Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minek neveznétek engem?...

Minek neveznétek engem? Felelőtlen, vagy önző? Vagy jól döntök?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok. A párommal nem felhőtlen a kapcsolatunk 1 hónapja úgy is mondhatnám hogy már nem vagyunk szerelmesek egymásba, nem iszik, meg nem csal és én sem őt természetesen, de valami nem megy. 6 hónapig próbálkoztunk a babával, és a sors fintora hogy mire megromlott a kapcsolat akkor sikerült a baba. Szerinte vetessük el, és ha rendbe jött a kapcsolat próbálkozzunk újra, ha meg nem akkor szétmegyünk és mindenki megkeresheti a "párját". Én egyszerűen képtelen vagyok az abortuszra, nem tudok ilyet tenni. De az őszinte igazság az hogy valami végérvényesen megromlott kettőnk közt, de én szeretném ezt a babát. Mit tanácsoltok? Ugye nem vagyok önző?
2009. okt. 13. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Az én véleményem az, h akkor lennél önző, ha másként döntenél. Ezt a kisembert ti akartátok és ő jött. Most mire megérkezett megromlott a kapcsolat...Egy kapcsolat nem romlik meg 1 hónap alatt. Véletlenek soha nincsenek. Ha a helyedben lennék egy percig sem gondolkodnék. Nem beszélve annak veszélyéről, ha most úgy döntesz, h nem vállalod a beavatkozás miatt egyáltalán nem biztos, h lehet még babád.
2009. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Legelső kérdésre válaszolva: anyának.


Sok kérdés/vita van ezen az oldalon abortusz témában,és én nem szeretnék egyik oldalhoz sem csatlakozni és neked ismeretlenül beleszólni az életedbe,tanácsot sem tudok igazán adni,ha nem ismerem a többi körülményt.


Önző akkor lennél,ha ezzel akarnád magadhoz láncolni.

Felelőtlen,ha egyedül nem tudnád gondját viselni a babának.

2009. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Előzőhöz hozzátenném, hogy az is önző, aki minden áron akar egy babát, akinek viszont joga van egy családdal, apával kezdeni az életét.

De ez csak egy vélemény. Amúgy nem tartalak semmilyen rossznak, de az abortusz ellen sem harcolok. Ez mindenkinek a saját dolga.

2009. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen,értem,mire gondolsz,kedves előző!

De amit írsz,az a felelőtlenség kategória,szerintem.

Önző akkor lenne,ha még nem lenne terhes és mindenáron teherbe akarna esni,szülni saját magának egy gyereket,csak mert mindenkinek van a környéken.

De ez más helyzet.

Meg ez már szőrszálhasogatás,amit írok és gondolom,a pokolba kíván a kérdező az okoskodásommal együtt.

Úgyhogy:

Sok erőt,kitartást,bátorságot,boldogságot kívánok,akárhogy is döntesz!!!

2009. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem kívánok én senkit a pokolba.. :) Érdekelnek a vélemények... Elég nehéz most... :(
2009. okt. 13. 15:22
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
A 15.07-esnek teljesen igaza van. A családunkban történt évekkel ezelőtt, hogy a sógornőm az ősszel egy beszélgetés alkalmával elmondta, hogy eléggé megromlott a kapcsolata a sógorommal, és karácsony után szakítani fog vele, mert nem akar így élni. Mit ad Isten, Az együttélésük 10 éve alatt soha nem szedett fogamzásgátlót, és soha nem esett teherbe, abban az évben karácsonykor mégis azt jelentették be, hogy úton van a trónörökös. Egy ideig minden klassz volt, szakítás elmaradt, és most élnek egy langyos, lábvíznek mondható kapcsolatban, mert egyikjük sem boldogulna a másik nélkül. Tényleg csak akkor vállald a babát, ha egyedül is képes vagy gondoskodni róla. És ne reméld, hogy a baba, majd helyrehozza azt, ami már megromlott.
2009. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Amíg nem ismerünk minden apró részletet,mondhatjuk,akkor is önző,ha elveteti,csak,hogy kényelmesen élhessen,többet költhessen magára stb.

Nézőpont kérdése ez is,nem?

2009. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor önző, ha már így alakult és egyedül is el tudná tartani, de a saját kényelme miatt elvetetné.

Akkor felelőtlen, ha egyedül nem bírja eltartani és mégis megtartja.

Kedves kérdező: Igaza van az egyik válaszolónak. Ez nem fogja a kapcsolatotokat megjavítani. azt csak ti tehetitek meg. Sőt arra is számíthatsz, ha annak ellenére megtartod, hogy a párod nem szeretné, még jobban megromlik kapcsolatotok. Nagyon ritka olyat hallani, hogy egy baba észhez térítette a szülőket és utána minden happy lett. Egy kapcsolat tényleg nem 1 hónap alatt megy tönkre. A baba meg már ott van. És "ha rendbe jön a kapcsolat, próbálkozzunk újra"?? Azt tudnod kell, hogy az már nem ugyanaz a baba lesz, sőt, ha most elmész abortuszra, utána már nem fog rendbe jönni a kapcsolat, mert őt fogod hibáztatni mindig...(tudat alatt biztos)

Igazából azt kellene eldöntened, hogy egyedül is tudnád e vállalni a babát! És akarod e?

2009. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Veszett fejsze nyele. Sajnálom. :(

Nem tudom, mióta vagytok együtt, de ezt jól elrontottátok közösbe...A párodpedig, a kijelentésével együtt egy éretlen kisfiú. - Majd ha rendbejön a kapcs, lesz másik baba... Persze, ha már megcsinálta, vállalja a felelősséget ennek a babának.

2009. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Hajrá házasságon kívüli szex! :( azért még van ám vmi értelme az eskünek, nem olyan hülyeség az, mint ahogy azt sokan hiszik.
2009. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!