Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkáltató kötelezhet arra,...

A munkáltató kötelezhet arra, hogy mutassam be a nőgyógyász által a háziorvosnak írt javaslatot a veszélyeztetett terhességről?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ettől jobban érzi magát, hát mutasd meg neki,bár nem túl sok köze van hozzá.Ez a háziorvosra és a nőgyógyászodra tartozik.Meg persze rád.A munkáltatódnak nem elég annyi, hogy terhes vagy?Ne kíváncsiskodjon.Vagy ne bízik benned?

20 hetes pocaklakós

2008. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok veszélyeztetett terhes, csak kíváncsi vagyok, hogy kötelezhet-e a bemutatására.
2008. jún. 6. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Semmi köze hozzá.
2008. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes kérdés. Nekem a munkáltatóm ezt csinálta, és veszélyeztetett is voltam. Mivel az ügyvédjével küldött egy levelet, hogy jelenjek meg náluk az ő orvosuknál aki mellesleg csak egy sima körzetis aki alkalmasságikat csinál. nos ekkor úgy voltam, vele, hogy iratok a dokival egy friss papírt ha ezt kívánja, és persze én az is vagyok, szóval elvileg kötelezhet. Gondolom, nem akarod, hogy kirúgjon, elvileg nem teheti meg, de sosem tudni, és jobb nem ellenkezni. Én akkor bemutattam és azóta nincs semmi baj. Leszámítva, hogy húzták két hónapig a táppénzem folyósítását, és az szűlési szabadságot sem kapkodják el. Magyarul ha akarnak kiszúrnak veled ahol csak tudnak.

Reméljük nem kerül ilyesmikre sor!

Sok sikert! Ne aggódj feleslegesen, merrt én is akkor kezdtem pecsételgetni..

38 hetes kismama

2008. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
menj el táppénzre az a legegyszerűbb
2008. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Amint megkaptad a kiskönyved a törvény véd a munkáltatóddal szemben. Elvileg kötelezhet arra, hogy mutasd meg a papírt, de ha terhes vagy, akkor egyébként is könnyített munkát kell kapnod. Nem rúghatnak ki és nem szúrhat ki veled, ha megtagadod a kérését és nem kötelezhet arra sem, hogy egy általa megnevezett orvos előtt jelenj meg, mert van neked sajátod, a többihez meg mi köze. Ráadásul ki tudja az a doki mit mondana el neki, amihez munkáltatóként semmi köze. Ha meg szemétkednek menj el táppénzre, bár kevesebb pénzt kapsz, de inkább ez, minthogy szemét legyen egy kismamával. Amúgy az ilyen munkáltató mióta ember?!
2008. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod írásos formában bizonyítani a terhességedet akkor a törvény nem véd a munkáltatóval szemben.Akár ki is rúghat,mint bárki mást,aki nem terhes,mivel nem tudta,hogy terhes vagy.Arra nem kötelezhet,hogy az ő által kijelölt orvosnál jelenj meg.Menj minél előbb táppénzre,mert szerintem problémáid lesznek még a főnököddel.Táppénz alatt,(ha a terhesség az ok)Már semmit sem tehet ellened.
2008. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a táppénzes papírodra mindenképpen egy 8as kódót írnak mai veszélyeztetett terhességre utal sőőőt ha táppénzre vesznek csak ugy vehetnek arra ha azt mondják veszélyeztetett vagy tehát a kiskönyv ha már a kezedben van te vagy előnyben a munkáltatóval szemben.üdv 29 hetes kismami
2008. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!