Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok vagy elvetetnéte...

Megtartanátok vagy elvetetnétek a fog. Gátlós magzatot?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallottam, hogy már nem annyira magas a hormontartalom a gyógyszerekben és sokkal kíméletesebbek, mint régen voltak. Viszont fennáll az esélye, hogy még mindig lehet szellemi károsodás a gyerekre nézve, ha fog. gátló mellett fogan. Be mernétek így vállalni? A tv-ben láttam, hogy egy nő fogamzásgátló mllett esett teherbe, mégis normális lett a gyerek. Csak szerencséje volt?

(U.i: nincs ilyen problémám, csak érdekel, hogy mások mit tennének, én a helyében elvetettem volna főleg, hogy nem tervezett)



2012. júl. 28. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem vetettem volna el, amíg szedtem a gyógyszert. Számtalan EGÉSZSÉGES pici születik úgy, hogy az édesanyjuk tabletta mellett esett teherbe. A fogamzásgátló nem okoz szellemi károsodást, hisz ugyanazoknak a hormonoknak analógjait tartalmazza, amiket a női test is termel. Ha ezek ilyet okoznának, akkor minden magzatnak betegen kellene születnie...
2012. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Sok anyukát ismerek aki fogamzásgátló mellet esett teherbe úgy mint én,mint nekem is minden anyukának egészséges gyermeke született.

Én már a 4.héten észrevettem hogy nem stimmel valami, úgy hogy tesztet vettem és pozitív lett.

Eszem ágában sem volt elvetetni, ráadásul már létezik az uh és vérvétel ahol nagy százalékban ki lehet szűrni a rendellenességet.

Ha már a pocakodban van a baba, akkor te is nagyon megfontolnád mit is tegyél és nem egyből szaladnál elvetetni, ebben biztos vagyok.

2012. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
5 éves a fiam, yadine-t szedtem. Akkor kérdeztem az orvost, lehet e ettől bármi baja, azt mondta, hogy ezeknek már olyan kicsi a hormontartalma, hogy nem. Teljesen egészséges.
2012. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A mai tabletták betegtájékoztatójában is benne van, hogy nem okoznak fejlődési rendellenességet.

Ált. azok szokták azt mondani, hogy "azért vetettem el, mert fogamzásgátlót szedtem, és beteg lett volna miatta a baba", akiknek bűntudatuk van az abortusz miatt és meg akarják vmivel magyarázni.

2012. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
megtartanám
2012. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Tri-regolt szedtem, 36 hetes várandós vagyok, nincs semmi baj, nem vetettem volna el emiatt.
2012. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

9 evig szedtem Mercilont, es megis terhes lettem. Mar a 4 heten nem stimmelt valami. A teszt pozitiv lett a nemvart elott.

Eszembe sem jutott hogy ne tartsam meg.

Azota gyonyoru egeszseges 4 honapos kisfiam van :)

2012. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Jangee mellett lettem terhes,előtte 3 évig szedtem,most vagyok 32 hetes. A babám méretei tökéletesek,ficánkol egész nap,nem hiszem,hogy bármi gond lenne,azt úgyis mondták volna. Emiatt nem vetettem volna el!
2012. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó egészséget kívánok nektek és babáitoknak!
2012. júl. 30. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Én is a Tri-regolt szedtem,16 hónapos a fiam és egészséges.
2012. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!