Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nagy bajt csináltam....

Nagyon nagy bajt csináltam. Kiszakadt az óvszer és hát észrevettük és vettem be esemény utáni tablettát kb.8 órával a történtek után. Ennek ellenére terhes vagyok. Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Ez alatt az időszak alatt alkoholt is fogyasztottam, nem túl nagy mértékben ugyan, de aggaszt és meg jobban az esemény utáni tabletta. Van rá esély, hogy egészséges legyen a babám?

2013. jan. 16. 11:11
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
0%
Isten ments hogy kötekedjek, de én már vagy 25 éve használok igen sűrűn gumit, de ezt a kiszakadós témát én nem értem, hiszen még szándékosan is alig lehet elszakítani. Én még soha ezzel a problémával nem találkoztam, s bár ettől még lehet ilyen, de én kételkedem ebben. A gumi be van vonva elég hatékony spermicid anyaggal, s ez a hüvelyben végig ott van ha gumival megy a szeretkezés, tehát ha el is szakad, kicsi az esély a spermiumok túlélésére. Az esemény utáni tabletták azért eléggé megbízhatóak, de nem 100%-osak.
2013. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
hát én meg azt hittem, hogy ez a tabletta 100%os... ha tudtam volna, hogy akár 1% esély is van rá,h teherben maradok mellette és ráküldök ezzel egy rakat hormont a gyerekemre, akkor inkább kockáztattam volna...
2013. jan. 16. 16:57
 13/23 A kérdező kommentje:
Az esélyekhez meg még annyit, hogy a nővérem meg 16 éves kora óta kizárólag megszakítással hajlandó "védekezni", amire meg ugye azt mondják, hogy nem túl biztonságos, mégis csak akkor lett terhes, amikor már akarták.
2013. jan. 16. 17:01
 14/23 anonim válasza:
0%
A megszakításos védekezés azért nem biztonságos, mert hímvesszőből származó izgalmi váladék tartalmazhat spermiumot és megtörténik a teherbeesés, anélkül, hogy ejakulált volna a hüvelybe.
2013. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Márpedig ki tud szakadni a gumi! :-)
2013. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
a terhesség első hat hetében még semmivel nem tudsz ártani a babádnak, vagy ha igen meg sem foganna. Én fogamzásgátló melett lettem terhes, úgy hogy épp el kartam tolni a mensit egy nyaralás miatt így nem hagytam szünetet. így még egyszer 21 napig szedtem a gyógyszert , mikor kiderült hogy terhes vagyok. Van néhány olyan ismerősöm, akikről tudom, hogy nem vetik meg a füves cigit. Na ez rossz példa, de ott is szült egy csaj, neki is makkegészséges a babája.sőt én még cigiztem is buliztam is előtte , amint megtudtam letettem a cigit. már 6 éves a fiam és teljesen rendben van vele minden.
2013. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi ugyanigy jártunk és most van egy féléves makk egészséges babánk:)Remélem megnyugtattalak!!!Sok sikert
2013. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Megszületett a baba? Mi lett a történet vége?
2013. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönjük az érdeklődést, igen, már világra jött a kislányunk, Róza. A dédnagyanyám nevét kapta, aki 10 művelt és értékes gyermeket nevet fel igen nehéz körülmények között. Sokat gondoltam rá a terhesség alatt és sok erőt adott a döntésünk meghozásában is, hogy vállaljuk a babát, akkor is ha beteg lesz. Ugyanis a terhesség végéig nem tudott biztosat mondani az orvos, sőt azt mondta, 70%, hogy nem lesz egészséges a baba. Egyelőre azonban minden tökéletesen rendben van, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Fárasztóbb, mint gondoltam, ezentúl minden tiszteletem a Tiétek Édesanyák :)
2013. okt. 13. 19:18
 20/23 A kérdező kommentje:
Mindenképpen akartam írni egyébként, mert jó lenne, ha más kismamák is akik a rémület és a pánik nyomása alatt kutatnak információ után ráakadnának.
2013. okt. 13. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!