Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őszintén! Ti mit csinálnátok...

Őszintén! Ti mit csinálnátok a helyemben? 8 hetes terhes vagyok. Többi lent. Dolgozzak vagy ne?

Figyelt kérdés
Ma engedtek haza a kórházból, mert pénteken kicsit barnáztam és benntfogtak. Kínai boltban vagyok eladó és ugy és ott a cipő ragasztó szagjától sokkal nagyobba vetélés aránya, lehetősége. A doki mondta. Hátrahajló méhem van és szinte mindig görcsölök. A dokin én úgy láttam meglepődött mikor mondtam neki, hogy nem tudom vissza menjek e dolgozni. Nagyon vártuk már a babát és nem szeretnénk elveszíteni!Ti mit tennétek a helyemben?9-10 órát kell naponta állni és kiszolgálni mindenkit.
2009. okt. 6. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha bírjátok anyagilag, én egy pár napot biztosan otthon töltenék, de lehet, hogy végleg elmennék táppénzre.


Még ha az ember nem vár régóta egy babára, akkor is iszonyatos fájdalom lehet elvezíteni. Úgyhogy én nagyon vigyáznék rá.



3,5 hós baba anyukája

2009. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetes kortól itthon voltam!

Nekem a baba többet jelentett a munkánál.Anyagilag jól sem álltam,pont lakásfelújítás volt,mikor megtudtam,hogy babám lesz.Barnáztam,Duphastont szedtem a 14.hétig.Én nem kockáztatnék.

2009. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem kockáztatnék, azt hiszem a baba az első ilyen helyzetben is. Bár én a szavaidból azt veszem ki, hogy te sem mennél dolgozni, de tényleg néha az anyagiakat háttérbe kell szorítani, főleg hogy már régóta vártok a picire. Ha nem is végleg, legalább egy kis időt maradj otthon táppénzen és utána meglátod mi legyen, hátha a 12. hét után könnyebb lesz és nem aggódsz annyira hogy elveszítheted.
2009. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy honnan írsz? Mert ha te vagy akire gondolok, akkor segitenék neked.
2009. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kiíratnám magam!
2009. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 órásra vagyok bejelentve, holott 10-et dolgozok, papíron 35000- ért. Szinte semmit nem kapnék táppénzt.Célszerűbb lenne elmennem munkanélkülire az 3 hónapig 32000. Utánna csak a szociális segély maradna 28000. De több mint a semmi.Szar egy helyzet ez.
2009. okt. 6. 11:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Szigetvári vagyok.
2009. okt. 6. 11:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz! mert ha elmész munkanélkülire, utána nem mehetsz el táppénzre. Én a helyedben elmennék táppénzre, a baba miatt elöször is!!!
2009. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem dolgoznék a helyedbe.Én ülőmunkát végzek, de így is teljesen ki van a lábam.Mindig fel kell pakolnom egy másik székre.

Akár hogy is döntesz, a lényeg, hogy biztosított legyél, erre vigyázz.Nehogy a Gyed-től is elessél.

2009. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne menj többet!!! Azért a 20 % különbségért ne szivasd magad, és ne kockáztasd a babádat, pihenj inkább! Dolgozhatsz még eleget!
2009. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!