Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondtátok el a párotokn...

Hogyan mondtátok el a párotoknak, hogy gyermeket vártok, s mi volt az ő reakciója? Mikor tudattátok a családdal is a jó hírt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én nagyon elterveztem,hogy összeállítok egy kis videót,a régi képeinkről,alatta a közös dal és a végén a pozitív teszt.DE nem így lett.

Este megcsináltam a tesztet és annyira meglepődtem,hogy vittem apunak és gratuláltam naki:)

Másnap küldtem neki egy baba képeslapot és verset e-mailben:)

A rokonság még nem tudja...jövő héten megyek dokihoz:)

2009. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk igazi nagy meglepetés volt. Nem tudtam , hogy terhes vagyok csináltam egy tesztet mert késett és- lett. Rá pár napra csináltam még egyet az + lett.( 5 hét késéssel) A dokim csak 1 hétre rá tudott fogadni. De mielőtt odaértem volna egyszer csak rengeteg vér jött belőlem . Felhívtam , hogy ez mire utal és közölte velem , hogy vetélés volt de kell csinálni egy tisztító műtétet, másnap menjek be hozzá megnéz uh-n és mehetek a korházba. A párom kisért el az uh-a. Sírtam mert nem akartam elfogadni hogy elment a baba. És akkor történt meg a csoda. A doki bekapcsolta a szívhangot és ott volt a pocimba a baba. A párom kinn várt. Kb 1 órát voltam benn de mikor kimentem már nagyon láttam rajta hogy ideges. Nem mondtam neki semmi csak a kezébe adtam a babánkról a képet amit akkor kaptam. Na és akkor dölt ki belőlem a sírás. Nagyon nagy meglepetés volt számunkra.
2009. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nálunk a párom forszírozta , hogy ha már ennyire nem jól vagyok egy hete (ti. gyomorrontás-szerű érzettel küszködtem...) akkor ideje lenne1 tesztet venni. Nem bírtam másnap reggelig várni, én este megcsináltam. Párom maga elé nézett , várta az eredményt. Én alig hittem, hogy kezd a 2. csík is megjelenni...nagyon örült, 3szor elolvasta a tájékoztatót, hogy a 2 vonal télleg azt jelenti-e, h terhes vagyok?:) Amikor a nődoki is megerősítette , nem bírtuk ki, egyből szaladtunk az ő szüleihez, hogy unokájuk érkezik, az én szüleimnek meg 1 hét múlva mondtuk el, és vittem magammal a teszt-csíkot :) (messzebb laknak tőlünk, és személyesen akartuk elmondani...)

2009. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom mindenkinek emlékezetes pillanatok ezek :)

Kedves 2. válaszoló! Veletek kisebb csoda történt, ez egy igazán szép történet, köszönöm, hogy megosztottad velem :)

2009. szept. 5. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mi terveztük a babát, tudatosan szexeltünk éppen 4 hónappal a vetélésem után. A párom előbb nem tudta, hogy pont pé napján voltunk együtt, de később nagyon kérdezte, és akkor bevallottam neki. Nem tudom, honnan, de valahonnan mindig tudja, mikor kell megjönnie. Rendszerint előtte 2-3 nappal már kérdezgeti, hogy mikor kell menstruálnom, van-e betétem, stb. Szóval körülbelül tudta, mikorra várom a nemvártat. A nemvárt napján is megkérdezte, mondtam, hogy még semmi sincs. Akkor kezdte el mondogatni, hogy nézzem meg, csak időzíteni kell tudni, és biztosan terhes vagyok. Persze én nem voltam ennyire biztos, másnap vettem este egy tesztet, amit megcsináltam. Mikor megmutattam neki, csak meghúzta a vállát és azt mondta önelégült képpel: Nem megmondtam, hogy terhes vagy?!


Anyuék a 13. héten, anyósomék a 15. héten tudták meg. Mindketten rákérdeztek, magamtól nem mondtam volna el.


19 hetes pocis

2009. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Örülők, hogy megoszthattam veletek.
2009. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 napot késett, és olyan furcsa volt hogy megnőtt a mellem, nem csak a szokásos feszülés. Délelőtt elmentünk vásárolni a párommal, mondtam neki hogy veszek egy tesztet is. Otthon sajnos mások is voltak nálunk, de nem bírtam kivárni a reggelt, félrevonultam és megcsináltam a tesztet. Alig akartam elhinni a két csíkot, úgy 10 hónapos sorozatos csalódás után! Odamentem a páromhoz és megsúgtam neki a jó hírt. Nagyon mosolygott és visszasúgta hogy tényleg? terhes vagy? Meg kicsit átölelt. Szóval nem tudtunk akkor ott nyíltan örülni, de nem baj, így is jó volt és nagyon nagy boldogság! :)
2009. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, mi együtt tesztelgettünk. Jó pár negatív tesztet is látott már velem. De ezen a reggel ő nem hagyott békén, nézegette mikor kelek már fel, várta, hogy csináljam meg a tesztet, én még vártam volna. Be akart osonni előttem megnézni az eredményt a mosdóban, de ez nem jött be neki. Együtt láttuk a jó hírt! Akkor még felfoghatatlan volt, másfél évet vártunk rá. Voltunk azóta dokinál, így mostmár jobban érezzük, mert láttuk, jó helyen van, ver a szíve.

Az uh-után nem bírtuk (magunkba tartani) elmentünk mind a kettőnk szüleihez és megmutattuk a képet!

2009. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, hogy nem mondom el neki, csak a 2. teszt után, az már biztosabb. Kiosontam a fürdőbe, megcsináltam, szuper-pozitív lett, eldugtam. Visszamentem a hálóba, azt hittem még alszik, erre rákérdezett, hogy "na? Pozitív?" Nem tudom honnan tudta, de tudta! Azt a büszkeséget az arcán... :)

Az én szüleimnek a 10. héten mondtuk el, az ő szüleinek 12. hét környékén. Reakciók: "óh, hát mi ezt már tudtuk!"

Köszi... :) De nagyon örülnek neki, mindkét családban első unoka lesz.

17 hetes km

2009. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia,nállunk nagy csoda volt ez a kis jövevény.Már 3 éve próbálkoztunk orvosoktol orvosokig mentünk mire kiderült hogy nállam van a baj.Persze hál'istennek nem akkora de bajnak számit.Aztán tavaly májusban megbeszéltük a párommal nem görcsölünk tovább majd jön ha akar várunk még 1-2 évet és ha még mindig semmi akkor megint elkezdjük a vizsgálatokat.Aztán idén januárban megtudtuk hogy sikerült külföldön elhelyezkednie és február 1 ével megy ki 6 hétre mivel mi nem nagyon töltöttünk külön 2 napnál többet igy apait anyait beleattunk az utolsó héten:)

Majdnem minden nap bögtünk egymásnak a telóba hogy mennyire hiányzik a másik aztán mondtam neki hogy nagyon rosszul vagyok fáradékony hányinger stb....

De mivel elötte 1 évvel nekem volt egy epekö mütétem igy azt gondoltam nem komoly biztos megint azzal van a baj.aztán váratlanul hazaküldték végleg,én továbbra is rosszul voltam de egyáltalán nem hittük hogy terhes vagyok.majd begyulladt a vállizma és elmentünk a házidokihoz,én is bent voltam vele a vizsgálaton és a párom mikor végzett közölte a dokinkkal hogy rosszul vagyok mostanság vizsgáljon meg engem is.Meg is történt mosolyogva azt mondta fent van a méhem de kér egy nagyrutin vizsgálatot hátha vérszegény vagyok és attol lettem rosszul.Meg is történt a vér ill vizelet vizsg. és pozitiv lett az eredmény mikor közölték velem potyogni kezdtek a könnyeim:D ahogy kitettem a rendelöböl a lábam hivtam telefonon a párom de sajnos nem tudta felvenni munkamegbeszélés miatt,aztán anyukámat hivtam,majd a sogornöm mindketten bögtek velem a teloban.aztán sikerült egy 2 percet beszélnem a párommal közöltem apuka lessz erre rámcsapta a telefont hogy mennie kell.El is keseredtem hogy nemörül neki meg minden,aztán este mikor hazaért látta hogy az asztalon van a leletem megnézte és mosolyogva kérdezte hogy ez már biztos? mire én aztmondtam bánatosan hogy igen.Igencsak nagy kibékülés volt utánna:D Az anyosom is aznap tudta meg de ö nem örült neki mostmár változott a helyzet valamelyest.boldog babaucivárást és könnyü szülést mindenkinek.35hetes kismami

2009. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!