Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami baja a picinek?...

Lehet valami baja a picinek? Vagy nekem van valami bajom?

Figyelt kérdés
a dolog elég furán hangozhat, de nem vagyok benne biztos lehet hogy elkaptam valahogy valami fertőzést? a multkor hallottam hogy egyik ismerősöm csecsemője meg is vakulhatott volna mert valami gombás fertőzése volt az anyának. azóta teljesen rá vagyok görcsölve a dologra. az a helyzet hogy néha azt veszem észre hogy a bugyimon ilyen sárgás váladék van, de nem a hüvelyemből jöhet hanem csiklótájról. és néha a csiklóm körül viszkető érzést is érzek.. ez lehet valami fetőzés? vagy ez ilyen megszokott dolog lehet a terhesség alatt? (,ert azelőtt nem volt ilyen) vagy mi lehet? árthat ez a picinek?

2013. szept. 23. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni orvoshoz és ő megmondja van e fertőzésed vagy sem. A baba nem fog egy gombás fertőzéstől megvakulni! amíg zártak a méhszájak nem jut fel hozzá fertőzés. Akkor lehet probléma ha szüléskor a szülőcsatornában találkozik a fertőzéssel DE ezért van a 35-37 hét kőrül hüvelyváladék vizsgálat, és ha baj van kezelnek mire a szülés bekövetkezik (vagy javasolják a császárt ha olyan a fertőzés) , valamint ha megszületett a baba és tudott, hogy neked fertőzésed van akkor adnak neki gyógyszert,hogy ne legyen baja a fertőzéstől.
2013. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy huvelygombad van.. Baja nem lesz tole a babadnak, de jobb kikezelni. A fertozesek amikrol te beszelsz az rubeola, herpesz, toxoplasma stb. Ezek magzatkarosito fertozesek es a rubeolan kivul az osszes tunetmentes. A huvelygombatol meg max szajpenesze lehet a babadnak, ha elkapja szulesnel.
2013. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: Teljesen igaz amit a 2.is ír, még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy a ki nem kezelt fertőzés okozhat vetélést vagy koraszülést, de csak nagyon durván elfajzott formában. Valamint nagyon fontos, hogy ha fertőzésed van az ki legyen kezelve! többet árthat a fertőzés mint a kezelés (gyógyszerek, krémek)
2013. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.már a 34 hétben vagyok. és nagyon nagyon félek a szüléstől is. első terhességem. igen tudom ez kérdés lesz, vagyis inkább kérés. de nem akarok neki új kérdést kiírni. valaki valamelyikőtök leírná nekem részletesen hogyan zajlik egy szülés kezdve a jóslófájásoktól üzenetben? sokat segítenétek.
2013. szept. 23. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben viszont nem tudok segíteni mert 33 hetes vagyok, én nem félek szüléstől (még) úgy vagyok vele, hogy bent úgy sem fog maradni, fog majd nagyon fájni, de lesz ott szülésznő aki majd mondja mit kell tenni, és nekem saját dokim van elvileg ő is ott lesz, benne megbízok aranyos kedves biztosan fogja majd ő is mondani mikor mit kell csinálni. Én amit tudok, hogy lesznek majd fájások, ha 5 percesek be kell menni a kórházba és aztán majd jön a baba, akkor pedig úgy is mondják majd, hogy nyomjak vagy sem. Ha rendszeresek a fájások menni kell ha nem rendszeresek, csökkenek, vagy enyhülnek akkor viszont csak jóslók. Ha elfolyik a magzatvíz vagy vérzek akkor kórház. Nálunk a 35. héttől ctg után (hetente) mindig menni kell a dokihoz aki megvizsgál ő már megtudja mondani, hogy a következő napokban várható e szülés vagy még elvan a baba oda bent.
2013. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor ket eve terhes voltam allandoan volt valami gombas fertozesem kb a 28. Hettol fogva. Volt egy folyasom is, de foleg iszonyuan viszketett! Az orvos tobbszor is felirta a canesten duot, ami csak ideig-oraig segitett, mindig visszatert a dolog! A fiam most ket eves es semmi baja, tokeletes, olyan mint egy jatekbaba! :) most a masodikat varom es remenykedem, hogy nem jon elo ez a gomba(most vagyok 31. Hetben)

A szules sokfelekeppen indulhat, van akinek fajasokkal, van akinek csak a viz folyik el, van aki latja a nyakdugot tavozni mielott barmi tortenik. Ezt nem tudhatodmilyen lesz a tied, de igy is ugy is tulleszel a szulesen es megkapod a kisbabad, az lebegjen a szemed elott . A szules hamar csak egy tavoli emlek lesz! :)

2013. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!