Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feherje a vizeletben mire...

Feherje a vizeletben mire utalhat? Artalmas a babamra?

Figyelt kérdés
Annyira aggodom, 35hkm.
2012. júl. 30. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet gyulladás, gombás fertőzés.
2012. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira megijedni!

Nekem is fehérjét "találtak" a vizeletemben. Mondta a doki, hogy menjek vissza másnap, vigyek megint vizeletet, de előtte alaposan mosakodjak meg "ott lent" mert lehet, hogy csak egy kis folyás került a pisibe. Fontos, hogy középsugárból vegyél mintát.

Én minden eszerint csináltam, de még mindig volt benne. Elküldték laborba baktérium tenyésztésre, de hál az égnek nem találtak benne semmit.

Ja, és én is kérdeztem, hogy ártalmas lehet-e, de azt mondta, hogy nem kell megijedni, kapok antibiotikumot és elmúlik.

Nálad mi a helyzet Kedves Kérdező? Mit mondott a dokid?

26+2 hkm

2012. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő talált 3 kereszt fehérjét a vizeletben,pontosabban nála voltam a szokásos havi viziten,emellett magas vérnyomásom volt,így egyből küldött csomaggal a kórházba. Bent feküdtem egy hetet,még aznap kérték a vizeletet,de ott már negatív volt minden,semmi fehérje. Én is nagyon meg voltam ijedve,hazáig sírtam,gondolhatod hogy néztek rám az utcán..:) ekkor 28 hetes voltam,úgy éreztem belehalok,ha bármi baja lesz a babinak,de hála isten nem lett. Érthető,hogy aggódsz,de nem kell ennyire! Úgyis azért vannak a dokik,hogy cselekedjenek,segítsenek! Nem lesz semmi baj veletek,gyönyörű és egészséges kisbabád fog születni hamarosan!
2012. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
16 hetesen is volt ilyen problemam, akkor kaptam kupot es kezelest, elmult, a kovetkezo vizelet tiszta volt. Most 32 hetesen voltam megint vervizsgalaton, a vereredmenyek jok, de a vizeletben megint talaltak feherjet, es a doki azt mondta hogy ez neki nem tetszik: vigyek a kozepsugarbol vizeletet. Nem tudom ezt hogy fogom megoldani, mert eleg gyakran jarok a vecere es keves adag (bocs) "gyul" ossze. Az is idegesit egy kicsit amikor az asszisztensno nezi a vizeletet azzal a lakmuszpapirral(amit belemartanak), sokat nezegeti, hogy most akkor mit irjon be: negativ vagy mi egyeb? Meg a tarsat is odahivja es megkerdi, hogy szerinted? Komoly diatara vagyok kiirva, mert dagadt a labam, s egyszer nagy volt a vernyomasom. A diatat betartom, a vernyomasom meregetem, hala Istennek azota sem volt nagyobb a megengedettnel. Na kb. ennyi, koszi a valaszaitokat. Nem tudom lehet felfaztam, mert sokat jarok mezitlab otthon mert nagyon melegem van:(
2012. júl. 30. 13:18
 5/12 anonim ***** válasza:
A lábdagadással és magas vérnyomással együtt a fehérje a vizeletben utalhat toxémiára is, ezért a gondos kivizsgálás. Fehérje egyébként lehet fertőzéstől ,gyulladástól is. Ha nem kezelik, megrepedhet a magzatburok. Mindenképp jó a végére járni, mi okozza.
2012. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nálam is ugyanez volt. Egy fiatal, szerintem gyakornok védőnőhöz kerültem - mert az egyén aznap nem volt - és láttam rajta, hogy nem igazán tudja eldönteni, hogy mit is nézzen a vizeletben. Szólt egy másiknak, de úgy, hogy közben a többi kismama hallotta mindezt. Én ott ültem, éreztem, hogy gombóc van a torkomban, könnyben úszik a szemem, és akkor hangosan közli, hogy fehérje van a vizeletemben.

Én is sírva mentem haza aznap. :((


És most hogy állsz ezzel a dologgal? Elküldték vizsgálatra a vizeletet? Vagy kaptál rá megint valamit?


Egyébként nálam is így volt, hogy mivel fél óránként járok wc-re - csak inger van - így nehéz középsugárból levenni a mintát.


Ne aggódj, minden a legnagyobb rendben lesz, már nagyon közel jársz ahhoz, hogy a kezedben tartsd a csöppségedet! :D

2012. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kuldtek el vizsgalatra a vizeletem, csak annyit mondott az orvos, hogy az kozepsugarbol vigyek vizeletet, mostmar hetente fogok jarni NST-re, igy gyakrabban fogjak ellenorizni...emiatt hogy en is gyakran jarok vecere, nem tudom hogy fogom megolnani ezt a vizeletes dolgot, mert nem gyul ossze annyi, hogy az elejet "eldobjam". Megprobalom visszatartani...
2012. júl. 30. 14:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Most nem kaptam kezelest
2012. júl. 30. 14:45
 9/12 A kérdező kommentje:
Toxemia fellepesenek a gyanuja van, ma voltam vervizsgalaton, illetve vizeletet is vittem.nagyon aggodom, mert az orvos azt mondta, hogy ha nem mulik a labdagadasom, es nem tunik el a vizeletembol a feherje, a tegnap peladaul protein volt a vizeletben, akkor befektetnek, vagy elore hozzak a szulest...merthogy nehogy artson a babanak .ugy felek...
2012. aug. 1. 11:03
 10/12 A kérdező kommentje:

Mar eltelt azota 4 honap, talan tobb is, (mert a kicsim mar 4 honapos es par napos)amikor ezt a kerdest kiirtam es aggodtam...es tenyleg VOLT okom idegeskedni, mert komoly problemaim adodtak a feherjevesztes miatt...37 hetesen az orvosom befektetett komoly kivizsgalasra, es folyamatosan vizeletvizsgalat, nst, vernyomasmeres...a vizeletemben folyton kimutathato volt a feherje, a babam sulya naprol napra csokkent, vegul 3 napi megfigyeles utan, ugy dontott, kiveszi a babat es megcsaszarozott. kislanyom 1950 sullyal jott a vilagra, rogton a koraszulott osztalya vittek. Nem jott meg a tejem, a kicsi nem akart enni, hanyta vissza azt a kis tapot is amit fecskendovel probaltak adni neki, 5ml volt az elso adagja. Mivel en veszitettem a feherjet, az o feherjeszintje a vereben nagyon alacsony volt es nem akart noni. Kereken egy honapot ultem vele a korhazban, vegul 2670 g volt a sulya amikor hazaengedten nem tul jo vereredmenyekkel. Vegul itthon megjott a tejem, persze nem magatol , hanem az allando fejestol, a sok teatol amit megittam es homeopatias bogyo is segitett.

Vegul nagy az oromunk, mert a kicsikenk 2 honaposan megduplazta a szuletesi sulyat, de az osszfeherjeszintje meg mindig tul alacsony volt (vereredmenyek szerint). Most 100% ban egeszseges, letezik egy olyan tapszer, ami dierkt feherjepotlo es az segitett heyrehozni a babankat. Nagyon boldogok vagyunk, hogy egeszseges a gyerekunk. Koszi hogy vegigolvastatad!

2012. dec. 20. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!