Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. hétben gond ha a méhszáj...

28. hétben gond ha a méhszáj 2100, vagyis a belső zárt, a külső nyitott 1 ujjnyira?

Figyelt kérdés
Nem korai még? szerelmeskedni lehet? mi az hogy a méhnyak 2 ujjnyira megrövidült? nem lesz koraszülött a baba?
2008. jún. 24. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont ez volt és pont a 28. héten. Bajnak baj,mert nagyon korai. Ezért bármi lehet(koraszülés). Nem szabad szexelni,biciklizni,kádba fürödni és sokat sétálni! Legalábbis nekem ezt javasolta akkor a doki. Sokat pihenj,mert állás közbe a magzat ránehezedik a méhszájra és mégjobban nyílni fog. Engem is riogatott koraszüléssel,de fél nap túlhordással született meg a kisfiam!

Nem mondták hogy kórházba összevarrják?

2008. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2100-as méhszáj a 28. hétben nem túl szerencsés, de ez még nem jelenti azt, hogy koraszülött lesz a baba! Ki lehet húzni, és ha ez vigasztal, nem csak Te vagy így!

Nálam a 24. hétben lett 2000-es, ami azt jelenti, hogy a méhszáj zárt, viszont a méhnyak megrövidült. Akkor 1 hetet feküdtem bent a kórházban, és azóta is gyógyszereket szedek. Most fogom betölteni a 33. hetet, úgyhogy hidd el, ki lehet húzni.

Nem tudom mit mondott Neked az orvos, ill. kaptál-e gyógyszereket.... Amit tudok tanácsolni, amennyit lehet, feküdj! (ne ücsörögj, hanem vízszintben feküdj, hogy a pocakoddal ne nyomd a méhszájat) Én az első 4 hétben 24 órából 22-et feküdtem. Továbbiakban, ne emelj! Nekem pl a sétákat és a vásárolgatásokat is el kellett felejtenem; nem szabad hosszasan ácsorognom (így pl nem is vasalhatok).

Ami a szexuális életet jelenti... nálam csak majd a baba után! :) Tehát kerülni kell a méhösszehúzódásokat.

Jah, és inkább zuhizz!

Nem lesz könnyű az elkövetkezendő időszak, mert vigyáznod kell magadra, ezért kitartást és türelmet kívánok! De hidd el, ha betartod a dolgokat, nem lesz baj!

2008. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az orvos azt mondta kicsit nyitott a külső méhszáj" semmi egyebet .nem tiltott le semmiről. 3. gyereknél ez szerinte előfordul. még nincs befordulva a kicsi, popsival van lefelé.,kb 1,1 kg.az egész napos fekvést nem tudom megoldani. köszi a válaszokat.
2008. jún. 24. 21:05
 4/4 anonim válasza:
Szia!Nekem kb.a 23.héttől(lehet már előbb is)ez az érték van a kiskönyvembe!Nekem a dokim a sok pihenésen kívül semmit nem mondott,nem tiltott el semmitől!Külön megkérdeztem a védőnőmet is,ő azt mondta ez még nem olyan vészes és már szólt volna,ha az együttléttől el kellene tiltania!Most a 31.hétben vagyok,persze vigyázok magunkra,nem emelgetek,sokat pihenek.Szerencsére nem nyíltam tovább.És azért olykor-olykor össze is bújunk a párommal. :-)
2008. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!