Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen ha azt a munkáltatóna...

Terhesen ha azt a munkáltatónak bejelentem, betehet e 12 órában dolgozni, vagy törvényileg nem szabad?

Figyelt kérdés
Sokszor kell a munkahelyemen 12 órázni, viszont babát várok, még nem tudják, de ha elmondom akkor is betehetnek 12 órába dolgozni?

2012. aug. 4. 06:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Törvényesen senki sem dolgozhat 12 órát, még az sem aki nem terhes.

Amúgy tényleg jár a kismamáknak a csökkentett munkaidő, de ha nem akarják engedni, és nem bírod (hol bírnád) a 12 órázást, akkor inkább menj el táppénzre. Igaz, hogy anyagilag sokkal kevesebb, de a baba (és persze a te) egészséged a fontos ilyenkor.

36 hkm

2012. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De sajna jogilag is lehet 12órázni, bent van a kollektiv szerzödésünkbe mert munkaidökeretben dolgozunk. Táppénzre még nemtudok menni sajnos mert még csak 5hetes vagyok. Szerencsére heti 1 nap kell csak 12órázni e már most nagyon fáradékony vagyok és pénzel dolgozok nem lehe álmosan odafigyelni, a hiányt pedig kikell fizetni ha van. De a fönökkel szerintem megtudom beszélni h engem ne 12óraztassanak, csak tudni akartam h a törvény szabalyozza e ezt. Köszi
2012. aug. 4. 10:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne dolgozhatna törvényesen 12 órát, csak a munkaidő más ilyenkor, és másként kell a szabikat is kiadni, de 12 órázni lehet.


Viszont a 12 óra rendkívüli munkavégzésnek minősül, és terhesen csak akkor dolgoztathat rendkívüli munkaidőben, ha te hozzájárulsz, amúgy nem. A kollektív szerződésben erről nincs írva semmi? Mert ha nincs, akkor a Munka törvénykönyve rendelkezései az irányadók, vagyis, amit leírtam.

2012. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Bocsi de az sem mindegy mit dolgozol 12órában. Én terhesen is dolgoztam 12órában amíg tudtam pedig már 25hetes voltam. Igaz nem véletlenül hanem mert diákként dolgoztam és nekem nincs táppénz se semmi, csak azt a pénz kapom meg amiért dolgoztam is. Ezért kicsit idegesítő hallani/olvasni hogy akiknek "rendes" munkájuk van már mennének is táppénzre amint pozitív lesz a teszt...
2012. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak: lehet hogy idegesítő ilyet olvasni, de aki "rendes" munkát végez, az már megfizette az árát az esetleges táppénzének! Gondolj már utána, hogy mennyivel kevesebb a levonás a te bevételedből, pl. pont nem kell egészségbiztosítási járulékot fizetned, ami megalapozná a táppénzed (így nem értem, miért kellene neked járjon a táppénz - hiszen nem fizeted meg azt, hogy az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásait igénybe vehesd). Csak nézz utána, mennyivel keresnél kevesebbet kézbe, ha te is annyi közterhet viselnél, mint mondjuk a kérdező.
2012. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti!Nem jó kedvemből megyek táppénzre, képzeld!hanem mert volt már egy vetélésem, és ez a terhességem sem kezdődött zökkenő mentesen, majdnem elment a baba itt is, szóval kérlek, ne itélkezz, hisz semmit nem tudsz rólam!hidd el én is szivesen dolgoznék, ha tudnám h nem lesz semm ibaja a babának a továbbiakban!a többi normális válaszadónak köszönöm a tanácsokat!
2012. aug. 4. 19:44
 7/15 A kérdező kommentje:
ja, és elsősorban nem táppénzre akarok menni, hanem nem szeretnék 12 órában dolgozni, hanem csak 8ban!!ha ez akkor baj hát akkor te vesd rám az első követ!!!!!!!
2012. aug. 4. 19:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért elmondanám hogy a diákmunka törvények is változtak, és tőlünk is vonnak rendesen. Max havi 5ezerrel kerestek kevesebbet a rendes dolgozók ahol voltam azt meg megkapták kajajegyben. Kedves kérdező, nem feltétlenül rád gondoltam, hanem azokra akik ok nélkül mennének táppénzre meg hasonlók, mert a terhesgondozóban is hallok ezt azt amíg várok, és kismama olyan lapos hassal hogy még csak pár hetes lehet, poénosan meséli hogy ő már nem dolgozik mert nincs kedve...
2012. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves 77%-os!Te diákmunkát végzel,én 39 éves vagyok,a 3. babámat várom,és képzeld,most elmentem TÁPPÉNZRE!És tudod miért?Mert 20 éve már fizetek az államnak,és szeretnék egy kicsit vissza kapni én is!Nem voltam betegállományban soha!Most legalább itthon lehetek,a kisebbik gyerekemet nem viszem egész nyáron oviba,és nyugodt körülmények között várhatjuk a legkisebbet.Ráadásul építkezünk,költözünk,így a családomra figyelhetek,és segíthetek a férjemnek is!
2012. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért mindig az veszi magára akinek nem kéne? Nyilván én is szívesen dolgoztam volna rendesen ha lenne normális munkahely az országban, de így tudtam tanulni is mellette, hogy a 2 szakmám és érettségim mellé legyen még végzettségem. Ezzel szerintem semmi gond nincs hogy most otthon vagy de nem egy kismama megy ok nélkül táppénzre mert megteheti, és az állam fizet neki erre az időre. Itt is olvasni sok történetet meg hallani is ha egy kicsit figyelsz.
2012. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!