Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy beszéljem le a férjemet...

Hogy beszéljem le a férjemet és a családját az általuk választott névről, úgy, hogy ne sértsem meg őket?

Figyelt kérdés

A férjem családjában generációk óta,minden fió gyereket Antalnak hívnak.Most nálunk is jön a kis trónörökös és,amint kiderült,hogy fió lesz,a férjem és a családja számára teljesen egyértelmá volt,hogy ő is az Antal nevet fogja kapni.Ezzel csak annyi a gond,hogy nekem égnek áll a hajam ettől a névtől!Tényleg nagyon nagyon nem tetszik.Nem vagyok az a fajta,aki kizárólag szuper modern,divatos nevet hajlandó adni a gyerekének,mert pl nem lenne bajom egy Istvánnal,vagy Lászlóval,teszem azt még a Józsefet is el tudnám fogadni,de az Antal szerintem szörnyű név.Az a baj,hogy a férjem és a családja ragaszkodnak hozzá,é meg nem tudom mit csináljak,mert mégsem mondhatom,hogy szerintem ez borzasztó ronda név,hiszen a férjem családjában szinte minden férfinak ez a neve.:(

Nagyon tanácstalan vagyok.Hogy beszélhetném le őket erről a névről,úgy,hogy közben ne sértsem meg őket?


2012. szept. 4. 13:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is azt tudom tanácsolni, hogy ülj le a férjeddel és beszéljétek meg, hogy ne haragudjon, de te nem szeretnéd a kisfiatokat Antalnak hívni. A baba a kettőtöké, valóban csak nektek, neked és férjednek kell dönteni a baba nevéről, másnak semmi beleszólása nincs. A gyerek a tiétek lesz... Biztosan van olyan fiúnév, ami a párodnak tetszik, próbáld meg kiszedni belőle és hátha tetszik neked is, így a problémát meg is oldottátok.
2012. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hű,köszönöm szépen a sok választ!Mindenkinek adtam zöld kezet!

Látom sokan nem értenek egyet azzal,hogy a férjem családjának beleszólása van a leendő unoka nevébe.Igazából nincs is nekik,de tudom,hogy számukra az lenne a természetes,ha a kisfiunk az Antal nevet kapná és meg is sértődnének,ha nem így lenne.A nagyobb gond az,hogy a párom is teljesen elégedett ezzel a névvel és benne fel sem merült,hogy nekem nem tetszik.Amikor próbáltam finoman utalni rá,hogy esetleg lehetne a gyereknek 2 neve,meg volt lepődve és az volt a véleménye,hogy felesleges.Onnantól kezdve,hogy kiderült a baba neme számára is egyértelmű volt,hogy az ő nevét fogja megkapni.

Természetesen tudom,hogy mint a születendő gyerek anyja nekem is épp annyi jogom van a név kiválasztásához,mint a páromnak és valószínűleg így is fogok tenni,azaz kitartok a 2 név mellett és megpróbálom elfogadni az általa választott nevet,azzal,hogy ő is toleráns lesz az általam választottal szemben.

2012. szept. 4. 16:44
 23/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk hasonló a helyzet, csak az István névvel. De szerencsére a párom már a babatervezés előtt jóval kijelentette, hogy a mi fiunkat nem fogják így hívni, ő is utálja a nevét. A család véleménye meg ilyen esetben nem hiszem, hogy számít, mivel nem ők lesznek a szülei, nem ők fogják nevelni. Tehát miattuk abszolút nem aggódnék, majd megbékélnek a névvel. A nehezebb eset a férjed, és nem is értem, hogy gondolja, hogy ő dönti el egyedül a születendő babátok nevét, neked pontosan ugyanannyi beleszólásod van, és ha te ezt nem szeretnéd, akkor állj a sarkadra, és legyél határozott. (Amúgy nekem tetszik az Antal név.) :)
2012. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
18%
én nem lacafacáznék! megmondanám, hogy majd akkor adhatnak ilyen idióta nevet a gyereknek, ha ők préselik ki a hüvelyükön! ha te szenvedsz vele, legalább legyen egy csepp beleszólásod! mondjuk legyen második név az Antal! anyósnak meg mi a fene köze van hozzá? ez a férjedre meg rád tartozik!(egyébként őszinte részvétem, ettől kb csak a Frigyes rosszabb, vagy az Ödön... :S) jah, amúgymeg nem mellékesen halálra fogják cikizni a gyerekek az óvodában, iskolában. mindenki tudja, hogy a gyerekeknél gonoszabb a világon nincs! ne toljanak ki szegénnyel!
2012. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
66%

Barátnőméknél a László, főnököméknél a Pál a generációk óta 'öröklődő' név.

Mindkét család első névként adta ezt a nevet, és másodiknak egy, a szülők által választottat. Mindenhol a második, 'szabadon' választott nevet használják.

2012. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!