Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a vesekatéter? (JJ...

Milyen a vesekatéter? (JJ katéter) Viselt már valaki?

Figyelt kérdés

Sajnos megállapították, hogy a jobb vesém pang. Nekem eddig még nem okozott fájdalmat, panaszt. Az egész probléma véletlenül derült ki egy hasi ultrahangon, mert egyszer eléggé fel voltam puffadva és a belgyógyász kért egy labor és UH vizsgálatot. Azóta hetente nézik urulógián és ha belázasodnék, akkor valószínűleg fel fognak tenni vesekatétert. Addig is igyekszem a bal oldalamon feküdni mindig.

Nagyon félek ettől! Hogy helyezik fel és távolítják el ezt a katétert? Érzéstelenítenek, altatnak közben? Sajnos, nem sok információt találtam eddig a neten róla, de azokban pozitív tapasztalatokról nem olvastam. Milyen ezzel együtt élni?

És még egy kérdés: van olyan, akinek szintén volt ilyen problémája, de mégsem volt szükség a katéterre a végén?

Köszönöm mindenki válaszát!


2013. máj. 6. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
a vesekatéter 2 cső, 1 vastagabb és 1 vékonyabb. a vékonyat teszik fel egészen a veséig, a vastagot a hólyagig. így 2 külön kis zsákba gyűjti a vizeletet és látják hogy működik a veséd. az ezzel való együttélésről meg annyit, hogy ilyen katéterrel kb 3 napig fel sem kelhetsz. nem akarlak ijesztgetni, de ha jól tudom nem érzéstelenítenek (max lidocain) és nem is altatnak. nem egy kellemes beavatkozás...
2013. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány hetes vagy?

2013. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! 30-at töltöm csütörtökön. FÉLEK!!! Most voltam 4d UH-on és ott is megnézték mindkét vesém. A bal OK, a jobb oldaliban ott van a kb. 2 cm-es folt. A szonográfus biztatott, hogy nem törvényszerű, hogy katétert kapok. Mit tehetek a bal oldali fekvésen és a négykézlábazáson kívül?
2013. máj. 6. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 válaszoló vagyok

Én urológián dolgozom mint asszisztens mi is szoktunk csinálni DJ felhelyezéseket nem kellemes beavatkozás de nem szoktak az asztalról a betegek leugrálni.

Ettől többet nem tudsz tenni minél többet lógatót a hasad hogy a baba ne nyomja a vezetéket, egyébként nem törvényszerű hogy kapnod kell DJ lehet nem fog romlani a helyzet és akor lehet hogy nem is kell.

A DJ egy belső katéter nem lesz semmi féle zsákod ez a katéter biztosítja a veséből a hólyag felé a vizelet elfolyást.Ez csak addig lesz fent míg meg nem szülsz

Felhelyezés és eltávolítása hólyagon keresztül történik cystoscopia segítségével.

Van aki felhelyezés után nem érzi hogy ott van akinek ehhez pár nap kell hogy megszokja.

Együtt élni teljesen jó lehet vele nálunk van olyan beteg aki kő miatt élete végéig kell hogy viselje fél évente- évente jön cserére már jó pár éve.

Lényeg a rendszeres ellenőrzésre járás.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan de ha esetleg nem írok egyből bocsi mert bár mikor beindulhat a szülésem. :-)

További szép és panaszmentes babavárást

2013. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Minden tőlem telhetőt elkövetek, hogy ne romoljon a helyzet. Igazából nem csak maga a beavatkozás félelmetes számomra, hanem hogy telenyomnak antibiotikummal - nyilván a fertőzésveszély miatt. Nem tudom, milyen hatása van a sok gyógyszernek a babára.

Még két hétig dolgozom (már csak 9 nap ezzel együtt) és otthon már sokkal többet tudom mentesíteni a vesém. Itt, az irodában is próbálok kicsit előre, balra dőlni.


Szép szülést kívánok és egészséges, boldog kisbabát (és anyukát)!

2013. máj. 7. 08:29
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én teljesen más tapasztalattal "gazdagodtam"! 20. héten fájt a derekam, mint kiderült a jobb vesémen 6*4cm tágulat van, vagyis pangás! 2 napig bal oldalon fektettek, aztán azt mondtaák, nincs mit tenni...JJ katétert kapok! Felfektettek a műtőasztalra, steril környezet...stb! Aztán azt hittem ott halok meg! Sem érzéstelenítő, se semmi! Úgy éreztem, hogy az az 5 perc egy örökké valóság! Szakadta a víz rólam...azt mondták kellemetlen...ez nem az! Ez szörnyű! Nem hiszem el, hogy a mai világba nincs kíméletesebb dolog!! Nem bírtam haza menni! Remegtem, szédültem! Még a korházban begörcsölt a vesém, kaptam infúziót, meg fájdalom csillapítót! Estére mentem vissza az ügyeletre mert véres volt a vizeletem! Azt mondták temészetes! Azóta így megy tovább, nem bírom tartani a vizeletet, fájdalmaim vannak, nem tudok közösségbe menni, mert félek, hogy a tenalédy esetleg átengedi a pisit! 25 hetes vagyok, azóta többször is lett tágultaom, mert eldugult ez a sín! Azt mondták kicserélik! Rettegek tőle!! Sajnálom, hogy megijesztelek, de állítólag valakinek meg sem kottyan! Hát én nem ebbe a táborba tartozok! Életem legborzasztóbb élménye! Megkeseríti a várandóságomat! Olyan érzés 5 hete, mintha fel lennék fázva! 2 percenként kell pisilni, ami fáj, véres, és nem tudom tartani! Azt mondják az urológián, meg a nőgyógyon, hogy normális. Nekik biztos az, nekem nem. Túl vagyok egy császáron, depresszión, pánikbetegségen, de ez mindennek a teteje.... állat módon csinálják ez az egészet! Bármi infó kell bárkinek, írjon nekem nyugodtan! 25hetes kismami
2013. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia, èn teljesen egyet èrtek a te tapasztalatoddal!!! A kèrdèsem az lenne hogy nekem 6 hèt mùlva mennem kell cserère! Mi is az amit ilyenkor cserèlnek? Ugyan olyan szörnyû lessz? Èn ûgy èrzem nem bîrnàm ki még egyszer! Ès mikor kiveszik az milyen? Köszi a valaszt. 18 hetes kismama
2014. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Féltem mikor szülés után kivették (nekem nem cserélték), mert a felhelyezés valóban kellemetlen de a levételét meg sem éreztem, azt hittem még el se kezdték és szóltak, h kész vagyunk.
2014. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem engedtem a cserét, már nem mertem! Soha nem mondtam ellent orvosnak, de ezt tényleg nem mertem bevállalni! Így tovább fent maradt pár héttel, a levétele jobb volt, meg kibírhatóbb volt, csak az azt követő pár vizelés volt kemény mert nekem csupa kő volt a katéter, így 1-2 napig az jött kifele... Könnyeimmel küzdve sajnos.
2014. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv!

Nekem friss az élmény, 3 napja vették ki a stentet altatásban!

-aki azt mondja elviselhető a fájdalom vagy hazudik vagy imád szenvedni! :D

Vesekövem miatt pangott a vesém és mivel jelenleg a kedves kormányunk letiltott mindenféle orvosi beavatkozást így az urólogus(om) javaslatára, hogy ne görcsöljek feltett a bal vesémbe egy stentet. (mellékesen a stent behelyezés után én egyénileg elmentem egy ESWL kezelésre, ahol a pénzemért cserébe elvégezték a zúzást szemrebbenés nélkül! Furcsa ez a vírus, ha van pénzed nem támad!!! :D )

Na szóval: (Befekszel egy szülőszékbe, lábad leszijjazva)

-Mindössze lidokaint és valami csúszást elősegítő szert fecskendeztek a hímvessző hugyvezetékbe. Majd elővették a 8mm vastag üreges eszközt (csövet) és szépen feltolták a hímvesszőben, na itt már nem volt természetes a mosolyom.. majd amikor átfeszítették a záróizmot elég szépen kiengedbem a hangom, zengett az emelet az biztos! Aztán ment tovább a cső a hugyvezetékig majd egészen a veséig. Az érzéstelenítő az vagy nem hatott még nem hatott vagy 10Ft-ot nem ért. Hozzáteszem már vagy 2 éve fájt a hasam -stressz és mint kiderült valószínűleg a vesekő okozta fájdalom kisugárzása miatt- ami lehet már a fájdalomtűrő képességemet igencsak csökkentette.

*hozzáteszem többször volt kövem egyszer sem szenvedtem meg így vele!


A kivételt emiatt csak altatásban mertem vállalni, nem bíztam a véletlenre! Mindenkinek ezt javaslom! Ellazul az izomzat és nulla fájdalom! Nem ugrálsz, nem feszíted nem tudsz ellenkezni. Csak a szobában ébredtem és még csak szédülni sem szédültem utána és nem fájt semmim.


-nem vagyok tápos, vesegörccsel is simán bementem a sürgősségire, a zúzást is bírtam többször érzéstelenítés nélkül (bár ez attól is függ hol helyezkedik el a kő, mert nem mindenhol ugyanúgy fáj a zúzása). Vastagbél tükrözést is vállaltam egyszer altatás nélkül, mondom spórolok egy húszast (*altatás költsége) -mondom más is túlélte :D -na de soha többet! :DDD


A stent behelyezése után 48 óráig normális, ha véres a vizelet, utána ez normalizálódik, de teljesen nem lesz citromsárga, inkább olyan matt narancssárga színű volt végig amig a stent bent volt, nagyjából pont olyan színe volt, mint a sörnek.

Mozogi mértékkel szabad, emelni, emeletre 4-5 kilós vagy nagyobb dolgot cipelni nem javaslom! Ha egy-egy alkalommal 3-500m-t sétáltam -terhelés nélkül vagy csak sokat -30-50km-t kocsikáztam messzeföldön híres útjainkon- véres lett a vizeletem.


A stent kicsit szúrt néha és kivétel után is amíg gyógyul fáj pár napig.

Kicsit kiszáradt az ajkam is -ez normális- de azért oda kell ne legyen nagyon száraz és figyelni kell a folyamatos folyadék bevitelre! Vizelni is érdemes sűrűbben menni, nem kell megvárni amíg nagyon sietni* kell, mert vizelés közben a cső miatt a vizelet a nyomás hatására visszadolgozik a vesébe és feszíti azt, azaz görcsölni fog! Nekem bevált, ha WC-n ülve homorítva, vállat felhúzva, a levegőt fentre a mellkasba szívva (így kisebb nyomással áramlik a vizelet) vizeltem.

Így tapasztalatom szerint a görcs 80%-ban elmaradt!


Műtét után nagyjából 36 óráig még véres volt a vizeletem, de utána teljes mértékben kitisztult és régi halvány citromsárga színben pomázott, ez megnyugtató volt mindenképpen!


Szóval, feleslegesen NE SZENVVEDJ! Ha van rá mód és gyorsan megcsinálják a labort, EKG-t ami az altatásban való elvégzéshez szükséges ne habozz és főleg ne szenvedj, ha nem muszáj és KÉRD ALTATÁSBAN.


Egy biztos, ez most annyira megviselt, hogy oda fogok figyelni a megfelelő mozgásra és folyadék bevitelre amíg élek!!!


Good luck!

2021. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!