Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mit jelent? Tapasztalt...

Ez mit jelent? Tapasztalt valaki ilyet? Ugye nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok. Ez elmúlt 1 hónapban állandóan vérvizsgálatra kellett járnom, amin természetesen ellenőrizték a vizeletem is. Eddig teljesen normális volt, minden negatív. A mostani eredményben a vizeletben találtak laphámsejtet és a vörösvérsejt pozitív lett. Használok hüvelykúpot (pimafucint) mióta ezt használom nagyon ritkán inkább reggeli vizeletben látok kis bőrszerű valamit. A védőnőnél ma voltam, ellenőrizte a pisimet, azt mondta teljesen jó. Mielőtt megcsinálták volna ezt a vizelet vizsgálatot, aminek rosszabb lett az eredménye voltam nőgyógyásznál aki átturkált, és mikor a hüvelykúpot feltettem volt h fájt a hegyes vége miatt, a védőnő szerint felsérthettem ezért mutat vörösvérsejtet. Minden pisilés után ellenőrzöm, mikor kitörlöm sosem volt véres sem barnás, mindig normális volt, nem fájt, nem csípett. Azt sem tudom a laphámsejt micsoda, h került oda. A párommal jó ideje nem szexelek, pont a hüvelykúp kúra miatt, meg van egy enyhe fertőzésem szóval a szextől nem lehet!

2013. jún. 17. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A laphámsejt a hugyutak gyulladásos betegségére utal.
2013. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a laphámsejt egy sejttípus,

szövettani fogalom.Minden olyan területről, amely laphám, vagy laphámmal fedett,

fokozatosan válnak le sejtek, mivel fokozatosan új sejtek termelődnek.Normálisan

is található a vizeletben laphámsejt. Tömegesen akkor található, ha valahol

gyulladás van. Ha kóros mennyiségben nagyon sok van a vizeletben, akkor ez

származhat vesemedencegyulladásból, hólyaggyulladásból, húgycsőgyulladásból,

vagy nem sterilen levett vizelet esetén a hüvelyből. Tehát a lelet lehet

teljesen normális is.

2013. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ez van a leletemben: laphámsejt- eredmény egység: zsúfolva db/ltr, referencia: 0-20 ez most sok vagy kevés?
2013. jún. 17. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz én ne várok babát de multkor volt egy vizelet vizsgálatom ahol az jött ki hogy haemoglobin pozitív és van valamennyi baktérium is, bár azt mondták az nem vészes. Mondták hogy a vér miatt kell ujabb ellenörzés és ha lesz benne akkor irány az urológia. Rá kb 2-3 hétre mentem ujra vizelet vizsgálatra és akkor már teljesen negativ volt. Néha elöfordulnak ilyenek.
2013. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!