Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak a 24. héttől csinálnak...

Ha csak a 24. héttől csinálnak cukroterhelést akkor előtte ezek szerint nem veszélyes a magas vércukor?

Figyelt kérdés
Már most kínzom magam a diétával, holott csak 24 hetesen mérnek majd vércukorszintet. Első babával volt némi cukorproblémám. És azok akiknek elős baba, nos én is akkor zabáltam és mindent és mégis egészséges babám született mert a 24. hétől igyekeztem diétázni. Értitek méri célzok, hogy szeretném még pár hétig élvezni a z ízeket, ha ugyse ártalmas, hiszen messze még a 24. hét. Lehet? Az éhgyomri értékem mindig jó, már most mérem magam. Viszont evés után néha azért van magasabb értékem is :-(
2013. ápr. 8. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom azért nem nézik korábban, mert az első vérvételen úgy kb. 12 hetesen néznek éhgyomri vércukrot és ha az rendben van, akkor úgy vannak vele, hogy 24 hétig, nem lesz semmi baj még ha cukorbetegség alakul is ki.. mert kevés az idő ahhoz, hogy gond legyen..
2013. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemrég volt egy ugyanilyen kérdés. Nem azért csinálják olyankor, mert korábban nem veszélyes, hanem mert olyankor alakul ki a terhességi cukorbetegség.
2013. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen már 16 hetesen nézik ha fennállnak bizonyos kockázati tényezők (pl. előző terhességnél terhességi cukor, 35 év feletti életkor, cukorbeteg a családban, 5 feletti éhgyomri érték, 30 feletti BMI).

Éhgyomri érték mutatja legkésőbb a cukorbetegséget, arra nem érdemes adni, mindig az étkezés után 1 órával mért értéket kell nézni, az legyen max. 7. Ha a felett van az nem jó, akármennyi idős terhes is vagy. Inkább tartsd a diétát már most. Nekem is volt első babánál is terhességi cukrom (75 grammos cukorterhelés 2 órás értéke 11,1 volt), ezért most már a 9. héttől diétáztam. Sajnos most is terhességi cukros lettem, viszont a terheléses értékem 9,2 lett, szóval jobb mint az első terhességnél (pedig általában fordítva szokott lenni állítólag, többedik terhességnél rosszabb), tehát valamivel jobb most a helyzet mint előző terhességnél. Amúgy szerintem a diéta mellett is lehet élvezni az ízeket, nem olyan kevés az a 180 gramm ch/nap, meg hát ma már rengeteg szénhidrátcsökkentett élelmiszer kapható.

2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na megtaláltam. A 4-es válasz az enyém:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Már meg volt a 16 hetes terhelésem ami jó lett, de ettől függetlenül vannak rossz értékeim is. akkor most mi van???
2013. ápr. 8. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyenek a rossz értékeid és hány hetes vagy?
2013. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!