Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy valakit hagytak szenvedni a szülésnél?

Figyelt kérdés

első szülésnél körülbelül mennyi ideig "normális" ha a nő szenved? erről csak az orvos dönt,kit mennyi ideig hagynak szenvedni??

akinek fogadott orvosa van és látja hogy pl 20 órája szenved és mondjuk nem tágul,akkor inkább megcsászározza (akkor is ha a baba jól van)?


akinek nincs fogadott orvosa, azzal másképpen bánnak, mert ugye ott nincs fix pénz a szülés után?


tapasztalatok? köszönöm!



2012. júl. 20. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én majd 2 hétig feküdtem a kórházban,mielőtt és miután a kisfiam született;láttam pár dolgot.

Volt olyan anyuka,akit 18 óra kínlódás után toltak át a műtőbe,mondván "eleget szenvedett" és volt fogadott orvosa,aki végig mellette volt.Szerencsétlen ,ahogy kinézett utána,hát hagyjuk...a szívem szakadt meg.Beszélni nem volt ereje 2 napig. :(

Ha nagyon elhúzódik a vajjúdás,akkor gyengül a kismama és emiatt szokták alkalmazni a császárt,még ha sokára is (persze ha nem lép fel komplikáció).Olyankor már nem marad ereje nyomni többek között.

Hát én azt gondolom,hogy az kórház;így orvos függő,hogy másképpen bánnak-e azzal,akinek nincs fogadott orvosa.Ahol én szültem,ott nem volt megkülönböztetés.

Ha van fogadott orvos,és lehet vele kommunikálni,lehet érdemes megbeszélni szülés előtt,hogy a kismama nem szeretne sokáig szenvedni, és ha úgy alakul,akkor inkább császár legyen belőle.Sokak szerint aki császárral szül,az nem is igazi szülés.Szerintem ez akkora butaság,hogy iszonyat!

2012. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Szenvedés alatt a vajúdást érted?????


Nem mindenki szenved vajúdás alatt, én például szépen csendben tűrtem, ahogy jönnek a fájások. Fájdalomküszöbtől is függ sok minden, nem csak az orvostól.

Oxitocin, burokrepesztés általában történik, mielőtt vágnának.

2012. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy fájdalomküszöbtől függene. Nekem nagyon erős fájásaim voltak, a 4 perces fájások dupla hullámban jöttek, egyedül feküdtem magamra hagyva, nem törődött velem senki, a 2 fájás közt aludtam, annyira kimerített. A szülésre maradt erőm bőven, utána mondhatni kirobbanó formába kerültem, sztem a megkönnyebbüléstől. A vérveszteség miatt sétálva szédültem, de szuperül voltam.

A jóslóim 5 percesek voltak 20 órán át, az is nehéz volt, mert azok is nagyon erősek voltak, csak az NST szerint voltak gyengék. Ez minden szülésnél, mindenkinél más, mennyire erősek a fájások. Szerintem hormonoktól függ, mint az egész terhesség, kinél mi jön elő, egyik terhességnél van ez, másiknál van az, stb.

2012. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

10 nap túlhordásnál kezdődtek a fájások. Volt fogadott dokim. Mire beírtünk a kóházba 5 perces fájásaim voltak és szivárgott a mgazatvíz, 1 ujjnyira nyitva voltam.

Megvizsgált, azt modnta fájásgyenge vagyok+a szivárgás, +első szülés és nagy baba:) Délután fél4kor mondta,hogy jó esetben hajnal 4 kor baba. azt hittem leugrok a székről,nem éreztem én azokat a fájásokat annyira gyengének.

Nehezen tágultam, végül hajnal 4:15 perckor született meg a lányom. Az első fájástól számítva 17 óra, ebből a nagyon durva 10 óra volt, a hajnal fél2kor kötötték be az oxit, na akkor azt hittem ott halok meg:(

Az orvosom nem híve a rögtön császározzunk dolgonak.


Most a másodiknál remélem könnyebb elsz valamivel.


34+4 hetes kismama

2012. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!