Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokgyermekes anyukák! Hogy...

Kathrin01 kérdése:

Sokgyermekes anyukák! Hogy bírjátok több picurral?

Figyelt kérdés

azoktól kérdezném, akiknél nagyon hamar jött a második vagy harmadik baba, illetve, akik ikreket szültek. hogy bírják ellátni a háztartást, plusz gyereket nevelni, plussz magadtokra is figyelni?

csak kíváncsi vagyok, mert én is hamar szeretnék 2. babát.


2009. aug. 17. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia



Pont Én is szinte ezt a kérdést tettem fel utánad! :)

Remélem semmi nem fog akadályozni a mihamarabbi szüléstől:)

Szerintem a babóknak szuper h kevés korkülönbség van köztük.

Megkérdezhetem mennyi idős a babód? Az én kislányom 6 hós.

2009. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Hát nem egyszerű dolog sok kicsi gyerekkel. Nálunk 4 gyerek van , 7,6,3 évesek a legkisebb pedig 3 hetes. Okos szervezés és a gyerekek türelemre nevelésével elég zökkenőmentesen telnek a napjaink. Egyedül vagyok velük szinte egész nap , a férjem este 6 után ér haza . Igazából az a legfontosabb , hogy mindegyik gyerekre legyen idő így nem fognak lázadozni , ha éppen nem vele foglalkozom. Megtanulták , hogy várjanak a problémáikkal , amig pl. a kicsi szopik. Leirok egy esetet ,ami mostanában történt: Elkezdtem palacsintát sütni , alig sült ki 3 darab felébredt a kicsi , hogy éhes. Lezártam a sütőt ,odaadtam egy-egy palacsintát minden gyereknek , mondtam hogy várjanak , mig szopik a kicsi , utána kapnak még. Megszoptattam a kicsit , majd újabb 3 palacsintát sütöttem , közben egy-egy ruhát is kiteitettem amig sült , a kicsi megint sirt , felvettem , majd mikor elaludt folytattam a sütést és a terigetést. igy minden kész lett előbb-utóbb , a gyerekek is jol laktak , minden rendben volt. Gyors mosogatás utána egy kis pihenés.

TÜRELEM a legfontosabb.

2009. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg mindkettőre maximálisan oda tutok figyelni és van elég energiátok hozzá, akkor jó csak a kis korkülönbség.

Köztem és a bátyám közt 14 hónap van. A gyerekkorom legtöbb emléke anyám sírása és dühkitöréseihez kötődik, de be is vallotta, hogy nem bírta idegekkel, akkor lett már jobb, mikor ovis korunk vége felé közeledtünk. A bátyámmal sosem volt jó a viszonyunk, már évek óta nem beszélgetünk, azt sem tudom él-e még.

Figyeljetek oda a nagyobbra is, ne legyen kivételezés, millió türelem kell és akkor biztos vagyok benne, hogy jó lesz a viszony köztük.

A férjemmel most várjuk a 3. babánkat, a középső 2,5 éves, a nagyobbikunk már iskolás. Én féltem időben korábban bevállalni és úgy érzem nem bírtam volna.

Egyébként biztos csodás dolog lehet két kicsikével, de nehezebb is.

2009. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok ,köszönöm a válaszokat. Bocsi, ha félreérthető voltam, még nincs babóm, de már nagyon szeretnék, sőt akár többet is mert ez minden vágyam! Jó babázást kívánok Nektek!
2009. aug. 17. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!