Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy így érzek 23...

Normális, hogy így érzek 23 évesen? Megváltozhat ez valaha?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket MAJD. Egyszer valamikor. De most úgy érzem, hogy nem akarom 9 hónapért tönkretenni a testem és ezután felforgatni az életem. Olvasgatom ezeket a kérdéseket, és annyi macera van a terhességgel és a gyerekkel.. Kicsit aggódom, mert tuti, hogy így nem vállalnék gyereket. Várom a pillanatot, hogy ez az érzésem meg fog változni, tudom, hogy akkor lesz itt az ideje. De már 23 éves vagyok, anyukámnak ilyenkor már ott voltam másfél évesen....nem fogok kifutni az időből?


Most fogok diplomázni, karriert akarok, élni és nem foglalkozni ennyire felelősségteljes dolgokkal. A párommal és a barátokkal akarok lenni, nem pedig babázni. Ijesztő, lehet hogy ez sosem változik meg?

Veletek volt ilyen?



2012. dec. 5. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez meg fog változni, de neked még nem jött el az ideje, hogy gyereket vállalj. Természetes, hogy így érzel. Majd mikor már elég komolynak érzed a párkapcsolatodat és magadat, akkor megváltozik ez az érzés. De szerintem is még előbb ki kell alakítanod a saját életed. Én 24éves vagyok, most jön az első baba, de előtte lediplomáztam, dolgoztam annyit, hogy mindent kapjak a pici után, megteremtettük a fejünk fölé a fedelet. Nálad ez majd később jön el, de normális, hogy most még így érzel.
2012. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen azt mondtam h legalább 10 évig nem akarok gyereket.Most 24 vagyok és van egy 9 hetes pici fiam!:) Amúgy nem vagy elkésve!
2012. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most megnyugtattatok azért! Jöhetnek még válaszok! örülök, hogy nem vagyok annyira defektes.. :)
2012. dec. 5. 14:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én pont az ellenkezője vagyok...21-et töltöttem most és 29 hetes vagyok :) Tervezett baba volt, és nagyon akartuk a párom 30. Nekem kicsi korom óta ez a felállás hogy, nem érdekel a karrier és a testem meg pláne nem :)


Ez mindenkinél más és más....nem tudhatod előre hogy egyátalán megfog e változni...(sztem. meg ). De nem fogsz elkésni semmivel..még mindig jobb ha 30-asan szülsz és a világ legboldogabb kismamája leszel minthogy most szülj és utáld az egészet és csak nyűg legyen. :) Ugyis érezni fogod ha itt az ideje...nem fog érdekelni a tested hidd el :)

2012. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, és gratulálok a babákhoz :)
2012. dec. 5. 14:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy elkésve semmivel. Gyereket pedig csak akkor vállalj, ha megszólal benned a hang, hogy Anya szeretnél lenni. Amíg ezt nem érzed addig fölösleges. Nálam 28 évesen jött meg ez az érzés, úgyhogy ne aggódj és élj úgy, ahogy szeretnél.
2012. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én anyukám 22 évesen szült,de ha most 22 évesen hazamennék,h terhes vagyok,anyu tuti,h először a haját tépné. Én lelkileg készen állok,de még főiskolás vagyok,először azt kell befejeznem és munkába állnom.

Egy másik történet: Mivel szülésznőnek tanulok, így nap mint nap lovagolok a témán. A barátnőmet mindig győzködtem,h hozzám jöjjön szülni,de az ő válasza még 22 évesen is az volt,h soha nem fog szülni. A barátnőm nővére 2 hónapja szülte a picurkáját és a barátnőm végig kísérte az egész folyamatot és az eddigi gyermeknevelést. Ezek voltak számára azok a pillanatok,amik megváltoztatták a gondolkodását és már el tudná képzelni magát egy gyermekkel a kezében. Ne aggódj,neked is eljön ez az idő.

2012. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia.Nem vagy elkésve .És tök jó,hogy így gondolkodsz :-) remélem nekem is ilyen kislányom lesz min Te vagy .A szüleidnek üzenem ,hogy büszkék lehetnek rád !!!!!!!!!Üdv.Zsuzsa :-)))))))
2012. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 28 vagyok és csak fél éve érzem azt, hogy nagyon vágyok egy csöppségre! Korábban is szerettem a babákat, de mindig találtam kifogást (előbb diploma, buli...melózni kell...szóval mindig volt vm)

Most viszont jöhetne bármikor :)

2012. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok.Azt kihagytam h tervezett baba volt.Tehát nekem röpke pár hónap alatt megváltozott a véleményem.:)
2012. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!