Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. hetes terhesen normális,...

20. hetes terhesen normális, hogy még mindig nem érzem a babámat?

Figyelt kérdés

20. hetes kismama vagyok, és még mindig nem érzem, hogy mozog a babám. A 18. héten egyetlen egy alkalommal éreztem valami bugyborékolás szerűt, ami talán a baba volt, azóta semmi. UH-n minden rendben volt, szívhangját hallani lehet. Mindenhol azt olvastam, hogy ilyenkor szinte már mindenki érzékeli...plusz nem segítenek az ismerősök kérdései sem, hogy mennyit rugdos.(Bakker én árnyalatnyi mozgást sem érzek, nemhogy rugdosást.)

Jobban kéne figyelnem, vagy kezdjek el aggódni, vagy mi van már??


2013. febr. 27. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nyugi én is elég későn éreztem a picit kb 22hetesen. első babánál előfordul ez
2013. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha az uh on minden okes, akkor minden rendben van. De azert fura hogy nem erzed. De (bocsi) sok a zsirretek a hasadon? Nőtt a pocid?
2013. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, a hasam rendesen növekszik...valószínűleg szerepet játszik, hogy nem vagyok vékony egyébként sem,de ilyenkorra már a legtöbb molett kismama is érzi a babát.

:(

2013. febr. 27. 22:15
 4/16 anonim ***** válasza:
én is molett vagyok és csak a 22héttől éreztem
2013. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24 hetesen éreztem biztosra
2013. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

normális. ne parázz, ne hasonlítgasd magad más kismamákhoz és ne hagyd, h az ismerősök kérdései kibillentsenek a lelki egyensúlyodból :-). ne aggódj, az uh-ól látszik, h a babával minden rendben, most már hamarosan érezni fogod


amúgy meg az ismerősöknek semmi sem jó. én 17+0 éreztem tök tuti biztosra, h már a babám mozog bennem (előtte is voltak mozgások, de azért arra még nem vettem volna mérget). ha valakinek megemlítettem, láttam rajta ezt a "hogyisne, első babás, de persze tudja, h a baba rúgását érzi" nézést. koncentrálj magadra, mert az ismiknek semmi se jó :)

2013. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tapasztalatokat, kezdek megnyugodni.
2013. febr. 27. 22:44
 8/16 anonim ***** válasza:
24. héten éreztem először a konkrét rúgást, előtte csak olyanokat, mintha a beleim kurcognának, engem is idegesített nagyon. az ismerősöknek meg mondjad, hogy már lerúgja a májadat, had gondolkozzanak, hogy egyáltalán elér-e odáig :D
2013. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát én igen kövér voltam mikro tehres volt voltam, ennyi idősen terhesen olyan 73kg.

De 19 hetesen már aktívan éreztem a rugdosást, valszeg úgy van tapadva a lepény, hogy attól nem érzed ha uh-n minden rendben akkor nem hiszem, hogy aggódni kéne.

2013. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

próbáld meg azt, hogy evés után lefekszel az ágyba hanyatt és simogasd a pocidat a köldököd alatti részen.

És figyelj nagyon hátha érzed...

Nekem mondta a védőnőm hogy valószínűleg csak nem gondolom, hogy az az érzés a baba és azért mondom, hogy nem érzem... :) Elég vékony vagyok és ő már látta is hogy merre megy mikor nézte a szívhangját és mondta, hogy most merre megy...

Mondtam hogy jaaa?? Hogy ez őőő... :) Én meg azt hittem hogy bugyborékol a hasam... :D 17 hetes voltam..

Aztán kicsit később olyan volt mintha pillangók repkednének a pocimba... :)

Most meg mintha valaki folyton kaszinózna... :)

25 hetes kismami

2013. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!