Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok. Ha most...

30 hetes vagyok. Ha most megszületne a babám, mennyi az esély rá, hogy agyi károsodás vagy testi visszamaradás nélkül éljen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Miért születne meg? A károsodás előrelátható mértékét még az orvosok sem tudják megmondani, nemhogy mi, kismamák!
2009. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
gondoltam,itt több 100 kismamából valakinek csak van tapasztalata,a lehurrogásra nem nagyon vagyok kíváncsi
2009. dec. 15. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

hülye kérdésre hülye válasz:) tapasztalata biztosan van, de minden eset más, minden baba más, a többiek tapasztalataival nem sokra mennél. Miért gondolkodsz ilyen "hülyeségeken"?

Tapasztalat: 29. héten született a barátnőm babája, nem volt900g, ma kétéves, gyönyörű, okos kisfiú. remélem megnyugtattalak, nem akartalak lehurrogni sem.

2009. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi...hülye kérdés...

ok nélkül nem kérdezném,korházban fekve, a lap-tpoomról irogatok,infúzióval a karomban,külföldön,ahol nem tudom megkérdezni a dokit,mert felét sem érteném. Szeretem z ilyen jóindulatú emberkéket

2009. dec. 15. 16:58
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha egészségesen születik, azaz nem azért indul meg a szülés, mert eleve beteg (tüdőgyulladás, agyvérzés,....), akkor van esélye az egészséges életre, csak hetekre inkubátorba kerül.

De, ha valami fertőzést megkap, akkor akár meg is halhat.

Szóval erre valóban nem lehet válaszolni, hogy mi lesz. Nagy eséllyel túléli, hosszútávú következmény???? Évek múlva is kiderülhet bármi.......

2009. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

29. héttol elég jo eséllyel életben maradnak az egészséges babák 90%a.Mi a baj?Miért kerültél be?Hol vagy most?



29 hetes km

2009. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem fog megszületni még, ne gondolj erre, nem lesz semmi baj!
2009. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Te milyen egy hulye pi... vagy hallod!!!!
2009. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia

a sógornőm babája 26 héten született, 1100 gr., 35 cm-rel

szerencsés volt, mert miután a magzatvíz elfolyt, még 2 napot benn tudták tartani a babát, szteroidokat kapott, h a tüdeje fejlődjön, igy csak minimális ideig kellett lélegeztetni

kb. 2 hónapig volt inkubátorban, két kiló alig volt amikor hazaengedték majdnem 3 hónaposan

most három éves, semmilyen károsodása nincs, kinőtte a kora születést

ő is külföldön született, spanyolországban, nyaralás alatt

2009. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Sajnálom, hogy ilyen kulturlények akadtak az utadba...

Természetesen inkubátorba tennék a babát, ha véletlenül megszületne, de elméletileg igen nagy esélye lehet arra, hogy egészséges legyen. Persze én is gondoltam arra, hogy mi lenne ha,..., de próbálom elhessegetni a gondolatot, és minden egyes héten fellélegzem, hogy ismét eltelt egy hét, és még mindig bent van. Valóban sok olyat tudnak tenni a dokik, hogy minél hosszabb ideig bent maradjon a bébi.

Inkább pihenj sokat, tartsd be az orvosi utasításokat, és remélhetőleg jó hosszú idő múlva bújik elő a pocaklakód!

Minden jót!

(31 hetes mami)

2009. dec. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!