Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért feszegeti mindenki a Mi...

Miért feszegeti mindenki a Mi lesz? Mikorra vagy kiírva? Mi lesz a neve? Kérdéseket. Apropó. Miért van mindenkinek pocakfogdosós kényszere, amikor az nem is az övé?

Figyelt kérdés
Falnak tudnék menni az ilyen erőszakos emberektől, ha udvariasan hárítok, akkor is bunkónak tartanak. Miért nem veszik észre magukat?
2013. júl. 19. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már! Ha meg valaki, látva, hogy terhes vagy, semmit nem kérdezne a babádról, az kenne a baj. Szerintem legtöbben udvariasságból kérdezik. Ez akkora tragédia?

A pocakfogdosással egyetértek, bár érdekes, nekem kérés nélkül senki nem fogdozta.

2013. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyilván azoktól, akiket komolyan érdekel, azoktól szívesen veszem, de TUDOM, hogy egyesek csak azért kérdezik, hogy kitöltsék az időt. Ezek kéthetente megkérdezik, mert arra nem képesek, hogy megjegyezzék. Arra sem veszik a fáradtságot, hogy észben tartsák.

Különben lehet, hogy sokkal agresszívabbnak hat a kérdés, mint amilyennek szántam, nem vagyok ám olyan agybeteg :))!

2013. júl. 19. 15:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök izgalmas, ha valakinek babája lesz, persze, hogy rákérdeznek ezekre a dolgokra. De ha ez téged zavar, mondd meg nekik. Eddig el sem tudtam képzelni, hogy van akit ez zavar. A legtöbb esetben a kismamák szeretnek beszélni a babájukról, hiszen büszkék rá.
2013. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erőszakos,mert megkérdezi mikorra vagy kiírva? Ne haragudj,de egy nagyon szigorú,kemény nő lehetsz. Pocakfogdosásban egyetértek,bár sehol a környezetemben nem tapasztaltam ilyet.....
2013. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, pocakfogdosást én másnak olvastam, természetesen azt én sem szerettem, és soha nem fogdosnám másnak a pocakját, persze csak ha nem kér rá. Én pár barátot megkérdeztem anno, hogy akarják-e érezni, ahogy mozog. Legtöbben kíváncsiak voltak rá. :) Érdekes, mert teljesen személyfüggő volt, hogy kinek engedtem meg, és kitől undorodtam e téren.
2013. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyon kíváncsiak,szeretnek pletyizni,meg másokról mindent tudni.Ez egy jó ok arra,hogy legyen téma,ha összetalálkoznak valakivel.Általában ezek a rámenős idősebb pocakfogdosósok.Babonából is fogdossák,és ált.elmúltak már 50 évesek.

Aki közeli ismerős,az persze nem ezért akarja tudni,hanem mert rád kíváncsi.Ő az,aki nem fogdos pocakot,vagy ha igen,megkérdi,szabad-e.Az ő szemében nem az csillog,miközben vizslat,és kérdezősködik,hogy "de jó,végre valami téma",hanem hogy "végre valami remek hír ebben a világban"!Na,a ő szájából őszinte a gratuláció...

2013. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért kevés az olyan ember, akit a kisgyerekek, babák, vagy egy növekvő magzat nem lágyít el. A pocakfogdosást én sem értem, az enyémet kb 2 olyan ember fogta meg, akivel nem voltunk olyan hűdejóban, de előtte engedélyt kért rá. Engem nem zavart, neki meg lett egy jó napja.

Amúgy miről kéne, hogy kérdezgessenek? Hú, nálatok is meleg van? Illik észrevenni, ha valaki babát vár, és illik rá néhány kedves megjegyzést tenni, vagy legalább úgy csinálni, mint aki együtt örül a kismamával.

Én sem értem, hogy valaki az ilyen kérdéseken miért rág be. Az persze más, ha veszélyeztetett terhesség, sok problémával, akkor érthető, ha valaki nem akar róla beszélni, mert semmi nem biztos.

A legtöbben örülnek az ilyen érdeklődő kérdéseknek. A kérdezőid nem tudhatják, hogy te pont nem ebbe a kategóriába tartozol.

2013. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az semmi hogy minden 2 hétbe megkérdezik,de amikor minden nap v. minden 2. nap na az már idegtépő!!!Komolyan mondom hogy néha menekülök az emberek elől ha meglátom hogy ott van pl 2 méterre! Inkább kikerülöm,mert bosszant hogy minden nap ugyan az a kérdése!


Pocakfogdosás!!! A minap álltam a piros lámpánál és egy kisebbségi nő megdicsért hogy jaaj de szép a pocakom és hogy megszeretné simogatni! Megengedem?Úgy meglepődtem hogy szinte megszólalni se tudtam csak annyit hogy:-háááááát jóóó!Erre ő épp hogy hozzáért és utána megköszönte! Nem haltam bele!De nekem kérdés nélkül még a legszűkebb családtag se fogja meg!!! 33hkm

2013. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem a kérdések nem zavarnak, őszintén válaszolok. Azért kérdezik, mert érdekli őket, szerintem ezzel nincs semmi gond. A hasam még nem akarta senki megfogni :)
2013. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azert kerdeznek, mert udvariasan erdeklodnek az allapotod irant. Mit kerdezzenek? Megy-e meg a szex? Vagy sokat fingasz-e miota terhes vagy? Vagy azt szeretned, h inkabb hozzad se szoljon senki? Bocsi, de erre nem tudok mast reagalni...
2013. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!