Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy legyen...

Mit csináljak, hogy legyen egy kis akaraterőm lerakni a cigit? 8 hetes terhes vagyok! Két hete tudom, hogy babám lesz

Figyelt kérdés

Állandóan ezen stresszelek, az orvosom azt tanácsolta, hogy ha nem megy könnyen a cigi lerakása, akkor inkább szivjam, mert csak jobban ártok vele! A környezetemben sok anyuka dohányzott a gyerekével, és egészségesek lettek! Azt mondják, hogy örüljek neki, hogy falun lakom, mert tisztább a levegő, és igy kevésbé károsabb a cigi mint annak aki nagyvárosban él, ott elvileg ha valaki nem gyujt rá is nagyon veszélyes a hatalmas szmog miatt!Tudom,hogy felelötlenség amit csinálok!



2008. jún. 30. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem,de végül azonnal sikerült letennem. Nekem az segített, h "rémtörténeteket" olvastam. Az egyik barátnőm is dohányzott az első babájával. Utána a pici elköhintette magát, ő teljes depresszióba esett, mert azt hitte folyton, h miatta van, és megfogadta, többet nem tesz ilyet. Valószínűleg én is hasonlóan reagáltam volna a köhögésre, és mintegy megelőzésként inkább nem gyújtottam rá. Utána pedig rosszul voltam a füsttől. Lehet, h végül te is így jársz. Hajrá! Gondolj a babád egészségére!
2008. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ha tisztába vagy azzal, hogy árthatsz a babádnak, akkor nem tudom milyen csoda tanácsokra gondolsz. Itt majd kapni fogsz hideget-meleget, mert ez egy olyan kérdés. Az szerintem nem jó indok a további cigizésre, hogy az ismerőseid gyerekei egészségesek lettek. Minden terhesség más, és más. És az sem biztos, hogy a szülés után egyből kijön a babán, ha ártottál neki.

Szerintem, ha már megfogant az a csöppség, akkor köteles vagy mindent megtenni azért, hogy egészségesen szülessen meg, még ha ezzel neked kell is áldozatot hozni.

Üdv, 38 hetes kismama

2008. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Mindenről le tudsz szokni csak igazán akarnod kell. Senki nem tudja megtenni helyetted. Szerintem egyébként mindegy, hogy falun vagy városban roncsolod a tüdődet, szerveidet... Amit te szívsz azt ő is. Az eredmény ugyanaz. Ne gondolj a cigire igyál helyette vizet ha rá akarsz gyújtani, vagy rágj sárgarépát, uborkát... :) sok sikert!!
2008. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Jajj nekem ugyanez volt! Nagyon nem ment a letétel.. De aztán valahogy elkezdtem látni, hogy picit puffad a hasam, és belegondoltam, hogy ott egy élet és én beszélgetek hozzá, meg védem, meg óvom, meg stb... És közben meg szívom a cigit! És egy idő után úgy éreztem, hogy nem is kívánom már... Bár 1 szálat minden este elszívok, de ennyi. Azt is már csak azért, mert megszokás.. De el fog múlni asszem hamar ez is. Az viszont igaz, hogy rosszabb a gyereknek, ha idegronyó vagy, mert nem gyújtasz rá! Inkább szívd amíg úgy érzed, hogy így a jobb, úgyis el fog jönni az idő, mikor azt mondod, hogy fújjj, nem kell mégsem, meg hogy mit művelek??? Nekem ugyanez volt! Pár hét még szerintem :)
2008. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az előbb is ugyanezt kérdezted! Sok válasz érkezett, mennyit akarsz még? Arra hiába vársz, hogy áldását adja rá valaki!
2008. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajanlom Budapesten a "Bodies" kiallitast! Ott meg lehet nezni, hogy milyen is egy egeszseges, tiszta tudo es egy dohanyos tudo. Szerintem azonnal le fogod tudni tenni a cigit. Es ha esetleg utana olvasol, hogy milyen kovetkezmenyekkel jar a terhesseg alatti dohanyzas, talan lesz akaraterod eldobni a bagot. Nem biztos, hogy jo annak a csoppsegnek, ha 28 hetre szuletik meg...
2008. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is cigiztem terhesség elött,de az első ultrahangi képen mikor láttam akkor raktam le a cigit ez május 7én volt.Sokszor megkívánom,de a lelkiismeretem megszólal.Szerintem ez neked is menni fog ha fontos a baba egészsége. 15hetes kismama vagyok
2008. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azonnal tedd le! Nehogy Te legyél az akinek mégsem születik egészséges babája a dohányzás miatt... Ajánlom neked Allen Carr könyvét a "Rövid úton leszokni a dohányzásról"-t! Ezzel a könyvvel akaraterő nélkül, röhögve leteszed a cigit! Csak el kell olvasni! (nem drága, nekem működött, 15év bagó után!) Próbáld ki, megéri, magadért és a babádért is! Drukkolok neked!

17 hetes babahordó

2008. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is dohányoztam, és nagyon nehéz volt letenni. Gondolj arra minden slukknál, hogy bántod öt, és elveszed az esélyét egy egészséges kezdettől. Erősnek kell lenned, és le kell győznöd a saját gyengeséged, függőséged! Hidd el meg lehet csinálni! Sok sikert kívánok neked, és sok boldogságot a babuhoz!

2008. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!