Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta pozitivat teszteltem...

LN09 kérdése:

Amióta pozitivat teszteltem folyamatos félelem van rajtam, hogy elvetélek! Ti hogyan küzdöttétek le ezt, ha volt ilyenben részetek. Vagy csak én vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Szedem az Elevitet, használok Utrogestant és táppénzen vagyok itthon. Nem emelek nehezet. Ezen kívül mit lehet még tenni?
2009. nov. 4. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok. Hát ahogy irod is, nem emelni, pihizni, sokat nem tehetünk.
2009. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Te vagy ilyen. Hány hetes vagy? Én holnap leszek 12 hetes, szintén utro, szintén pihenés... vitaminok, és mégis féltem/félek. Minden egyes hasfájásnál, hogy vajon ez normális-e, minden egyes wc-re menetelkor, hogy van-e olyan a papíron, amit nem szeretnék látni, és minden egyes uh előtt, hogy rendesen fejlődik-e a baba, és minden rendben van-e vele. Pár hétig szinte csak feküdtem, arra gondolva, hogy a túl sok mozgás nem jó, mi van ha nem tapad meg rendesen a baba... most már ez enyhült, hozzászoktam a hasfájásokhoz és meg-megnézem, hogy a papír milyen, de már nem olyan izgalommal, mint az első 8-10 hétben. Nagyon nehezen jött össze a baba, szerintem ezér ez az extra aggódás részemről.
2009. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
sehogy sem tudtam leküzdeni,amikor már éreztem kicsit megnyugodtam.
2009. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekünk is nehezen jött össze. PCO-s vagyok, alulműködik a pajzsmirigyem. Ez éppen elég.

6 hetes leszek szombaton. Legközelebb csak jövő héten pénteken megyünk UH-ra, és attól is félek, hogy mi van ha már nem lesz ott.

Amúgy 4 hetesen 3 mm-es volt, az jó?

Azért ha időközben elmegy, csak van tünete, nem?

2009. nov. 4. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni, az lenne a legfontosabb. Nekünk is 2 év próbálkozás, egy beteg magzat után jött össze a lányunk, így megértem, hogy félsz a bajoktól. De muszáj poztívan gondolkodnod. Nekem azt tanácsolta bölcs nővérem, hogy éljem úgy az életem, mint terhesség előtt egy-két dolgot kivéve. Valóban nem emeltem, illetve emelek, ha úgy érzem elfáradok, akkor pihenek kicsit, de mindenképpen lefoglalom magam, mert a sok gondolkodásba, aggodalomba meg lehet őrülni. Tudom, táppénzen nem egyszerű ez, de valami otthoni babra munkát keress, mert azzal ugye nem ártasz a pajzsmirigy működésnek, de jobb lesz a lelkednek. Szóval, ha nincs orvosi utasítás arra, hogy pihenj egész nap, akkor igenis csinálj valamit!

A vetélésnek persze vannak jelei általában, de az az igazság, hogy ez nem minden esetben van így. Én is azzal bíztattam magam az első 12. hétben, hogy biztos nem az a kivételes eset vagyok, amikor nincs jele, így mivel nem éreztem semmi rosszat, úgy gondoltam, hogy minden rendben van. És így is lett, pedig volt min aggódnom, mert év elején volt a tragédiánk...nagyon szorítok nektek, minden jót kívánok (25 hetes mami)

2009. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt olyan betegség, stb. ami miatt elmehetett volna az első magzatom, de sajnos mégis elment. Rá bő fél évre sikerült újra teherbe esni és valahogy úgy reagáltam rá hogy nem vettem különösebben tudomást róla. Nem mertem még egyszer beleélni magam, annyira megviselt az első vetélés. Persze abbahagytam a kondizást, szaunázást, néha szedtem elevitet, de dolgoztam tovább, utaztam, cipekedtem, még a nődokihoz sem mertem elmenni. Mikor betöltöttem a 12. hetet akkor rohangáltam mindenhova, jól ki is kaptam a nőgyógyásztól... Majdnem lekéstem a spec. vérvizsgálatról is... Utólag jó hülye voltam, de rettegtem hogy elmegy ez a baba is, nem mertem szembenézni ezzel a lehetőséggel is. Szerencsére életerős legényke lett, egy éves múlt :) Nagyon szorítok Nektek!!!
2009. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát mi még csak szeretnénk babát,de én is már ettől félek,h. nem marad meg.Gyakran álmodom azt,h. beteg kisbabát szülök.Ma éjjel is egy halott játék babát szültem,borzasztó álom volt.Pedig egészségesek vagyunk.Ez a 3. hónapja,h. próbálkozunk a babával.Nem görcsölünk rá abszolut,és nem értem mitől vannak ezek a rémálmok.Az biszos,egyszer foganjon meg a picim,12. hétig,a páromon,és a dokimon kívül senki nem fogja megtudni ,h. terhes vagyok.Szóval nem tudtam neked segíteni,de nem vagy egyedül ha ez egy kicsit vígasztal...
2009. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, én is PCO-s vagyok, aki holnap lesz 12 hetes és még a mai napig nagyon izgulok. :)

Neked kell szedni inzulin gyógyszert? Magától jött össze, vagy inszemmel? És mit mondott az orvos, mennyi idő ami "kritikus"?

A méreteid szuper jók! :D

2009. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mi tavaly május óta próbálkoztunk, kisebb nagyobb kihagyással, és élesben pedig január óta. Spontán esélyem sem lett volna, hogy teherbe essek, mivel nem volt peteérésem. Elmentem nődokihoz és elmeséltem neki a problémámat. Lévén, hogy eü.-is vagyok nem kellett sokat győzködnöm, hogy kezdjük el a dolgot.

Elkezdett stimulálni. Closty+Merional majd Choragon. Ebből lett a babám :)

Egy ismim azt mondta ne azon aggódjak, hogy megmarad-e, mert megfog, hanem azon, hogy hányan lesznek. Neki ugyanezzel a kombinációval 3 baba fogant meg.

2009. nov. 4. 18:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Merckformint szedek. A 12. hétig kell szednem, ez is segít megtartani a babát. Ebben bízom meg az Utrogestanba.
2009. nov. 4. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!