Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt Édesanyák! Miket...

Tapasztalt Édesanyák! Miket kell megvenni a kisbabának?

Figyelt kérdés
Mik azok, amik tényleg fontosak, nem pénz kidobás, hasznos dolgok? Tudom több leírás is van a neten, de azért kérdezem, mert nem tudom hogy tényleg mi az ami kell. Illetve hol érdemes ezeket megvenni. Mennyibe volt Nektek az össz kiadásM? 21 hetes kismama.
2009. okt. 5. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
én februárban szültem tehát mivel téli a bébim vettem neki 4 rugadalózót hosszúujjut kombidresszt szintén hosszút mondjuk abból többet egy hálózsákot vastagabbat meg sok zoknit.mire gondolsz még?és 10 db textilpelenkát
2009. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod:-) Én is februárra vagyok kiírva:-) Igazából minden érdekel, a legnagyobb tételtől a legkisebbig. Köszönöm:-)
2009. okt. 5. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is téli baba. A babakocsin és bútorokon kívűl ezekre van szükséged:

Tisztálkodáshoz:

Babakád, fültisztító, vattapamacs, positörlő, pelenka, orrszívó, körömolló, ha akarsz vehetsz neki kis hajkefét és receptcsomag, amit kiváltasz, ez egyenlőre elegendő, esetleg egy Sudocreme-et vehetsz, de azt elvileg fogsz kapni a babacsomagba szülés után.

Ruhák:

4-4 db rövid és hosszú ujjú body

6-7 db Plüss és pamut rugdalózó (a plüsst akkor használd, amikor hidegebb van a lakásban, az alá inkább rövid ujjú bodyt adj)

Overál vagy meleg ruha levegőztetéshez, sapka.

A ruhákat úgy számold, hogy nem biztos, hogy akár még fél adaggal is meg tudod tölteni a mosógépet, de balasetek is sűrűn vannak, mellesleg én pl reggel át is öltöztettem. Tehát a mennyiség, amit írtam az mindenképpen kell, de én pl többet vettem. Bodyból már a 62est is használtuk így több volt.

Textilpelus min 10 db, ha a feje alá is raksz az ágyba, akkor több is, mert azt többször is cseréled.

Pár zokni, de mivel kezeslábast használsz eleinte még nem lesz rá nagy szükséged.

Alváshoz:

4 db gumis lepedő (duplán használd)

Hálózsák, nekünk kettő volt

Esetleg rácsvédő, valami forgó, vagy kiságyra tehető játék

Ezen kívül vehetsz neki egy kis szundikendőt, amit már elég korán meg tud fogni.

Sétáláshoz meleg pléd, de mi ilyenkor már megvettük az ágyneműt is, bár sokáig hálózsákban aludt.

Cumisüveg (mindíg jó ha van egy, a biztonság kedvéért)

Játszócumi (ezt mindenki döntse el, hogy akarja-e használni)

Én vettem ezen kívűl játszószőnyeget, kis pamutnadrágot, pulcsit, átmeneti overált és Sterimar tengervizes orrsprayt, ha kicsit szörcsögne.

Börzén, Ikeában, drogériában és baba outletben vásároltunk, babakocsitól a vattapamacsig kb 150-200 ezer forintba került, de persze ennél olcsóbban is ki lehet hozni, mi a pelenkázószekrényt, kiságyat, kókuszmatracot, a babakocsi "felét" és néhány ruhácskát ajándékba kaptunk rokonoktól és barátoktól. Ezen kívül én mindenkitől eleinte pelenkát kértem, amikor megkérdezték mit vegyenek a babának, így 4 hós koráig nem vettünk azt sem, akkor kezdett el játékokat kapni, mert onnantól érdekelte csak.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :))

2009. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A babaolaj kimaradt, mert az sincs a receptcsomagban (mi a Gabit vettük) ezt sok dologra használhatod, ha koszmós, vagy száraz a bőre fürdés előtt átkenheted vele.
2009. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást:-)
2009. okt. 7. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!