Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vércsoportom A Rh neg. , ez...

A vércsoportom A Rh neg. , ez a második terhességem, és nem kaptam a szülés után Anti-d-t. Kellett volna egyáltalán?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy kellett volna, hogy ne legyen gond a második terhességnél. Vagy csak akkor, ha az első babám pozitív vércsoportú lett volna?

Mert negatív lett az első babám.

Nem értem, most mi van...butyuta vagyok, de tényleg nem értem.

Segítsetek!


2009. aug. 20. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor termel ellenanyagot a véred a baba ellen ha az ő vércsoportja pozitiv-és a ti véretek csak szülésnél keveredett,a babának ez nem ártott volna akkor sem ha ő pozitiv,te viszont kaptál volna anti d-t,hogy ne termeljen ellenanyagot a véred a köv baba ellen (ha az pozitiv). Bocsi kicsit kuszán irtam le de rmeélem érthető.
2009. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Èn sem kaptam,pedig Rh- a ve´rcsoportom.Most költöztün,más az orvosom,úton a kistesó,a doki már kérdezte a ve´rcsoportom.Majd meglátjuk,.Egyébként én sem értem ezt.azt is mondták,ha az apuka pozitív akkor kell az Anti-d.
2009. aug. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En is Rh negativ vagyok, nekem sajnos egy vetelesem volt ahol eleg nagy volt mar a magzat es en sem kaptam szurit pedig allitolag kellett volna. Mikor terhes lettem 8 hetesen voltam eloszor dokinal, vettek vert es mondtam, hogy Rh negativ vagyok. Kerdezte is, hogy kaptam-e szurit veteles utan, mondtam, hogy nem, legalabbis nem emlekszem ra. Azt mondta, hogy semmi gond mert ugyis ellenorzik folyamatosan a verem es ha ellenanyagot termelnek akkor azonnal megkapom a szurit. Vervetelem meg a 10-dik heten volt, tegnap a 13-dik heten es azt montak lesz majd a 16-dik, 20-dik heten es mivel negativ vagyok folyamatosan ezt a reszet is fogjak ellenorizni. Tehat ne flejetek lanyok ha nem kaptatok szurit, a lenyeg az, hogy odafigyeljenek ratok es ha veletelnul ellenanyagot termel a szervezet akkor megkapjatok az Anti D-t.
2009. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha te rh neg vagy és a babád is rh neg, akkor nincs kockázat. Ha azonban az elsö baba rh poz, akkor muszály kapnod a szurit, különben komoly problémáid lehetnek a következö terhességnél!!! Ha nem adnak, akkor kérdezd meg az orvost, én nem bíznék vakon az egészségügyben. Az igazából mindegy, hogy az apa rh neg vagy poz. Ha a papának van rh neg génje, akkor születhet rh neg gyereke, bár ö maga rh pozitív. Tehát nem a papa vércsoportja a meghatározó, hanem a gyereké! De persze egy rh pozitív papának nagyobb valószínüséggel születik rh pozitív gyereke, mint egy rh negativnak (ez utóbbinak egyáltalán nem születhet pozítiv gyereke, ha mind a ketten negatívak vagytok), tehát rh pozitivit papa esetén jobban oda kell figyelni.
2009. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!