Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküliként szülni?

Munkanélküliként szülni?

Figyelt kérdés
Sajnos augusztus 31-én lejár a határozott idejű munkaviszonyom és nem hosszabbítják meg. 2005 augusztusa óta folyamatosan dolgozom. De ahogy elnézem, munkanélkülin leszek, mikor januárban jön a babánk. Jár ilyenkor gyed, gyes, meg ilyenek? És milyen összegben? (a fizetés x %-a?) Tapasztalatok?
2009. aug. 24. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb menj el táppénzre, ha tudsz! De legkésőbb aug. 31-én.

ha elmész táppénzre, akkor a fizud 60%-át fogod kapni decemberig, utána a thgys, gyed már 70% lesz januártól.

Legalább is én ezt tenném. Babásan már úgysem tudsz elmenni máshova dolgozni.

2009. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha munkahelyedről nem tudsz táppénzre menni, akkor menj azonnal utána passzív táppénzre.
2009. aug. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Csak azt kérném attól, akinek nem tetszett a válaszom, ami egyébként a legprektikusabb megoldás (bérszámfejtőként dolgozom 10 éve, találkoztam már egy-két ilyen esettel, és semmi más megoldás nem volt ennél hasznosabb a kismama számára), írja meg legalább, hogy szerinte ilyen esetben mit kellene tennie a kérdezőnek. Mostmár én is kíváncsi lennék a válaszokra, amik úgy látom nem nagyon gyarapodnak, csak lepontozgatni szeret valak egy hozzá nem értő, ezzel félrevezetve a többieket.


A passzív táppénz is jó megoldás egy ideig, de sajnos mostmár nagyon megnézik, hogy kinek adják meg. Az én egyik ügyfelemnek nem sikerült, miután megszűnt a munkaviszony, igaz, ő nem volt kismama.

2009. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek!Köszönöm, ez azért nem is hangzik annyira rosszul. Azt hittem, így nem kaphatok "normális" pénzt.


Köszönöm a válaszokat. Nekem hasznos volt :)

2009. aug. 26. 07:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Még csak annyit írnék hozzá, hogy addig menj táppénzre, ameddig még munkaviszonyban vagy (mondjuk előtte 2 nappal, mert utána csak passzívra mehetsz.(Az max 45 nap, sokkal több lesz vele a papírmunka, mire át lesz téve rendes táppénzre.)

Ha a mviszony megszűnése előtt 2 nappal mész, akkor 2 napra csak a fizud 80%-át kapod(betegszabisként), mivel határozott idejűként a betegszabid alatt is megszűnhet a mviszonyod, ezért 2 nap után rögtön átkerülsz passzív táppénzre.

2009. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!