Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma? 8 hetes vagyok...

Toxoplazma? 8 hetes vagyok (nem tervezett) és van egy csomó cicám. Hatalmas kertesházban élünk. Bent is vannak és ki is járnak a cicák.

Figyelt kérdés

Egyébként gyerekkorom óta cicák közt élek. Van már két gyerekem. Amikor velük voltam terhes nem kertes házban éltünk és csak 2 cicám volt.

Esélyem van a toxoplazmára? csak 28án lesz vérvételem..ha fertőzött vagyok akkor gyógyszerrel még kezelhetek?

Vagy akár el is kell venni a babát?

Megnyugtattok picit?

Köszönöm!


2012. aug. 21. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne aggódj!!Éppen az a lényeg hogy már átessél rajta!Ha valaki terhesség alatt esik bele akkor van nagy baj.Nekem soha nem volt cicám,majdnem hogy csak képről ismerem őket :) de én is átestem rajta!Az emberek 90% ban átesnek ezen gyermek kórban.Akinek ennyi cicája van az már 100% elkapta.NE AGGÓDJ NINCS MIÉRT!
2012. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogy kell elvetetni, hogy fordul meg ilyen butaság a fejedben?

Ha fertőzött lennél, akkor antibiotikumot kell szedned végig- ezért nézik többször is. Ez nem a legnagyobb probléma, nyugodj meg!

És tartsd kint a cicákat :-)

2012. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: én a friss fertőzésről írtam. Ha már túlestél, tökmindegy.
2012. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

olyan édesek vagytok!!:) nagyon szépen köszönöm!

már tisztára levert most a víz..

de most megnyugodtam!

2012. aug. 21. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem gyerek koromban folyamatosan volt kontaktom cicákkal, férjemmel 11 éve élek együtt és volt/van cicánk. Terhességem alatt kiderült nem estem át toxon, de közben nem is kaptam el. (Én lepődtem meg legjobban, hogy nem estem át rajta!) De ha közben kapod el sincs gáz, antibiotikommal kezelhető. A lényeg, hogy folyamatosan ellenőrizzenek és nem lesz semmi baj, nyugodj meg! :)

19 hónapos kislány anyukája.

2012. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Védőnőnek vagy orvosnak kell szólni, hogy van otthon macska? Vagy maguktól küldenek ilyen vizsgálatra? Gyerekkorom óta körülvesznek macskák, de csak fél éve van bent kettő a lakásban, szobamacskák. 8hetes terhes vagyok. Szóljak a nőgyógyászomnak?

2012. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen vizsgálatra automatikusan fognak küldeni.
2012. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi nem lesz gond. Nekem is volt vadászgörényem a terhességem során annyi volt, hogy nézték a vérembe a fertőzést, hogy átestem e. De ha már régóta nálatok vannak a cicák akkor te már úgy is megkaptad a baktérium flórájukat.

Annyi, hogy nem tudom van e bent almuk azt ne te takarítsd és a párod meg alaposan mosson kezet utána és öltözzön át. Simizheteted is őket csak utána alapos kézmosás szükséges. Én így csináltam és teljesen egészséges a lányom.

2012. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

ment a zöld kéz mindenkinek!:)

2012. aug. 22. 09:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első alkalommal a védőnő kikérdezett, h van-e valami kisállat. Mondtam, hogy volt, előtte két hónappal ment el. Azt mondta, azért elküld toxoplazmára, de negatív volt. Már 10-15 éve folyamatosan volt kisegerem.
2012. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!