Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért van ez? Szeretnék babát...

Mért van ez? Szeretnék babát és tervezzük is, de most, hogy lehet hogy összejött -mivel késik-nem biztos, hogy már most szeretnék . Kicsit megijedtem. Talán? Holnap csinálok tesztet, de nem tudom milyen eredménynek őrülnék.

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem még várjatok a babával, ha most nem lettél terhes.
2009. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bennem is kavarogtak ilyen gondolatok, mikor már voltak jelek. Mi is terveztük. Hirtelen rájöttem, hogy mekkora felelősség egy gyerek. De pár nap alatt elmúlt. Mentem dokihoz láttam a picit uh-on és már mindennél jobban akartam. Nálad is el fog múlni ez az érzés, most természetes, hogy tartasz az ismeretlentől.
2009. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én akkor ijjedtem meg,mikor pozitiv lett a tesztem,pedig nagyon vágytam erre a babára.2 napig tiszta feszült ideges voltam,de elmúlt,és már imádom pedig még csak 12 hetesek vagyunk.Szerintem ez természetes reakció,hirtelen ránk tör a nagy felelősség:-))))
2009. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez természetes.Ugyanígy voltam én is vele.Sőt most, 22 hetesen is sokat bizonytalanodok, de belül tudom, ha bármi történne a babámmal én belehalnák...
2009. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem természetes, hogy az ember bepánikol, amikor megtudja, hogy terhes még akkor is ha nagyon akarta. Én 37 vagyok és most jön az első babánk, így gondolhatod, hogy mennyire akartuk, de ennek ellenére még most is (25.hét) eszembe jut, hogy "Te jó Ég, mi is fog történni, megváltozik az életünk, hogyan bírjuk anyagilag..stb". Valaki írta, hogy a kétségek elmúlnak, ha meglátod az ultrahangon a babád szívverését. VAlóban fantasztikus élmény, és tényleg ezek után nincs kétség, hogy akarjuk, hogy jöjjön. Persze, azért aggódok a fenti dolgokért, de többet aggódok azért, hogy minden rendben legyen vele. Szóval majd megtudod, hogy milyen érzés, ha nem most, akkor máskor, de az biztos, hogy az ember életében a legfontosabb esemény ez:-))) Ezért ne is félj tőle. Minden jót!
2009. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én "csak" 10 évet vártam Rá. Aztán amikor kijött a 2 csík valósággal sokkot kaptam. Zokogtam, mert rájöttem, hogy most már nincs visszaút. Addig csak akartam, hogy legyen babám, de nem mértem fel, hogy ez mekkora felelősséggel jár. Ne értsetek félre, tanult, dolgozó nő vagyok, elmúltam már 30. Felkészülten vártuk a babát, mert rengeteget olvastam, barátnőkkel és orvosokkal beszélgettem. Hát volt rá időm a 10 év alatt. De a hirtelen jött felelősségtől nagyon megijedtem. Kb. 2 napig tartott, míg magamhoz tértem.

Most nagyon várom és nagyon szeretem, élvezem a "terhesség" minden percét. 22 heteskék vagyunk és mozgolódunk.

Hidd el, hogy el fog múlni ez az érzés. Csak szerintem ez egy teljesen új helyzet, amit meg kell emészteni, el kell fogadni, és meg kell engedni.

És remélem Te is legalább annyira örülsz majd áldott állapotodnak, mint én.

2009. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam ilyen helyzetben, de már jó volna ha lehetne. Viszont ha belegondolok, akkor szerintem én is valami hasonlót éreznék, hisz elég nagy felelőség, és első babával meg sok ismeretlen dolog vár egy kismamára. Nem tudja még milyen kihordani egy babát, szülni, szoptatni stb.

Szerintem hamarosan eljutsz oda, hogy alig várod, hogy a 9. hónap végén magadhoz öleld a kis csöpséget.

Sok örömöt Hozzá!

2010. máj. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!