Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szed valaki Matruelle terhesvi...

Szed valaki Matruelle terhesvitamint? Ki mit hallott róla?

Figyelt kérdés

Én most Femibiont szedek, de a napokban hallottam a Matruelle vitaminról. LÁtom, hogy vannak olyan ásványi anyagok, nyomelemek, amiket ez tartalmaz, a Femibion viszont nem...Eddig azt hittem, hogy a Femibion a legkomplexebb, de azért elég sok minden nincs benne...

Ti mit hallottatok a Matruelle vitaminról? Elgondolkoztam a váltáson, hiszen nagyon hasonlónak tűnik, viszont kb. 3000 ft-tal olcsóbb, majdnemhogy fele annyi, mint a Femibion 400.

Még egy kérdés: Kalciumot szedtek a vitaminok mellé?


2012. nov. 9. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm szedte az orvosa javaslatára.Ő is azért szedte,mert sokkal több mindent tartalmaz,mint bármelyik másik.

Én Elevitet szedtem,azzal is minden rendben volt.

Igazából szerintem nincs túl sok jelentősége melyiket szeded,kb. ugyan azok vannak benn.

Régen meg nem is volt ennyi féle,mégis makk egészséges babák születtek. :)

2012. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Eleinte én is a Matruelle-t szedtem, de sajnos ahányat bevettem, annyi jött vissza :( Remélem, Te szerencsésebb leszel! A Nőgyógyászom szerint a Matruelle az egyik legjobb, igazán sajnálta, hogy nekem nem alkalmazkodott hozzá a szervezetem. Most Elevitet szedek, az nem jön vissza...:)
2012. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Matruellet szedtem. Lombikosok voltunk és ott az orvos ezt ajánlotta. De én most váltottam inkább Femibionra. Nagyon sokat hánytam és részben ezért is váltottam de lehet hogy nem attól voltam rosszul, hiszen éjjel nappal rosszul voltam. Két napja amióta váltottam nem hánytam de tegnap töltöttem be a 14. hetet tehát lehet csak azért lettem jobban. Ja meg volt hogy a Matruellet kétnaponta szedtem de amikor nem vettem be akkor is rosszul voltam. Tehát szerintem nem attól volt. Amúgy kakaó íze van. :) Én kérdeztem a dokimat hogy kell e kálciumot szedni pluszban és azt mondta hogy igen de majd a 20. héttől.
2012. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én ezt szeredem a 7. héttől, nekem bevált, a dokim szerint ez a legkomplexebb! :)

31 hkm

2012. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első babámmal a dokim a femibion 800at javasolta és egy doboz 400at utána, majd külön felírta ami fontos volt (kalcium, jód) Nem híve a végig vitaminozásnak. (akkor épp tavasz, nyár volt = sok zöldség, gyümölcs)


Most megint a 800at javasolta a 12. hétig, majd a Matruelle-t 2-3 naponta (az ősz/tél miatt nem árt az extra vitamin azért), ez most a legújabb legjobb a védőnő szerint is. Nem mellesleg olcsóbb, mint a femibion!

2012. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm Nektek a sok hasznos választ :))

Na ezt sem hallottam még, hogy a 20.héttől "kell" kalciumot szedni. Igazából a dokim nem is javasolt semmilyen vitamint (nem említett semmit, nem is beszéltünk róla), és magamtól kezdtem el a Femibiont szedni, mert erről hallottam a legjobbakat. A dokim egyedül magnéziumot írt fel, én már a 29. hétben vagyok, szóval elvileg hánynom nem kellene már :)) Így, hogy a napokban találkoztam ezzel a vitaminnal, elgondolkoztam rajta, mert én a szoptatás alatt is szeretnék majd szedni vitamint, és hosszú távon jobban megérné, plusz ahogy írtátok ti is, komplexebb a Femibionnál.

2012. nov. 9. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is a Matruelle-t szedtem (meg szedem még most is szoptatás alatt). Semmit nem szedtem mellé, néha ittam Mg + Ca pezsgőtablettát, de semmi egyebet. Az utolsó hónapban írtak fel mellé vasat, de az a szülés miatt kell állítólag, mert nagy a vérveszteség olyankor. Eleinte nekem is hányingerem volt tőle, ezért átálltam az esti adagra, így ez a probléma is megszűnt.
2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is :)
2012. nov. 9. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:

en is azt szedem mert a vedono javasolta. Omega 3 is van benne ami fontos. Nincs semmi panaszom tole. Allitolag Ceizer Endre is "attert" az Elevit hirdeteserol a Matruellere.


33h km

2012. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, én is azért gondoltam, hogy váltanék, mert ebben is van omega 3. Ami ugye a Femibionban is van, ezért is szedem azt még, csak hát az ára kicsit más kategória..
2012. nov. 10. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!