Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsi aggódok. Kisebb a babám...

Kicsi aggódok. Kisebb a babám az uh-n mint lennie kellene. Valakinek van ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok.

A mai uh-n a babám súlya 32 hetesnek felel meg (1900gr).

A doki szerint ne aggódjak, de kb ugyanebben a mondatban azt is mondta, hogy azért egy hét múlva kontroll-uh.

Ne aggódjak.....hát persze.


És ráadásul úgy vagyok 33 hetes, hogy két nap múlva már töltöm a 34. hetet, szóval :S


Valakinek volt hasonló?


Mi történik ha kicsi a babám, mit tehetek ellene, illetve neki milyen kára származhat ebből?


Mit tegyek????


2009. okt. 8. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne aggódj. A mérések sem pontosak, ráadásul a súlyát a gép csak saccolja. Hidd el, minden rendben. Nekem a első terhességemnél azzal riogatott a dokim, hogy kicsi a feje. Hát inkább kicsi legyen, mint hatalmas. Teljesen egészségesen született 34-es fejecskével. 37 hetes kismama
2009. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja, eszembe jutott még valami!

nincs itthon mérlegünk, de ma benn voltam egy gyógyszertárban, ahol volt egy, megmértem magam, és úgy néz ki, hogy egy hónap alatt kb 4 kg-ot híztam.

ennek lehet köze a dologhoz?

lehet mégis én ártottam neki ?:((

2009. okt. 8. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:

ismerősömnek végig kicsi babát ígértek, épphogy nem lett 4kg.

ennyit az u.h.-ról.

2009. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, mert több helyen is hibázhat a számítás. Pl az ultrahangon két pont távolságát mérik, és ha ezek a pontok véletlen picit pontatlanul vannak odabiggyesztve, akkor máris kissebbet mutat, mint a valóság. Ráadásul nekem is mindig 1 héttel kisebbnek mérik a babámat és rájöttem, hogy azért, mert valóban egy héttel fiatalabb is, ugyanis nálam a ciklusom nem 28 napos, hanem sokkal hosszabb, így a megtermékenyülés sem az ideális 14. napon történt, hanem majdnem a 20-on, ezt biztosra tudom és lám, már meg is van 6 napnyi differencia. Szóval az utolsó mensitől számolt terhesség csak hozzávetőleges, egy ideális 28 napos ciklusra van kitalálva, nem pedig a legtöbb nőre, akiknek ettől eltérő a ciklusuk. Szóval no para! Ja és végül ha nem megfelelően fejlődik a baba, az a méhlepény idő előtti elöregedésétől lehet, de ezt is folyton figyelik az UH-n.
2009. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nyugi,én már múlt héten utánaolvastam ennek,és mindenhol azt írják egy hétnyi méretbeli eltérés miatt nem kell aggódni.Nem ugyanolyan ütemben fejlődnek a babák,meg amiről az előttem író írt is igaz,hogy a ciklusunk sem egyforma.Nekem volt,hogy 35-40 napos is volt,és az én babám méretei is kisebbek voltak a 32. hetes uh-n.(BPD:78,Ac:270mm,FL:60mm,és 1700 grammra becsülték a kiskópét),31 hetes méreteknek felel meg.

Szóval ne aggódj,ennyi belefér szerintem.

Üdv.:33 hetes kismami

Ui.:ja,az én babám meg fordítva van(csücsül bennem)Én meg azon izgulok,hogy megforduljon,minden este győzködöm.

Boldog babavárást!

2009. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ÁÁá ne izgulj ilyeneken, nem egyformák a babák. Engem azzal ijesztetek meg annak idején, hogy nagyon nagy a baba, különösen a feje, a doki mikor meglátta az uh-n, annyit mondott Úristen!, a gép meg kidobta a koponyánál, hogy abnormal, szóval gondolhatod, 4 héttel nagyobb volt a feje, mint a táblázat szerint lennie kellett volna. Aztán - igaz császárral - született egy gyönyörűséges, makkegészséges kisfiam. Szóval nyugi, minden rendben lesz, hidd el!
2009. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, az Uh-ról annyit, hogy én 2hétig voltam 36hetes :D:D:D a méretek alapján, szülés előtt egy héttel a dokim azt mondta hogy a babám kb 2800 gramm, na itt kezdtem pánikolni,mert nagy pocim volt és egy héttel később világra hoztam egy gyönyörű egészséges 3880 grammos fiucskát.

És nem hiszem hogy egy hét alatt 1kg hízott volna a babám :P

Szóval ezek az adatok nem épp megbízhatóak.....


Ne aggódj, mert azzal ártasz a legtöbbet most a babádnak...


Könnyű szülést és kellemes babázást


7,5 hós baba mamija :)

2009. okt. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem a 36. héten riogattak azzal hogy kissebb a babám mert csak 35 hetesnek felel meg és végül a 39. héten 3780g-os babám született. Nos ennyit az UH-os súlybecslésekről.
2009. okt. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!