Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvosnál még nem voltam, de...

Orvosnál még nem voltam, de van 2 pozitiv tesztem, szerintem terhes vagyok. Nyaralni készülünk, előtte elmegyek orvoshoz. Ha terhes vagyok szabad napoznom nyaralás alatt? A vizbe nem merek bemenni majd, de napozhatok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

A napozás sem ajánlatos, mert a nap sugarai is felmelegíthetik a magzatvizet, és ez vetélést okozhat.

Túlzásba semmiképp ne vidd. De azt jól teszed, hogy kerülöd a fürdést is...

2009. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orvos majd megmondja, de a napozást szerintem is csak módjával. Gratulálok a pocaklakóhoz!
2009. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Fürdeni nem ajánlatos, napozni is azért ne 35 fokban napozz, ne legyél túl sokáig napon, és a pocidat mindig takard le egy fehér törölközővel, mert amit az 1. írt igaz.

2009. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nyugodtan fürödhetsz.Én is tavaly még 34-35 hetesen is fürödtem a Velencei tóban,egy csomó kismamával együtt.
2009. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora terhességnél még nyugodtan napozhatsz, fürödhetsz, csak vigyázz az alapvtő dolgokra, amikre egyébként is figyelmet fordítasz: uv sugárzás,koszos strandok, napszúrás stb.

Gyógyvíz TILOS!

Sok boldogságot!

2009. júl. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tengerre vagy itthon nagy nyílt vizű tavakra mentek nyaralni, abban minden gond nélkül fürödhetsz. Mindhárom terhességemnél engedte a doki, az úszkálás nagyon jót tett. Most jöttünk éppen haza a Velencei-tótól.

Napozni inkább ne, én még a napernyő alatt is takartam a pocimat, az arcom még így is lepirosodott.

20 hetes km

2009. júl. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bizonyos szabályokat betartva nyugodtan napozhatsz és fürödhetsz is, kár volna emiatt különcködnöd a nyaralás alatt. Az sokkal többet ártana mint a nap.

Napozni csak 11- ig és 16 óra után, de szerintem a legkellemesebb 17 óra körül a szinte már lemenő napra kifeküdni! A meleg gyógyvizeket valóban kerülni kell, mert alhasi vérbőséget okoz. Szabadtéri vizekben (tenger, tó, folyó, strand) nyugodtan pancsolhatsz, a zárt klórozott vizeket érdemes kerülni. A strandolás után feltétlen zuhanyozz le és cseréld szárazra a fürdőruhádat.


1. gyerekkel (áprilisban fogant) Velencei tó, balaton, tenger és strand is volt bőven még az aquaparkok nyugodtam élmény elemeit is bevállaltam, persze nem csúszdáztam, hanem folyóban, hullám medencében lubickoltam. Sőt még a tiszában is fürödtünk azon a nyáron.:)


2. gyerek szeptemberben fogant, vele a télen eltöltöttünk pár napot egy wellness szállodában, higiéniás szabályokat maximálisan betartva semmi problémát nem okozott.


3. gyermeket most várom, 12 hetes vagyok holnap indulunk nyaralni. Eszembe nem jutna, hogy ne fürödjek a balcsiban illetve az élményfürdőben! :) :)



Szóval ne aggódj, pancsolj nyugodtan! :)


Szülésznő / Védőnő

2009. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!