Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a babára adni...

Miért kell a babára adni hazahozós ruhát? Muszáj hogy ugyanolyan legyen a kiskabát meg minden? Ha eltérő mintázatú az gáz? Mikor kell megvenni? Mi van ha kisebbet veszek mint amekkora a baba lesz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Abban hozod haza amiben akarod olyan mintával, ahogy tetszik. Akkor vedd meg, mikor már megsaccolható hogy nagy lesz e vagy pici. Én 56-osban hoztam haza őket, és elvesztek benne. De vittem 62-est is, ha esetleg nagyobb kéne.
2012. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?Mitől tér el?Ez nem divatbemutató!Nem kell komplett együttesbe hazahozni!Mikor kell megvenni?Hát a várható szülés előtt 1 hónappal már "illik" készen állni.Az újszülöttekre az 56-os és 62-es méretű ruhák valók.Vegyél pár 56-ost,de pl. overálból,kabátkából,bélelt naciból vehetsz 62-es méretűt,legfeljebb felhajtod az ujját/szárát.2gyerekes+30hkm
2012. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint ugy értem,hogy a boltban árulnak direkt olyat hogy hazahozós szett a kórházból.Nagyon rám akarta erőltetni a nő,hogy az kell,de mondtam hogy még várok vele.
2012. júl. 20. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem is fura kérdés.Ha kisebb a ruha,mint a baba,nem fér bele,kilóg mindene.Mint általában,ha kicsi valakire valami.Az meg hogy milyen a mintája,mindenkinek szíve joga eldönteni.Én még senkit nem hallottam megszólni,hogy "rossz" mintázatú ruhában vitte haza a gyermekét. :S
2012. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ez hülyeség

miért kellene ?


abba hozod haza a babát amibe akarod

spec nekem mind a 3 gyerek ugyan abba a rugiba jött haza

nem azért mert az volt a haza hozós hanem mert az elsőnél kaptam anyumtól egy aranyos macis rugit és eltettem most is megvan :-)

mivel mind téli gyerek így overall vagy zsák is kellet mondjuk az nem volt egyforma sem a body sem a sapi


egyébként divat meg h többet költsön az ember felesleges dolgokra


úgyis kell ruhácska majd kikészítesz 2 szettet amit te állítasz össze és ha hozza apa a ruhát majd mondod melyik legyen

mármint 2 méretben

2012. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyforma mintázatú. Ha akarod akár használt ruhában is hazaviheted. Senki sem foglalkozik vele. Csak azért kell "hazahozós ruha", mert a kórházban pólyában vannak és azt mégsem adhatják neked és meztelenül sem ajánlatos szállítani egy újszülöttet :D
2012. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hazahozós ruha. Basszus, ilyen is van már?

Szerintem vedd meg, hozd haza benne a bébit, aztán vidd vissza boltba az erőszakos néninek, hogy adja vissza a pénzt, mert még egyszer már nem tudod hazahozni benne a gyereket.

Te jó ég, mekkora hülyeség ez.

2012. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te!

a gyereket abba hozod el amibe akarod.

felesleges dolgokra ne engedd rábeszélni magad.

enyém januárban született,igy overallban hoztuk el,de ha kapsz esetleg hasznalt rucikat akkor abban hozod el,senkinek semmi köze.

én 62 es cuccokat vettel eleve.58 centivel született 4 kilóval,elég ducika volt:)

én is sok mindent vettem neki,de rajöttem h felesleges,lebüfizi,lehányja stb.hiába sikálod nem minden jön ki.lesz még gyerekem drága cuccokat már nem veszek.

2012. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes egy hónappal hamarabb megvenni. Az én babám egy hónappal hamarabb született, 46 cm volt, ezért az 50-es is nagy volt neki. Nekem az uh-n azt mondták, hogy a 9. hónap végére kb 4 kg lesz és hatalmas. Tévedtek. 2520 g volt. Semmiképpen nem hízott volna 1 hónap alatt 1500g-ot a hasamban. Szerintem az 56-os méret jó lesz, max felhajtod az ujját.
2012. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jajj értelek, hát bárhol vehetsz bármilyen rugit, kisruhát, szettet, vagy ami tetszik, és abban hazahozod. Utána is ráadhatod, ha mondjuk sétálni viszed:D jófej a boltos néni... Én az első babámat egy pamut rugdalózóban hoztam haza (nyári), ketteskét egy plüss macis rugiban, és most a téli kislányomat egy plüssegyüttesben, plüss pulcsi, plüss rugi, erre egy bundazsák, sapi.
2012. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!