Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek tehernek...

Mikortól kezdtétek tehernek érezni a terhességeteket? Hányadik héttől volt nehéz? Mi miatt?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 12:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon szerencsés voltam. Az 1. trimeszterben néhány hétig émelyegtem meg fáradékony voltam, de azért ki lehetett bírni. A második trimeszter csodálatos volt, tele voltam energiával, csak úgy repkedtem. Remélem nem hangzik szerénytelenségnek, de még az utcán is megnéztek az emberek (még a férfiak is), annyira sugárzott rólam a boldogság. A harmadik trimeszterben már egy picit nehezebb volt a pocakot cipelni, többet jártam wc-re, de ennyi. Nem vizesedtem, nem repedt szét a bőröm. 40+3 hétre szültem, előtte 2 nappal még ping-pongoztunk a haverokkal. A striákkal kapcsolatban egyébként úgy tudom, hogy ha valaki nem hajlamos rá, nem reped, de ha igen, kenheti magát akármivel, sajnos nem használ. Én azért esténként egy kis extra szűz oliva olajat masszíroztam a bőrömbe. Illetve ajánlják még, hogy csipkedd a bőröd, hogy fokozd a vérellátást. Ha nincsenek "tüneteid", örülj neki, nem biztos, hogy lesznek. Én is tartottam az utolsó hónaptól, mert mindenki azt mondta, hogy nehéz lesz, de részemről egyáltalán nem volt az. Boldog babavárást! Egy 2 hetes kislány édesanyja
2009. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia, nekem most van az a pont, amikor már nehéz. 37 hetes vagyok, pár nap és 38. Minden nehezemre esik. Második baba, a lányom 5 éves. Nem alszom éjszaka, ráadásul vizesedek, fáj a lában. Keményedek....szó szerint "édes" teher ez.:)
2009. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem az utolso ket-harom het volt teher. Nem feltetlenul a terhesseg miatt, hanem tobb dolog osszejott es igy egyutt sok volt.

Eloszor is begyulladt a komplett felso fogsorom, sem ejjelem, sem nappalom nem volt, annyira fajt, tobbet bogtem, mint elotte egesz eletemben. Gyogyszert nem szedhettem ra, a fogdoki nem huzott, nem tomott, mert azt mondta, hogy akkora a gyulladas, hogy nem nyulhat hozza, meg kell varni, amig lehuzodik.

Kicsit jobb lett. Volt ket szep napom. Majd ugy ebredtem, hogy valami nagyon faj a hatso felemen. Kijott az aranyerem. Estere meg borzasztobb volt, ket nappal kesobb a ferjem mar haza hozta a fel terheseknel valo patikat, mert akkor mar amiatt bogtem.

Es azert imadkoztam, hogy ne kelljen meg szulni menni, mert konkretan menni sem birtam az aranyerektol, annyira fajt.

Utolso elotti napon epp jo lett, meg egy napot vegig porogtem, vegre ujra eltem, este pedig elfolyt a magzatviz. Mar nagyon nem bantam.

A striakat en megusztam annak ellenere, hogy egy vekony testalkatra 25 kg-ot hiztam. A pocakom nem volt rettenet nagy, de magamhoz kepest nagy volt, viszont hamar visszahuzodott, a suly is lement bo harom honap alatt, szoval ez a resze nem volt teher.

2009. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!