Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki semmilyen...

Van itt olyan, aki semmilyen terhesvitamint nem szedett, és mégis szép, egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Nagyon ellene vagyok a terhesvitaminnak, és úgy gondolom, megfelelő táplálkozással bár nem annyi,de épp elegendő vitamint be tudok juttatni a szervezetembe, ami a kicsinek is elég. Mi a véleményetek? Pozitívat, negatívat egyaránt szívesen fogadok.

2012. okt. 25. 12:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
soha semmit nem szedtem! tökéletesen egészségesek a gyerekeim.
2012. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Első kettővel szedtem 16 hétig, mert barnáztam, meg elég válogatós vagyok és féltem nem kap elég vitamint a baba, mindkettővel a 14. Héten letört egy fogam, és állkapocs gyulladásom volt. Mellette 17 kg-ot szedtem, valószínű attól, mert mikor abbahagytam kisebb mértékben híztam, 16 hétig 10 kg! Most 20 hetes vagyok, 16 hétig szedtem folsavat, és a c vitamint végig fogom, plusz néha magnézium. Eddig 4 kg-t híztam és nincs semmi bajom!
2012. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem minden esetben lehet bevinni táplálkozással minden szükséges vitamint és ásványi anyagot. Pl a magyar populációban elég gyakori a folsav felszívódási rendellenesség, azoknak a várandós nőknek akiknél ez fennáll, napi kb 10 tál spenótot meg kéne enni, hogy elegendő folsav jusson a babának. A folsavhiány pedig elég komoly gondokat (pl. nyitott gerinc) okozhat a babánál.

De ez csak egy példa, van még pár olyan dolog, amit a "sokzöldséggyümölcs" nem fedez, pl a DHA.

Attól az "érvtől" pedig, hogy nagyanyáink sem szedtek semmit mégis egészségesen megszülettünk a falat tudnám kaparni. Gondolkozzunk már egy kicsit! Igen, mi egészségesen megszülettünk, azok, akik nem születtek meg egészségesen nem fognak ide írogatni, hogy elmeséljék, hogy ők bizony halva születtek vagy pár napos korukban meghaltak valamilyen fejlődési rendellenesség miatt. Bizonyított tény, hogy a magzatvédő vitaminnal sok rendellenességet meg lehet előzni, és az is bizonyított tény, hogy abban az időben, amikor még nem volt ilyesmi, sokkal gyakrabban fordult elő vetélés, halva születés, fejlődési rendellenességek.

Mindezek miatt én felelőtlenségnek tartom azt, ha valaki a saját meggyőződése miatt nem szedi a vitamint, kockáztatva ezzel a gyermeke egészségét. Persze ha valaki nem szedi a vitamint, az nem jelenti azt, hogy beteg babája lesz, de az biztos, hogy nagyobb az esély arra, hogy valami probléma lesz, ezért én nem tudom megérteni, miért kell kockáztatni, amikor lehetőség van rá, hogy megelőzzünk bizonyos problémákat.

2012. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem szedtem terhes vitamint, csak vasat, magnéziumot és céklakapszulát az elején (az utóbbit a védőnőm javaslatára, majd az orvos lehurrogott, hogy az semmire nem jó). 40.hétre megszületett 4250 gr-mal és 56 cm-rel a kislányom és azóta is szoptatom (13 hónapos).Sok gyümit ettem és zöldséget. Bár a védőnőm a gyümit ellenezte a cukor miatt, a terhesvitamint részesítette előnyben. Nem fogadtam meg a tanácsát.
2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
13-as vagyok, remélem a lepontozás jól esett, és enyhítette a vitaminon spóroló anyukák lelkiismeretfurdalását!
2012. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkinek kivétel nélkül ment a zöld kezecske! :) Kedves 13-as! Nem tudom, ki pontozhatott le, de biztosan nem én voltam, mivel már a kérdés kiírásakor megjegyeztem, hogy ellentétes érveket is szívesen fogadok! Mindenesertre adtam Neked még egy zöld kezecskét, mert szerintem jókat írtál. :) Remélem, segítettem!
2012. okt. 26. 20:09
 17/22 csilla0420 válasza:
32%
sziasztok ! Én se szedek terhes vitamint mert nem birom szedni,és én is ugy gondolom,hogy felesleges,hiszen ahogy az elöttem szolok irták régen se volt ilyen vitamin,és mégis egészégsek lettek a babák,én csak magnéziumot,és calciumot szedek,és esek sok gyümölcsöt,zöldséget ami kell a szervezetnek,és igyis jutattok be a szervezetembe vitamitn ami kel a babának.Én már a 11 hétbe vagyok,és nincs eddig semmi baj a babának :) Alig várom,hogy megszülessen .
2013. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

"régen se volt ilyen vitamin,és mégis egészégsek lettek a babák"

Igen? Tényleg? Régen minden baba egészséges lett? Én nem így tudom.

(A nagymamámnak pl 3 halva született testvére volt, nyitott gerinccel, koponyahiánnyal születtek, ha akkor lett volna terhesvitamin, valószínűleg teljesen

egészségesek lettek volna)


"Én már a 11 hétbe vagyok,és nincs eddig semmi baj a babának"

Ezt honnan tudod? Ilyenkor ezt még nem igazán lehet megmondani...

2013. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Látom, szépen lepontozták azokat, akik azt írták, nem szedtek semmit...én se szedtem semmit, igyekeztem egészségesen és változatosan táplálkozni, sok vizet inni, de nem szedtem terhesvitaminokat, amikről egyébként tudom, hogy nem többek, mint egy jól menő marketingfogás. Nekem a vitamin mellőzése ellenére mindkét gyerekem egészségesen született, időre, normál súllyal.


egy 5 éves kislány és egy 3 éves kisfiú anyukája

2014. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14%

"de nem szedtem terhesvitaminokat, amikről egyébként tudom, hogy nem többek, mint egy jól menő marketingfogás."

Honnan tudod? Kutatóorvos vagy talán?

2014. ápr. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!