. 18. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is lazán :) Nekem is van 2,5 évesem meg egy makacs önfejű 5 éves, fiú mindkettő. Egész nap ölik egyást, valamelyikük mindig reklamál valamiért, 2 felé kell szakadni. Újabban a kicsi 2-3x kel éjszaka, szóval én sem pihenek túl sokat. A nagy már nem alszik délután, a kicsi szerencsére még 2 órát is lenyom. Olyankor van egy kis nyugi, a naggyal dvd-zünk. Apa külföldön dolgozik, semmi segítségem nincs. Kitartás neked is. A kicsinek elmagyaráztam, hogy nem lehet emelgetnem őt, szerencsére már megérti. A nagy pedig nem türelmes fajta, de kb. 2 hete rájött, hogy muszáj várnia, pl. egy pohár vízre. Egyre inkább noszogatom, hogy legyen önállóbb, sőt van amikor a kicsinek is segít pl. fürdeti, stb.
2012. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 4. babát várjuk,a legnagyobb 5,a középső 3,a legkisebb pedig csak szeptemberben lesz 1 éves.

Pihenés csak éjjel,cipelni a legkisebbet kell,ha olyanja van,vagy ha olyan boltba megyünk,ahol csak bevásárló kosár van,és a középső sem tud beleülni egyedül a székébe,meg a kádba is bele kell tenni,meg kivenni,plusz az egyéb tenni valók bent-kint...

Én próbálom magam mérsékelni,amit nagyon nehéz,de nem lehetetlen,sokszor sikerül!- mert ilyenkor idegbeteg tudok lenni,ami senkinek sem jó! A kicsi elég nyughatatlan,sokszor mászik fel s alá,sokszor nem tudok leülni sem,mert ő már ott van,áll fel kapaszkodva,csetlik-botlik... Meg a kupi,amit képes csinálni!!.. Ő az a tipikus érdeklődő gyerek :-) Nagyon kell Rá figyelni.



Az emelgetéssel nem teszel kárt a kicsiben! Persze ha aggódsz,akkor próbáld meg kevesebbet emelgetni a nagyokat!

A rosszul létekre próbálj meg sokszor keveset enni-pl háztartási kekszet csipegetni,szedhetsz b6-ot,ami segít leküzdeni a rosszulléteidet!


Remélem tudtam segíteni!!

Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)



Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a harmadikkal vagyok várandós még kb 11 napig.. A nagyobb 5- a kisebb 3 éves. Sosem tudtam betartani azt,hogy ne emelgessem őket,vagy ne kapkodjak,ne hajlongjak hirtelen stb.. Ha elég erős a babácskád a pocidban,akkor bírni fogja!! Tény,hogy nem tudsz annyit pihenni,de délután azért feküdj le,mikor a másik kettő is pihen! én is így tettem és teszek mindig. ÜDv, 38hkm.
2012. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálok pihenni napközben, mikor ők alszanak én is lefekszem. naponta többször felteszem a lábam ha épp mesekönyvezünk vagy énekelünk, stb. mert elég durva, fájós visszereim vannak. sétálni egyre kevesebbet tudok, biciklizni két gyerekkel sehogy, ez a bezártság amit át kell még vészelni, hogy megértsék most nem megyünk ide-oda, csak hétvégén ha szabad az autó.
2012. júl. 30. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:

29 hetes vagyok, két gyerekem van: 21 hós és 3,5 éves.

Napi kétszer megyünk játszótérre, házimunka, főzés, blabla... Szerencsére egyszerre alszanak ebéd után, és nem is keveset, minimum 2 órát, néha 3-at is, úgyhogy ilyenkor én is szoktam pihenni. Este korán lefekszem, fél 9-9 fele már ágyban vagyok, és hát reggel addig, amíg az egyik fel nem kel (6-7 között). Amikor ébren vannak, pörgök, mert muszáj.

Most egyébként leültem meginni egy kávét, ők meg játszanak magukban.

Emelni kell őket néha, főleg a picit, őt elég sokszor, meg ő nagyon anyás is, sokszor lóg rajtam.

Nem vészes egyébként, ha majd neked is elmúlik a hányinger, azért jóval könnyebb lesz!!!

Vigyázz magadra és jó babavárást!

2012. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!