Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a feltételek amik...

Mik azok a feltételek amik mellett vállaltatok 3. babát?

Figyelt kérdés

Értek ezalatt lakás méretre, jövedelemre...

Amik mellette szóltak, na meg azok is érdekelnek amik ellene.

Van egy 3 évesem és egy 19 hónaposom, mindkettő fiú.

Elkezdett motoszkálni az agyamba a gondolat, hogy nincs lányom....

Bizonytalan vagyok még, hogy akarom e, gondoltam megkérdezem ti mi alapján döntöttetek.

Akiknek hasonlóan kis korkülönbség van, hogy boldogulnak?Nem félnek mi lesz ha lesz egy pici?

Köszönöm


2013. júl. 27. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább egy három szobás lakás, havi 300-400 ezer forintos kereset (Persze kettőnknek együtt) és persze elég erő idegileg és fizikailag. Én most várom a második fiamat, de nem hiszem hogy lesz még egy, így is nagyon fárasztó és kimerítő. Két év öt hónap lesz köztük. De ha úgy érzed hogy képes vagy rá minden téren és a párod is támogat. Csak rajta.
2013. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős hit.

2 fiú mellé vállaltuk a harmadikat, akkor még anyósnál laktunk egy szobában két semmitmondó munkával. Ma kertes házban a negyedikkel, aki elmúlt egy éves. Én képtelen voltam pénzre váltani az anyaságom. Azt hiszi sok ember ember, hogy ami most van az állandó és rengeteg pénz kell a gyerekhez. Hit és akarat. Nálunk bevált.

2013. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha minden adott, akkor is jöhet baj, ami minden jólétet veszélyeztet, mi átéltük. 2. babámat vártam, terveztük, minden adott volt 3,5 szobás lakás, 2 kocsi, jó forgalmú vállalkozás... erre 16 hetes voltam amikor elkezdődött a cég felszámolása. Több millió érkezett a számlára a felszámolónak, mert mi már nem fértünk hozzá. Fél évig nem volt bevételünk és még 2-3 hónapig minusszal zártuk a hónapokat, de túl vagyunk rajta. A "nagy" lányom most 3 és fél éves, a kicsi fiam 10 és fél hónapos. Meglepetésünkre 7 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok. A Jézuska hozza a 3. babánkat, aki kisfiú lesz. Tertveztük őt is 2-3-4 év múlva, de ő máshogy gondolta. Még nem tudom mi vár rám, de ha ott tartok megírom. 15 hónapos lesz a kisfiam, mikor szülni fogok! :D Így alakult, a sors döntött, de az biztos, hogy felköthetem a gatyámat! :D A sors szerintem rajtunk kacag! Azaz ember tervez....
2013. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Legalább havi 500ezres bevétel 3-4 szobás ház vagy lakás,autó,sok türelem,higgadtság.

Nekem csak 1 van egyelőre még egy darabig biztosan csak egy lesz,csak leírtam milyen feltételek mellett vállalnék ha ezek számítanának csak.

2013. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Tehát akkor két Tescos dolgozó, akik egy pár, ne is akarjanak nagy családot? :)

Nekünk 240 ezer az össz bevétel és tök jól vagyunk hatan. Nevetséges ahogy a gyereket pénzé váltják át egyesek.

2013. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék per pill. másodikat sem, 38 nm-en lakunk albérletben, össz. max. a 150ezret éri el a havi bevételünk. Nagyon kevés és minden hónapban számolgatunk, kijövünk-e hó végéig. Szülők nélkül elúsztunk volna. Szóval, ha én ezért most pénzre váltom a gyereket... nem így van, egyszerűen lehetetlen ennyiből és így.
2013. júl. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha rám gondolsz nem váltom át pénzé de átlátom,hogy egy gyerek nevelése mennyibe kerül mivel van egy,és ha szeretném,hogy járhasson különórára,zeneiskolába,sportolni minden fontos meg legyen,elmehessünk azért nyaralni,a mi igényeink is ki egyenek elégítve normális élelmiszereket vehessünk,ne egy garzon lakásba keljen lakni akkor bizony 1 gyereknél 200eFtos össz bevétel kevés én ezt tapasztalom és nem szórom a pénzt,tudod ez igények kérdése is.
2013. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor két Tescos dolgozó, akik egy pár, ne is akarjanak nagy családot? :) "


A kérdés nem arról szól, hogy ki vállalhat, vagy nem vállalhat, hanem ki milyen feltétellel vállalna.

2013. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mi helyzetünk: 3 szobás, 150 nm-es ház, változó bevétel (200-600.000 között), állandóan és sokat külföldön dolgozó férj. + 1 tartós és 1 állandóan betegeskedő gyerek.

Sokan nem ajánlották nekünk a 3. babát a másik kettő betegsége miatt, de minket ez nem tartott vissza. Megbirkózunk velük, és nem olyan betegségük van, ami öröklődő lenne, tehát simán l ehet makk egészséges babánk is.

Nagyon szerettük volna a 3. gyermeket is, az anyagiakon nem is igazán gondolkodtunk. Eddig is megéltünk, megvolt mindenünk, ezután is megoldjuk a problémákat.

Nekem a végső lökést az adta meg, hogy így itthon leszek a picivel amikor a kislányom elkezdi az ovit, és ha bármi gond van, akkor számíthat rám. Nem tudhatjuk előre mennyit fog hiányozni, és egyáltalán bírja-e majd a közösséget.

2013. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos ha az anyagi oldalát nézzük 400-500ezer Ftos bevétel mellett vállalnék be 3 gyereket.Pontosan azért,mert tudom,hogy a gyerek csupán szeretetből nem lakik jól.és bizony ha otthon nem termeltek zöldséget,gyümölcsöt,nem tenyésztetek állatot akkor bizony nagyon drága az élelmiszer,és még nem is beszéltünk a sportról,különórákról.

Nekünk 1 fiunk van,mg a bevételünk 240ezer volt addig nagyon jól megvoltunk nem éltünk luxusban,de volt pénz minden szükségesre.

rezsi 60ezer

élelmiszer 50ezer

benzin 20ezer

fiunk ebédje,pelusa 30ezer

háztartás 5-10ezer

ruha,gyógyszer egyéb 10-20ezer

utazási ktg vizsgázni havi 12ezer

elmenni ide,oda állatkert,strand stb 10-20ezer

és még maradt is nem szórtuk a pénzt de nem is csak vegetáltunk,volt itthon mindig friss gyümölcs ami lassan luxus cikk lesz nem kellett aggódni volt 10-20-30ezer tartalék.Aztán sajnos leépítés volt,és én,mint próbaidős persze mehettem,így a bevételünk 170ezer Ftra csökkent,valljuk be borzalmas érzés,kevesebb élelmiszerre futotta,nem tudtunk sehova elmenni,mert nem volt rá pénz,ruhát venni áá dehogy,nagyon de nagyon szűkös volt.Szerencsére találtam egy véget ahol szuperül keresek,de ezt azért mondtam el,hogy nem tudom elképzelni hogyan tudnak ép ésszel így élni emberek hónapról hónapra,és még sok mindent kaptunk,mert az anyósék állatot is nevelnek,van tojás is gyümölcs,zöldség.1 gyereknél 200-250ezer az ami szerintem még nem szűkölködős kategória,és ugye több gyerek több költség.

2013. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!