Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasam alja bekeményedett, ez...

Hasam alja bekeményedett, ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap este mikor hanyatt feküdtem éreztem hogy kb egy 10cm-es részen a hasam alja bekeményedett.Sokkal keményebb volt mint a többi rész. Élesen és jól kivehető volt. Előtte levő két napban volt nagyon enyhe görcsöm mivel természetes esetben akkor kellett volna megjönnie. Reggelre már nem volt olyan éles, de még ki lehetett venni. Ez normális? Mitől van ez? Első terhességem így nagyon tudatlan vagyok. 17hetes vagyok.
2013. máj. 22. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy csak a baba kinyomta magát?

Nekem ilyen idős terhesen már látszott, hogy hol fekszik a baba, mert ott keményebb is volt a hasam meg ott jobban dudorodott.

36 hkm

2013. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért nem vagyok bent biztos hogy a baba mert annyira lent van teljesen a hasam alján. Bár lehet... akkor tegnap jól megtapogattuk szegényt :D
2013. máj. 22. 08:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Én pl nagyon lent hordtam a pocakom a kezdetektől.

Csak a 28-29 hét környéken ment fel, de aztán ez nem is tartott sokáig, mert a 33. héten már le is szállt... :)

Terhességi csíkom is csak 3 db van a pocakom legalján (csak tükörben látom). Mert akik "fent" hordják nekik a pocakjuk elején vannak a csíkok.

Lehet, hogy te is lent hordod a pocidat.


Egyébként az a bizonyos sokat emlegetett keményedés ami a terhesség későbbi szakaszára jellemző annál az egész pocak bekeményedik. Ha a "keményedés közben érzel magzatmozgást akkor az nem keményedés, hanem a baba.

2013. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos még mozgást nem éreztem vagy legalább is nem komolyat (nem tudom a gyomrom volt-e vagy a baba, voltak buborékok) melső oldali méhlepényem van ami miatt azt mondta a doki 18-20.hétnél előbb nem valószínű bár ki tudja. Szóval akkor lehet a babát tapogattam tegnap? Ez nagyon jó......
2013. máj. 22. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban a pocid keményedik, magnéziumot kell szedned!!! Kérdezd meg az orvosodat! Nekem simán megmondta vizsgálat alatt,h keményedik. Nem kell megijedni, de ha sokat keményedik veszélyeztetett is lehetsz, akkor pihenni kell, nem szabad emelgetni.
2013. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Igazából már estére elmúlt szóval valószínűleg a picúr volt az, de holnap megyek ultrahangra majd rákérdezek a dokira.
2013. máj. 23. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!