Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megmagyarázná valaki milyen...

Megmagyarázná valaki milyen megfontolásból számítják így a várandóságot?

Figyelt kérdés
"A terhesség kezdetét az utolsó menstruáció első napjától számítjuk. A baba fogantatása azonban két héttel később történik, így a megtermékenyüléskor már két hetes terhesnek számít a kismama."
2013. júl. 10. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mert nem tudják, mikor fogant a baba

hiába tudja mondjuk az orvos, mikor volt peteérés, azt nem tudja, hány nap a beágyazódás stb.

ezért így egyszerűbb

2013. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amit az orvos biztosan tudhat, az az a nap, amikor az utolsó menzesz kezdödött.

Mivel az átlag ciklus 28 napos, a peteérés 14 nappal a menzesz kezdete után a legvalószinübb, és a teherbeesés lehetösége is.


Ezért veszik úgy, hogy a terhesség kezdete au utolsó menzesz elsö napja.


De természetesen nem minden nönek 28 napos ciklusa van, és a ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni, ezért ez csak tájékoztató adat. Meg nem mindenkinél ugyanolyan hosszú a terhesség sem, az is változó.


Viszont a legtöbb nö nem tudja pontosan megmondani, hogy melyik nap esett teherbe, mert az adott cikluson belül többször is együtt volt a párjával, és egyáltalán nem biztos, hogy a félidben történt szexnél termékenyült meg.

2013. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Miért, miből kéne számítani? A peteérés időpontjából? Azt nem mindenki tartja számon, mert nem kell mindenkinek hónapokat éveket várnia a babára, így a legtöbb nő, azt se tudja, mi az a peteérés.


Vagy a fogantatás időpontjából? Azt se lehet pontosan tudni. Ha egy pár a hónap folyamán végig együtt volt, majd'minden nap, akkor végképp nem lehet tudni, melyik együttlétből lett terhes.


A beágyazódás meg lehet 7 nap, de 13 is, abból végképp pontatlan lenne számolni.


Az utolsó mensijére meg még a legtanulatlanabb, legegyszerűbb nő vagy megrémült tinilány is emlékszik.

2013. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jól van na ,főleg utolsó.Nem kell leharapni a fejem.Nagyon régen/de tényleg régen/az utolsó menstruáció nyolcadik napját vették a terhesség első napjának.Ez is az utolsó menstruációhoz kötött számolás,de nekem azért reálisabbnak tűnik.Már ami a baba valós korát illeti.Az érdekelt volna a mostani miért logikusabb.
2013. júl. 10. 07:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a 8. napot veszik,akkor is egy héttel idősebb a baba a valós koránál. Erről nem is tudtam, hogy volt ilyen.

Én is ennyit tudok, hogy az a biztos időpont. Bár olyan jó uh gépek vannak már, hogy a legpontosabban az ad eredményt, ha korán elmegy az anyuka megnézni a babát.

2013. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen kb.egy héttel akkor is ,de még is csak közelebb áll a valósághoz.
2013. júl. 10. 08:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért mert az egész így egy ciklikus folyamat. Könnyebb meghatározni így az elejét. De szerintem lényegtelen.

Az én kis sejtecském orvosi nyelven 5 hét 5 napos az utolsó menzesztől, de én tudom hogy 1 héttel később fogant, 21. cn-on. Úgyhogy én 4hét 5naposnak számolom.

2013. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy, hogy az utolsó menstruáció 1. vagy 8. napjától számítják a terhességet. Kellett valami, amihez köthető.

Ennyi erővel kérdezhetnéd azt is, hogy az almát miért híváják almának. :)

2013. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó :Azért nem ugyan az.Mert vannak vizsgálatok amelyek csak akkor mutatnak pontos eredményt ha pontosan adott időben végzik el.
2013. júl. 10. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mert vannak vizsgálatok amelyek csak akkor mutatnak pontos eredményt ha pontosan adott időben végzik el."


Igen, csakhogy ezeket az idöpontokat az általad említett módszer alapján kiszámított idöre vonatkoztatják, tehát a 15. hetes vizsgálatot az utolsó menzesz elsö napjától számított 15 héten kell elvégezni.

Viszont ha nem középidöben esett teherbe a nö, akkor úgysem stimmelnek a számitások.

2013. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!