Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai kismamak, es angliaban...

Angliai kismamak, es angliaban szult kismamak, mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
Most derult ki hogy babat varok es angliaban lakom. ez az elso terhessegem. Es szeretnek tanacsot kerni mire figyeljek oda, hallottam hogy itt nagyon furcsa a terhesgondozas, ketszer van ultrahang stb... most ugye a gp-hez menjek eloszor? Itteni szulessel mi a tapasztalatotok? Terhesvitamint miyet erdemes venni? Bocsi a sok kerdesert, de minden hasznos elmenyt tanacsot osszatok meg legyszi. Koszi elore is
2009. okt. 4. 15:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Szia!Majd biztos irnak Neked tapasztaltabbak is, de leirom Neked, hogy eddig velem mi tortent. En a 17.hetben vagyok. voltm kb. az 5.heten a GPnel, o elkuldott az EarlyPregnancyClinicre es ott megvizsgaltk, mert mar volt elotte egy vetelesem. nagyon nagyon kedves volt mindenki. Boritekok nelkul is. Aztan a helyettesito vedno kert nekm egyidopontot a 12 heti uh.ra, ami nekem a 13.heten volt.Vettek akkor vert is tolem. Ott mindent rendben talaltak, igy kb.egy hete talalkoztam a rendes vedonommel, aki visszajott a szabirol, eljott hozzam csalad latogatoba, kikerdezgetett az eloeletemrol meg a betegsegekrol a csaladban stb. Legkozelebb mar csak a 20 hetesuhra kellene mennem, ha nem mennek haza...De itt tenyleg csak ket uh.van. De sztem otthon is amugy a korhazban...Amugy mehetsz magandokihoz. Remelem valamit segitettem. De elottem mar irtak, hogy korzetenkent valtozik a terhesgondozas itt Angliaban...Ez del-kelet...
2009. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy irtal, te szedtel terhes-vitamint? Vagy az orvosod irt fel? Tajekoztatnak egyebkent a magan-doki lehetosegekrol?
2009. okt. 4. 18:01
 3/11 Nikcsi ***** válasza:
2009. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nikcsi ***** válasza:
80%

Szia!

En linkeltem be neked ezt a kerdest, en vagyok az elso es masodik valaszolo is asszem.

Terhesvitamin a Pregnacare ez nagyon jo, az elso babammal ezt szedtem.

A magandokit itt felejtsd el, hacsak nincs sok felesleges penzed, nem ugy mukodik mint otthon. Akkor magankorhazban szulsz ami nem par szaz font. :) Egyebkent teljesen korrekt itt a terhesgondozas, masodik babam szulom itt hamarosan es en nagyon elegedett voltam/vagyok.

Ha van meg kerdesed irj batran.

2009. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

En sem szultem meg csak a 20-dik hetben vagyok de nallam eddig ez tortent. En eloszor a korhazba mentem mert ugye nem tudtam itt, hogyan mukodnek a dolgok. 7 hetes voltam, nagyon rendesek voltak megneztek uh-n a baba-t, volt mar szivverese es itt mondtak el, hogy vedonohoz kell menni ugyan oda ahol a GP-rendel. 8 hetesen mentem el a vedonohoz eloszor, vettek vert, kikerdeztek a betegsegekrol, vernyomast mertek. A vedono lefoglalta nekem az 12 heti uh-t aminre postan jott meg az idopont, hogy hany orara kell menni melyik nap. Ez volt a 12-dik heten. Utanna megint vedono az uh-s eredmnyel, ismet egy vervetel (en negativ vagyok igy tobbszor vesznek tollem mint altalaba), vernyomas meres elbeszelgetes. A sulyoddal itt nem boszantanak engem egyszer mertek a terhessegem alatt az elejen azota sem. Utanna nallam a 13-dik heten volt megegy uh meg vervetel a down szuresre az Edwards korra es valalmi Patau nevu kormoszoma rendellenesegre (de van ahol a 16-dik heten csinaljak ez valtozik). Ezutan a 15-dik heten megint vedono, vervetel, bejegyezte a kiskonyvbe a downkor eredmenyet es inettol mar szivhangot is hallgatnak minden alkalommal. A vedonohoz mindig kell vizeletet vinni amikor messz kiveve az elso alkalom, kapsz egy kis muanyag tegelyt. En meg kaptam egy egeszsegugyi kartyat amivel ingyen vannak a felirt gyogyszerek es a baba egyeves korig tudod hasznalni. A kovetkezo uh a 20-dik heten van ahol megnezik a baba szerveit belmukodeset stb. Utanna megint vedono. En eddig jutottam idaig.

Nagyon sok tajekoztato fuzetet fogsz kapni amibe benne van mit ehetsz es mit nem ajanlatos enni. Tehat ketsegeid nem lesznek, hogy most ezt ehetsz vagy sem. Szoszerint minden le lesz benne irva az is, hogy milyen betegsegeknel milyen jelre kell figyelni, a vajudastol a szulesig minden. Szinten kapsz egy kis fuzetet amibe a korulotted levo korhazak lesznek felsorolva szulesi lehetosegekkel mint pl. vizbenszules stb. Minden le lesz benne irva, hogy mit kerhetsz mik lesznek a rendelkezesedre allva es igy valasztasz majd. A kis fuzeteket jol bongeszd majd at mert lesznek benne kuponok amiket bevaltasz es pont tegnap leltem ra egy olyanra amivel ingyen kapok egy csomag huggies ujszulott pelust es egy csomag torlokendot. Szoval jol nezd meg oket. Kesobb kell szulesi tervet keszitened amibe leirod, hogy mit szeretnel es mit nem. Persze ez valtozhat. Ha most az irod, hogy nem kersz EDA-t attol meg fognak adni ha majd arra kerul a sor. :) Nekem eddig semmi gondom nem volt, ha kerdeztem akkor valaszoltak minden kerdesemre ugy vettem eszre, hogy a vilag legtermeszetesebb dolganak tekintik a terhesseget es ha csak valami gond van akkor kuldenek dokihoz. Majd kivancsi vagyok milyen lesz a szules, a korhazat mar megneztuk es eleg jol felszereltnek tunik.

Terhesvitaminbol en a pregnacare-t szedtem, napi egyett es most ketnaponta egyett. Vettem sima magneziumot ha netan gorcsolgetne vagy kemenyedne a pocim de eddig nem volt gond. Ha a pregnacare-t valasztod akkor ne vegyel B6 vitamint a magnezium melle mert nagyon sok B6 vitamin van a pregnacare-be. Magneziumot a Holland and Barrett gyogynovenyuzletekbe talasz es itt mindenfele vitamin van ha szukseged lenne ra a terhesvitaminon kivul. Boldog babavarast!

En delen elek.

2009. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat. Szerdan megyek a GP-mhez, orulok mert egy nagyon rendes dokihoz jegyeztek elo. (mar regebben voltam nala mas ugyben) Vettem Pregnacare-t is, kicsit szurkal a hasam olyan mensis erzes csak nem folyamatos, es mostmar ritkabban, de estere kicsit erosebb. Ez baj ha szurkal a hasam? Majd irok hogy mi volt a GP-nel. Megegyszer koszi a segitsegek mindkettotoknek.
2009. okt. 5. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!en angliaban szultem,norwichban!a szules jo volt ott rendesek az orvosok es a noverek is!de!figyelj mert a terhezgondozast hajlamosak kicsit elhanyagolni...nalam az utolso honapban nem vettek eszzre hogy majdnem leallt a mehlepenyem es a kicsim nem kapott taplalekot!dfe en megereztem!es addig eroskodtem mig meg nem neztek uh es kiderult hogy azonnal el kell inditani a szulest.ekkkor voltam 39 hetes pont.de nem volt semmi baj 17 ora utan megszuletett a fiam 2600 grammal!mara mar behozta 9.5 kg es 74 cm!szoval minden jo lesz csak figyelj oda te is!ha van kerdesed csak irj pussz
2009. okt. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is Angliaban szultem az elso babamat (tavaly ev vegen) es mar varom a masodikat. A masodik is tervezett baba, ugyhogy sejtheted, hogy meg voltam elegedve maximalisan az allami terhesgondozassal, szulessel es szules utani ellatassal, kulonben nem vallaltuk volna ilyen hamar a kistesot. :-)

Persze az igenyeink nagyon kulonbozoek lehetnek, ezert hallani fogsz jot is es rosszat is. (Erre csak azt hoznam fel peldanak, hogy nagyon sokan szidjak a magyar egeszsegugyet is, a korhazak allapotat, stb, ennek ellenere sok kulfoldon elo magyar hazautazik ha nagyobb gondja van, vagy teherbe esik, mert meglepodnek a kulfoldi gyakorlaton es ahhoz kepest mar nagyon jonak itelik meg az otthoni rendszert. Szoval minden nagyon relativ.)

Terhesvitamin: en is pregnacare-t szedek. Bajom nincs vele, az elso babam megfoganasa elott harom honappal kezdtem szedni, majd szules utan mar abba sem hagytam, mert meg maradt itthon sok, azutan meg mar tervbe vettuk a kistesot. Most vagyok a 21. hetben es most is szedem.

Csak egy javaslat ezzel kapcsolatban: van tobb kiszerelesben, es van olyan valtozat is, amiben van omega 3. Ez joval dragabb, ugyhogy en a normalt szedem es vettem melle omega3 kapszulat, nem mindennap szedem, csak 2-3 naponta. Allitolag jot tesz a keringesnek, valamint a baba agysejtjeinek. A pregnacare-t en mindig a Sainsbury`s-ben veszem meg, a 90 darabos kiszereles 7.80£, a 30 darabos meg 4.50£ korul van, igy a nagyobb messze jobban megeri. (Rovidtavon szinte mindegy, de en ugye hosszutavon szedem, szoval nekem nem mindegy, hogy felaron veszem.)


A terhesgondozas szerintem mindenhol egysegesen a gp-nel kezdodik. Nekem ugyanaz a gp-m, aki tavaly, alig telt el ido a ket terhessegem kozott, a terhesgondozas menete megis masabb, szoval ez igen valtozatos lehet szerte a kiralysagban. Most a gp-hez csak bejelentettem az allapotomat, majd kaptam egy behivo levelet a korhazi midwife-hoz, 10 hetesen kellett oda mennem. Volt altalanos vervetel, elozmenyek, kortortenet felvetele, megkaptam a sarga terhesmappamat es foglaltak egy idopontot a 12. heti uh-ra, ami nekem betoltott 13 hetesen es par naposan volt. Mondtak, hogy legkozelebb midwife-hoz mar nem a korhazba kell mennem, mert a mi gp rendelonkben van midwifery service. Oda kellett egy idopontot kernem negy hettel kesobbre, tehat uh utan kellett mennem a gp-s midwife-hoz.

Az elso uh-n tolem vettek vert is a kombinalt teszthez, mert en kertem ezt a vizsgalatot es akkor kaptam idopontot a 20. heti uh-ra is. A kombinalt teszt eredmenyet levelben kaptam meg nehany hettel kesobb, negativ lett, ha Isten ments pozitiv, akkor telefonalnak. Azota meg egyszer voltam midwife-nal, arra ot hettel kell ismet mennem. Egyebkent negy hetente kell jarni, a vegefele ketto hetente, majd minden heten az utolso ket alkalommal, de masodik babasoknal mar ritkabban is eleg menni, ha nincs panasz, mert nincs annyi megbeszelni valo.

A vervizsgalatokrol annyit, hogy tehat eddig nekem ketto volt, az alap es a kombinalt, 24 hetesen kell mennem cukorterhelesre, ezt alapban nem csinaljak, de nekem az apukam cukros, igy nekem mennem kell, majd a szules elotti hetekben lesz meg egy vervetel, az is altalanos lesz.

Pisivizsgalat minden midwife-os talalkozon van, feherjet neznek es cukrot tesztcsikkal.


Szules: nekem az elso babammal nagyon jol sikeredett, ezzel is meg voltam elegedve. A magzatvizem folyt el ejszaka, telefonaltam a korhazba, behivtak. Vettek vert es kenetet, aminek az eredmenye feloran belul megjott a laborbol, azt neztek, hogy van-e barmilyen fertozesem, ami veszelyezteti a babat repedt magzatburok mellett. Megvizsgaltak, teljesen zart voltam, nem volt meg fajasom sem, a laboreredmenyeim negativak voltak, a baba szivhangja tokeletes, ugyhogy hazaengedtek. Otthon vajudhattam. Ha nem indultak volna be a fajasok, akkor egy napon belul ismet be kellett volna mennem, ismet vettek volna vert es kenetet, minden vizsgalatot egybol elvegeztek volna es ha minden ismet rendben van, akkor ismet hazaengedtek volna. Burokrepedeskor max 48 orat varnak itt, ha addig nem jonnek fajasok, akkor meginditjak a korhazban.

De nekem jottek ahogy hazaertunk, jo gyorsak es erosek, ket orat vajudtam otthon, majd telefonaltam, hogy megyek vissza. Visszaertunk, megvizsgaltak, mondtak, hogy jon a baba, ki vagyok nyilva. Hamar meglett a babam, gatvedelemmel szultem, mert sokat segitettek, pedig kozel negy kilos legenyem szuletett nagy buksival. En szules utan nagyon fitt voltam, a babam is, ugyhogy mi este haza is mehettunk (hajnalban szultem).

Egy szobaban voltunk egesz nap, ugy nezett ki, mint egy szallodai szoba, nem pakolgattak sehova, a ferjem vegig velem volt. Mindenki aranyos volt.

Szules utan napokig jartak ki ellenorizni engem es a babat reggelente. Meg a babatol vert is vettek otthon, nem kellett vinnem sehova.

2009. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam a Gp-nel, gratulalt valaszolt nehany kerdesemre, es kaptam idopontot november 2-re a midwifehoz. Akkor leszek 9 hetes. Viszont aggodom hogy nem neznek meg addig akkor honnan tudjak hogy nem mehenkivuli a terhesseg? az hogy szurkal a hasam neha, es most jobb oldalt faj oldalamnal mint ovulaciokor az baj? Mar 2 honapja voltam a surgossegen mert azt hittem petefeszek gyulladasom van mert fajt az oldalam menzesz elott. Most ugyanugy faj csak a jobb oldalam, akkor nem talaltak semmit. Erdemes lenne megint elmenni az eary pregnancy clinic-re csak hogy megnezzenek, mert igy nagyon stresszelem magam hogy mitol faj?
2009. okt. 8. 12:41
 10/11 Nikcsi ***** válasza:
Koszi a lepontozast, igy irjon valaszt az ember. Nem akartam meg1x leirni ugyanazt amit mar egy masik kerdesre megtettem, ezert linkeltem be... Ott kifejtettem bovebben a tapasztalataimat.
2009. okt. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!