Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros vagyok vagy sem? Nem...

Cukros vagyok vagy sem? Nem tudok eligazodni az eredményeimen.

Figyelt kérdés
terheléses cukorvizsgálaton voltam 24 hetesen.az éhgyomri 5.1 volt.megittam a cukros teát és rá 2 óra múlva a cukorszintem 8.2. lett.azt mondta a doki hogy sok ismételni kell.voltam megint de most nem ittam cukros teát csak reggeliztem (2 dl cukros tea egy szelet vajas kenyér).erre 2 órával a cukorszintem 4.6 lett.
2013. máj. 23. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok... Tesóm pont most volt. 24 hetesen 8,2 neki is a cukor most tegnap volt dietetikusnál napi 175 gramm szénhidrátot vihet be (azzal együtt hogy a cukra ma csak 5,1 volt kaja után 2 órával) de azt mondták, hogy terheseknél nem szeretik ha 6 feletti már az már a babának nem jó és neki árt...

Sok mindent lehet így is enni (én ir-es vagyok) így együtt csináljuk... Pontosabban Ő most szál be :)

2013. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, terhességi cukorbeteg vagy. Diétát nem javasoltak?

A második eredményednél nem írtad, hogy mennyi volt az éhgyomrid. De ha a 2 órás alacsonyabb az éhgyomrinál, az sem jó. Tehát mindenképpen diéta!

2013. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez terhességi diabéteszre utal. A kajás (tea vagy tej meg kenyér vagy zsömle) vizsgálat nem jó ennek kiderítésére, az lehet jó, közben a cukros löttyös után meg magas az eredmény. Tudom, mert többször megcsináltam mindkét vizsgálatot és a lötyis mindig is sokkal több volt 2 óra múlva.

7,8 a határérték, így 8,2 az nem alacsony érték és fel kell keresned egy diabetológust. Vagy kérsz egy beutalót szakrendelésre vagy elmész magánhoz. Milyen doki ismételtette meg a vizsgálatot, ráadásul zsömléset a lötyis helyett? Diabetológus? Mert innentől kezdve ő kell, hogy elküldjön vizsgálatra vagy diétát állítson be.

2013. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, sajnos ez terhességi cukorbetegség. 7.8-ig lett volna jó az eredmény.
2013. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! nem feltétlen 7,8ig jó... Nézd meg a határértékeket, hogy az a labor ahova te tartozol mit szab meg...

Nálunk 4,6-6,2 vagy 6,8 ig jó a cukor (már nem emlékszem pontosan) a 7,8 nálunk már nagyon magasnak számít! Terheseknek meg, mint írtam nálunk 6 alatt tartják ill. akarják.

2013. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel az értékekkel nem így van azért, nem kötekedés, kedves utolsó, én sem értettem miért vannak ennyire alacsony határértékek néhány laborban. Nekem Dr. Kautzky László mondta, aki nem egy diabetológiával kapcsolatos könyvet is írt, hogy ezek a határértékek nem jelentenek semmit, a laborok sokszor meghagyják az éhgyomri értékeket ugynúgy a terhelésesnél és ezért van a sok félreértés és félrekezelés. A hivatalos érték a 7,8, az egész világon ez az elfogadott. Tehát, ha valakinek pl. 7 lett a 2 órás eredménye, akkor nem kell diétázni sem. Egyébként, ahol ez az orvos dolgozik, az ottani laborban is 6,2 a max. határérték a terhelésesre.

Gondoltam leírom, hátha hasznos valakinek, mert én sem tudtam ezt.

2013. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem hasznos ha tényleg így van :) mert ezt nem tudtam
2013. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!