Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hétre született babának...

35 hétre született babának milyenek az esélyei? Megúszhatja károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
Súlya amúgy elég nagynak becsült 4d és sima uh szerint is.

2013. szept. 19. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2013. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem persze, ez ma már nem gáz. Tudom, nem az ideális, de szerintem semmi probléma nem lenne, ami maradandó károsodást okozna.
2013. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
persze hogy megúszhatja. Ennél korábbi babák is általában teljesen egészségesek. A 35-36. héttől nem is koraszülött már a baba. Az utolsó hónapban már csak súlyra nőnek a babák.
2013. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
35.hétre született a lányom, 3330gr, és 53 cm volt. Semmi baja nem lett, full egészséges kiscsaj. És nem voltam elszámolva, mert sajnos egy nagyon csúnya betegség miatt nem tudtunk majd fél évig együtt lenni. Aztán meg műtöttek, és elsőre össze jött. :D
2013. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim születtek 35 hétre, egyikük 1 hónapig, másikuk 2,5 hétig volt koraszülött osztályon.

Vízsérv ill. rejtett heréjűség miatt lesz műtétjük, ez lett úgymond a legnagyobb eü. gondunk. Amúgy nagyon sokáig kellett járni koraszülött gondozásra, fejlődésneurológiára, gyógytornára, gyerekszemészetre (kötelező a korababáknak, méghozzá a várt szülés napjáig hetente!), meg már nem is tudom, hová.


Sok függ attól, hogy mekkorának születik, és mik a születés körülményei.

Amúgy betöltött 37 hét előtt születettek ÉS 2500 gramm alattiak a korababák.

2013. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !!
2013. szept. 19. 14:49
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 35. héten született 2700 g és 47 cm. Egészséges lett és most is az.
2013. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 35 hétre született, most 8 éves és égetnivaló gyerkőc. minden rendben van vele, a suliban a legjobbak között van, igaz, befogni nem nagyon tudja/akarja a száját...

Amikor kicsi volt, mondjuk ovi végéig sok gondunk volt a felső légúti megbetegedésekkel. Amikor született 3 napot volt inkubátorban, kapta a sűrített oxigént, mert nem volt 100%os az oxigénellátása. A gyermekorvosunk később ezzel magyarázta, hogy minden vírust bekapott a gyermek. Viszont volt olyan ovistársa, aki még nála is gyengébb immunú volt, pedig rendes időre született. Nem tudom, hogy végül volt/van-e összefüggés, de 2 és fél éve jár úszni heti háromszor, ez szinte megszüntette a "táposságát".


Szerintem nyugodj meg, minden nap ajándék, tarts ki!

2013. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán, olyan fejlett az orvostudomány, hogy nem lesz semmi baj.

Barátnőm 3-as ikreket szült a 30. héten, és hál istennek, mind a három baba teljesen egészségesen született, hál istennek, csak kis cseppek voltak, és jobban oda kellett rájuk figyelni, de most már okos, értelmes 5 éves rosszcsontok :-D

2013. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A hugom 27.hétre született,990grammal. 2hónapig volt kórhàzban,ma màr 9éves és hàla Istennek semmi baja.és még nem is sovàny vagy kisebb mint a kortàrsai..sőt!:-)gondoltam leírom pozitív példaként.
2013. szept. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!