Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlenül megnyaltam a nyers...

Véletlenül megnyaltam a nyers húst lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Elfeledkeztem magamról és megkóstoltam a nyers húst, persze egyből észbe kaptam és nem "nyeltem le", a számat kimostam vagy tízszer.Ugye így nem juthat el babához?
2012. aug. 19. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

nem hiszem. ekkora mennyiségtől nem lehet baja a Picinek!

csak figyelj jobban. én is sokszor meg feletkezem magamról :)

2012. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Neked sem lesz semmi bajod tőle. Az pedig ostobaság,hogy árt a picinek! Még akkor sem ártana,ha te beteg lennél tőle. Nem kell mindenen parázni.
2012. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Terhességeim alatt sokszor ettem tatárbifszteket. Abban pedig nyers hús van. Semmi baj nem lett belőle.
2012. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz semmi bajod sem neked sem a babának.
2012. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Már épp kérdeztem volna, hogy hogy lehet véletlenül megnyalni egy nyers húsdarabot. :)

Én meg is szoktam kostolni, pl ha fasírtot csinálok, vagy tortellinit, hogy elég sós-e, kell-e még bele valami fűszer, és abszolút semmi bajunk nincs tőle.

Ne parázd túl a dolgokat! A nyershús fogyasztásának tilalma azt jelenti, hogy ne egyél pl beafsteak-et pirítóssal, meg ne egyél szusit, meg nyers halat, de attól, hogy megnyalintottad a ráadásul megmosott húst, még ha akarnád se lehetne bajod tőle. Nem hogy a babának!


NYUGI!!!!


Szép babavárást! :)


26 hkm

2012. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Na jó, helyesbítek, ne edd tonnaszámra a nyers húsokat, halakat, tojást. Láthatod, az egyik előző is evett beafsteak-et és semmi bajuk nem lett. Mondjuk nyáron tényleg jobban kell vigyázni, de max kapsz egy kis hasmenést, azt ennyi, a babádnak tuti nem lesz baja! :)
2012. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

A nyers húsban sajnos élhetnek olyan paraziták, melyek szabad szemmel még nem feltétlenül látszanak, ezért veszélyes a nyers hús kismamáknál. Ugyanis a parazita beköltözik az emberi szervezetbe és nagy károkat tud okozni, még akár a magzatban is. Ezért nem szabad lányok nyers húst enni, még tatár bifsztek formájában sem.

Az hogy megnyaltad, nem baj, ne aggódj!

2012. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Jaj ne írjatok már ilyen butaságokat!!!!


A terhességi toxoplazmózis az egyik legkomolyabb betegség a terhesség alatt, a baba és a mama életébe is kerülhet! A betegséget egy toxoplamsma gondii nevű baktérium okozza, ami többek között a NYERS HÚSBAN, nyers tojásban, macskaürülékben stb. található meg. Így nagyon fontos, hogy a kismama a terhesség alatt semmilyen körülmények között ne egyen nyers vagy csak félig átsült/megfőtt hús, tojást!


Az hogy valaki nem lett beteg a nyers hústól az nem azt jelenti, hogy a másik sem lesz beteg tőle! Sok kismama gyermekkorában már réges-rég átesett a toxoplazma fertőzésen, így már védett. Én például még nem estem át, így kínosan odafigyeltem mindkét terhességnél az ilyesmire.


Kérdező! Nyugi, nem lesz gond, ha nem nyelted le, de figyelj nagyon oda erre a közeljövőben:)


Boldog babavárást!

2012. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy hallottam, hogy ha megbízható, minőségi húst veszel, amit tényleg hidegen tároltak, és te is hűtőből veszed ki, frissen, akkor semmi bajod nemlesz tőle, mert a hidegen nem él meg az a bizonyos kórokozó, ami a bajt okozzta. A probléma ott van, ha nem megbízható helyről veszed a húst, vagy állott a hús, tehát pl reggel tették ki a pultba és te este veszed meg és látszik rajta, hogy nem friss. Na azt én se enném meg nyersen, de lehet, hogy még sütve-főzve sem... A tojás ugyanez: behűtött, tiszta tojást, ami friss, azt pl tiramisuban simán lehet enni, én ettem nem is egyszer. De én én vagyok, szóval nem én vagyok a követendő példa. :)
2012. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Barátnőm a terhessége alatt párszor evett bifszteket, semmi baja nem lett.

Most nemrég egy nívós étteremben kajáltak, szalmonellás lett.

Nem kell túlparázni a terhességet!

2012. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!