Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit kell innia a kismamának?

Mennyit kell innia a kismamának?

Figyelt kérdés
Kb 10 percenként megyek pisilni kb 1,5 litert iszok igyak kevesebbet?6 hetes vagyok

2013. máj. 30. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhességed legelején a hormonok tombolnak benned, azért jársz sűrün pisilni idővel változik, aztán a végén megint sűrűn kell majd menned.

A napi folyadék beviteled minimum 2 liter legyen.

Én kb 2,5-3 litert fogyasztok napi szinten.

39hkm

2013. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a hormonális változás miatt pisilsz többet, el fog múlni

kevesebbet ne igyál, 2 liter egy felnőtt folyadékszükséglete naponta

2013. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor megiszom a 2 litert max beköltözök a toalettre..(

Férjem csak lesi hogy rohangálok...)

2013. máj. 30. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Kell ennyi víz mindenképpen. Én az elejétől rohangáltam állandóan pisilni, először a hormonok miatt, most 30 hetesen a hormonok és amiatt, mert nyom a baba, most nagyon sokat, alig alszom. De sokat iszom, mert kell. Emellé még görögdinnyézek is.

Kérdéshez nem tartozik annyira, de hátha hasznos, 6 hetesen még nem fenyeget a veszély, de később lehetséges a láb dagadás. Erre nagyon sok orvos vagy védőnő javasolja, hogy a végén keveset kell inni, mert megmarad a víz a szervezetben és veszélyes lehet. Ez sem olyan biztos, mert két ellentétes véleményt hallottam. A másik meg pont, hogy sokat kell inni és vízhajtó hatású gyümölcsöt, zöldséget enni. Nálam ez vált be, akkor jön is ki belőlem a víz és kevésbé dagadok és jönnek le a kilók (víz) szó szerint...

2013. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 3-4 litert is iszom sokszor, főleg az utóbbi időben (és egyáltalán nem vizesedek). Minimum 2 litert meg kell inni. Pár hét múlva jobb lesz, aztán meg még rosszabb. :)
2013. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!-))
2013. máj. 30. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Legalàbb 1,5 litert mert még 0,5 litert felvesz a szervezeted màsbòl de ùgy is érezni fogod később mennyire lesz szükséged!
2013. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!