Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alacsony AFP utalhat arra...

Az alacsony AFP utalhat arra is, hogy nem pont a 16. héten csinálták a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Az afp-m 20,6, és 0.65 mom.Ráírták a leletre, hogy újabb vizsgálat szükséges.Én semmi rosszra nem szeretnék gondolni, és reménykedek abban, hogy nem a megfelelő héten volt a vérvétel.Lehetséges, hogy ezért alacsony?
2009. okt. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

0,6 - 2,5-ig jó!Biztos nincs baj!Szerintem lehet az is az oka.

2009. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek! 20,6 az AFP-d, és a 0,65 a normális??

Én tegnap kaptam meg az eredményt, ott a MoM érték normális tartománya: 0.7-2.5-ig terjed. A 20 nagyságú értéknél pedig 20-100 között még megfelelő. Szerintem még nincs okod aggódni, s lehet, h valóban korai volt a vérvétel. Csináltass egy UH-t, az alapján, s az eredménnyel, sztem biztosabbat tudnak mondani az orvosok.

(egy link az afp-ről:

[link] )

2009. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A MoM 0.65.Végül is együtt nézik a 18 hetes UH-al, nem?Ugyis az a döntőbb, amit akkor lát a doki.
2009. okt. 2. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony volt,de szintén határértéken belül volt.El mentem Debrecenben és megnéztek mindent rendben találtak és elmagyarázta a genetikus,hogy nagyon sokat számít a súly, ha teltebb vagy akkor valami szorzót kellene használniuk.
2009. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, biztos hamarabb vették le. Az alacsony AFP nem igazán jelent semmit ez állítólag egy hülyeség, hogy down-kór meg ilyenek. Az afp akkor lehet gáz ha magas, arra lett kitalálva, hogy a velőcsőzáródási rendellenességeket szűrjék akkor amikor még nem voltak ilyen jó uh gépek. Szóval értelme már nincs az egésznek. Nekem 0,64 volt tehát határérték alatt (nem küldtek az afp miatt semmilyen további vizsgálatra), egészséges kislányom született 8 hónapja.
2009. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!