Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok (ez kb...

7 hetes terhes vagyok (ez kb 5. hétnek felel meg) 5-8mm-es a petezsákom, de sajnos szívhangot még nem hallott a doki. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ha jövő héten sem lesz akkor kaparás lesz a vége. Szerintetek igaza van a dokinak? Egy hete 4. 2-7mm-es volt. Egy aggódó kismama.
2007. szept. 27. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az én véleményem, nem orvosi diagnózis:

ha a baba fejlődik (márpedig fejlődik!), akkor nem lehet halott! Szerintem kérd ki egy másik orvos véleményét is!

2007. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha 5-8 mm-es a magzatod, akkor gondold el, mekkora lehet a szíve? Kb. a mákszem töredéke. Mit vártok még egy ekkora szívtől, hogy majd zakatolni fog?

Én külföldön vagyok, ahol nincs terhesgondozás. 4 hetente a háziorvos megméri a vérnyomásomat, ebben kimerül minden vizsgálat. 16 hetesen nem hallgata meg a magzat szívét, mondván, még nem biztos, hogy fog hallatszani, ne aggódjunk feleslegesen. 21 hetesen hallgattuk először a szívverést.

Amúgy is fejlődik a magzatod, egy hét alatt is látható a változás. Az orvosod egy hóhér, mégis mit képzel magáról? Neki egy magzattal több vagy kevesebb nem jelent semmit, de neked a saját kisgyermeked, ne bízd a jövőtöket egy ilyen könnyelmű emberre. Szerintem keress másik orvost, ne keseredj el! Jó egészséget mindkettőtöknek!

2007. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia . szerintem is keress fel mielőbb egy másik dokit! az ilyen bunkó orvosokkal meg ne foglalkozz mert valószinü őt tényleg nem érdekli mi lesz veletek!! és ne aggódj mert azzal csak a picinek ártasz!!!
2007. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is keress másikat.

Én is ennyi idős terhes vagyok-az első orvosom azt mondta, menjek vissza 3 hét múlva, akkor talán már lehet látni, hogy dobog a szíve (márha dobog:S)

Elmentem egy másikhoz és Ő rögtön megmutatta, láttam ahogy dobog a szíve-megnyugodtam, mert sajnos a gyanú már felvetődött, hogy nem is él:(

2007. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bár elméletileg a terhesség 5.hete végétől (3. hét) hallani a szívhangot, de a 6.héten szinte mindig. Felelőtlen kijelentés volt az biztos, de 8hetes már tényleg kell hallani a szívhangot ultrahangon. Talán kérdezz meg egy másik orvost is! Szurkolok h minden rendben legyen! Egy 8 hetes kismama
2007. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem akarlak elkeseriteni, de én is hasonló helyzetben voltam. 7 hetesen a petezsákom l8-2o mm-es volt a CRL 4 mm, szivhang nem volt. Egy hét múlva visszamentem szivhang sehol és a magzat is kisebb volt. Sajnos müszeres befejezés lett a vége. Nem akartalak megijeszteni, lehet hogy Nálad nem lesz semmi baj, de azért lelkiekben készülj fel arra amit az orvos mondott.
2007. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!