Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megcsináltatnátok az amniot...

Megcsináltatnátok az amniot ebben az esetben?

Figyelt kérdés
14 hetes terhesen töltöttem be a 35-öt, első babám. A doki nem is volt benne biztos hogy küldjön-e genetikai tanácsadásra, mivel a gyerek még 34 éves koromban fogant. Végül mégis beutalt. Kértem kombinált tesztet, 1:27.000 lett az eredmény. Ti csináltatnátok amniot a helyemben? Az orvos nagyon rá akar beszélni. Legkorábban 17-18 hetesen tudnám megcsináltatni, ez nem késő még?
2009. szept. 5. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Nekem megcsinálták - nem bántam meg. Nem fájt, csak kellemetlen, furcsa érzés volt. Az eredmény 4 hét múlva lett meg - EGÉSZSÉGES és fiú! Így legalább nyugodtan telt/telik a terhesság második fele. :-)

37 hetes és 1 napos kismama

2009. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia. Én ugyanebben a cipőben jártam tavaly. Jó lett az AFP-m, jó volt a nyaki redő (2,5), a dokim mégis elküldött, mert néhány hónapja betöltöttem a 35-öt. Eleinte nem akartam menni, mert féltem a vetéléstől. (Szintén első baba, és nem is tervezünk többet).


Nagyon nem tudtam mit csináljak. Aztán a doki feltette a mindent eldöntő kérdést: Mondja, akkor is megtartaná a babát, ha kiderülne, hogy beteg? Mondtam, hogy sajnos, akkor nem. Mondta, hogy akkor menjek el az amniora, és nyugodt és szép terhességem lesz. Elmentem. Nem bántam meg. Nem volt "nagy ügy", nem fájt, stb.. És egy hónap múlva jött a válasz, hogy egészséges lányunk lesz (a nemét is 100%-ra meg tudják mondani). És igen, a 17-20 hét között kell valamikor elvégezni, de függ a baba méreteitől is, és ezt a doki tudja pontosan.


Szóval én azt mondom, az eredmény alapján nem mennék el, de ha véletlenül mégis beteg a magzat, akkor el kell dönteni, hogy felnevelnéd-e betegen is. Ha akkor is felnevelnéd, akkor teljesen felesleges az amniora elmenni.


Ha mégis elmész, nem kell tőle félni, egyáltalán nem olyan, mint a fórumokon írják egyesek. Nekem egy csomó barátnőmnek volt (igaz, ott már többedik baba volt).

2009. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Én is csináltattam,mert az orvos engem is megfogott azzal a bizonyos kérdéssel....

Nagyon féltem a vetéléstől,mert 10éve várjuk ezt a babát.Tapasztalatom az,hogy ha jók a genetikai UH eredményeid(azért ott látszana ha gond lenne),én azokban megbíznék legközelebb.Viszont,így,hogy már túl vagyok rajt,teljesen nyugodt vagyok,hogy egészséges a kislányom.Maga a vizsgálat nem több,mintha vért vennének.Sok szerencsét!31hetes km

2009. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ennyire "érdekelnek" a válaszok?
2009. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Annyira érdekelnek hogy most értem haza vidékről és rögtön a gép elé ültem. Tudod van az úgy hogy az ember nem jut internethez mert másfelé szólítja a kötelesség.Szóval ezer köszönet neked is és a többi válaszadónak is, természetesen minden tapasztalat érdekel. Még annyi: amikor válaszolok egy kérdezőnek nem várom el hogy reagáljon, eszembe sem jut ilyesmiért neheztelni. Kérdez, én válaszolok és megelégszem a tudattal hogy remélem hogy hasznára tudta lenni, de ennyi.
2009. szept. 7. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor oda szoktuk írni, hogy két nap múlva jövök olvasni és reagálni...


Boldog terhességet kívánok! :)

2009. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet ezzel, ne haragudj, miért kelle itt megírnom hogy mikor leszek legközelebb gépközelben (főleg hogy magam sem tudom előre). Ez nem fórum, ahol társalgunk, hanem valaki feltesz egy kérdést és aki akar vagy tud az válaszol rá. Rengeteg kérdésre válaszoltam már, de nem szoktam utólag nézegetni hogy reagált-e rá a kérdező vagy sem (elvárni meg főleg nem várom el, mert akkor inkább egy fórumot keresnék). Most kíváncsiságból visszanéztem, 10-ből egy reagálta le a válaszokat (köztük az enyémet). Neked is jó babavárást kívánok.
2009. szept. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!