Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnéziumot lehet max...

Mennyi magnéziumot lehet max egy nap bevenni?

Figyelt kérdés

szedem az elevitet.de elég sokszor fájdogál a hasam.vehet ez mellé még magne B6ot esetleg pezsgőtablettát?hányszor?

7hetes vagyok


2009. okt. 5. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én 3x1 mg6 vettem be mellé.
2009. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vehetsz az nem fog ärtani, de amire kesöbb a magneziumot szeded majd, ahhoz most meg köze nincs. Ha fäjdogäl a pocak a legjobb, amit tenni tudsz,hogy pihizel. Kesöbb a mehtevekenyseget fogja kicsit visszafogni a magnezium, de erröl nälad meg nincs szo. Amugy napi 1000mg-ig nincs gond. Afelett orvosi felügyelettel. En 600 mg-ot szedtem a 18. hettöl, aztän a 30. tol csökkenthettem 450-re a 35. töl 300mg, aztän a 36. hettöl semmi. Es nekem mär a 18. heten 80as fäjäsokat mutatott a CTG (sajna jo korän) szoval 600 mg visszatartotta ezt, ugyhogy az mär jo sok.

Boldog Babaväräst! 37. hetes km

2009. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de még tényleg korai. Én a 15. héttől szedem. Eleinte Magne B6-ot javasol szükség esetén 3*1-t,ha nem volt gond, akkor csak reggel szedtem 1-et, a 20. héttől a dokim a Magnesii Citricit javasolta, reggel meg délben egyet (ez egy kicsit nagyobb dózisú, 500 mg)este nem.
2009. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem első perctől javasolta a doki, 3x2-t szedek azóta is.

35 hetes km

2009. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz én már megszültem,de nekem is 3*2 kellett bevennem első perctől kezdve!
2009. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szedj 3x1 MgB6-ot. Túl korai a terhesség még, hogy ennél nagyobb dózis kelljen. Amennyiben úgy érzed ez nem elég konzultálj az orvosoddal. Majd ő megmondja neked mi lenne a jobb.

Én a 18. héttől keményedtem a MgB6 mellett. Így a doki javasolta a 3x1 MG Citricit. 21. héten kórházba kerültem haskeményedéssel, ott magnézium infúziót kaptam 3 napig. Onnantól kezdve napi 2x2Mg Citricit kell szednem(500mg/db) Egyébként magát a magnéziumot nem lehet túladagolni, maximum hasmenést okoz. A lényeg, hogy mindíg kérd ki orvosod tanácsát.

Üdv: 32km

2009. okt. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.jövő héten megyek a dokihoz.
2009. okt. 6. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:
A fájdogálás ennyi idősen még belefér, hacsak nem görcsölsz, akkor dokihoz kell menni. Nekem már az elején 3x1 Mg B6-ot javasolt a doki. Most 22 hetesen keményedik sajna a pocim és Mg Citricit szedek 3x2-t. Szerintem mindenféleképp érdemes dokival megbeszéni, hogy pontosan mit érzel és ő erre mit javasol. Belefér-e ez a fájdogálás, vagy már valamit inkább szednek kell rá.
2009. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az a "gond" hogy keveset tudok pihenni,mert van egy 11hónapos fiam.És ugye őt azért kiemelni,berakni,fel a pelenkázóra...babkocsiba,vagy csak úgy "hajolgatni" hozzá

és anno vele még dolgoztam is,és nem éreztem ennyire sűrűn a fájdogálást.Vagy csak nem emlékszem rá.Amennyit tudok pihenek,már múlt pénteken,mikor a terhesség megállapítás volt,a doki nem mondott semmit rá,az UH-os asszisztens meg kérdezte mi a panasz,de azt mondta ő csak a vérzéssel foglalkozik,a fájás nem érdekli :-(

2009. okt. 6. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!