Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mehetek el táppénzre?

Hogyan mehetek el táppénzre?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes vagyok, mert 4 éve volt egy méh+petefészek műtétem, de jelenleg teljesen egészséges vagyok. A munkahelyem viszont nagyon stresszes, minél hamarabb szeretnék eljönni onnan.

Kiírhat az orvos táppénzre csak azét, mert veszélyeztetett vagyok, akkor is, ha amúgy jól vagyok?

16 hetes kismama



2012. aug. 21. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerezz a nőgyógyászodtól egy 'ajánlást' a háziorvosodnak, hogy vegyen táppénzre veszélyeztetett terhesség miatt. Akkor kiír a házidoki. Nálam legalábbis így volt.
2012. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. Én sztk-s körzeti nőgyógyászhoz járok, ő adja a táppénzes papírt. Az első babám elvesztettem, a második terhességemnél már az elejétől kérdezte szinte minden egyes találkozáskor, hogy mikor megyek már táppénzre. Semmi bajom nem volt és a munkahelyem sem volt megerőltető, ezért maradtam a 7. hónapig. Most is a 7. hónapban jöttem el táppénzre, pedig most nem is volt szó arról, hogy veszélyeztetett lennék.
2012. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szanka ***** válasza:

Irány nőgyógyász, nekem adott egy leletet, amin fel volt tündtetve az, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, lepecsételte, másnap mentem a háziorvoshoz és egy szó nélkül felvett táppénzre. Nőgyógyásznak is annyit mondtam, hogy terhesnek érzem mostmár a munkát, szeretnék elmenni táppénzre, ennyi. 26-héttől mentem el a munkahelyről.

36 hkm

2012. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán. Mondd meg neki, h otthon szeretnél maradni. 15 hetesen jeleztem, h 19 hetes koromig szeretnék csak dolgozni. Mondta, hogy ok. Semmi magyarázatot nem kért. Szóltam a munkahelyen, kivettem 19 hetesen az egész éves szabimat, majd mikor közeledett a szabi vége, elmentem a nőgyógyászhoz, majd a szabadság utáni első nap a háziorvoshoz. Oda be se kellett mennem, csak beadtam a kiskönyvet és a nőgyógyász javaslatát, és kiírtak.
2012. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Még egy pár hetet kihúzok valahogy, aztán megyek a dokihoz :)

2012. aug. 22. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!