Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél ilyen esetben?...

Mit tennél ilyen esetben? Dokit váltanál? Neked sem kellett dokihoz menni a 36. hét után?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam dokinál. Sima uh-t csinált és azt mondta, ha nem szülök meg, akkor 4 hét múlva kontroll.

DE a doki nem nézte a lepény érettségét egyszer sem, nem csinált flowmetriát sem, csak a babát méri és azt nézi, hol tapad a lepény. Az NST engem nem nyugtat meg, és ezek szerint a szülésig már csak oda kell járnom...


Előző babánál az akkori dokim a 32.héttől 2 hetente rendelt vissza, a 36. héttől pedig hetente. Minden alkalommal nézett méhszájat, uh-t csinált, flowmetriát nézett.

Most meg ez a másik doki (elköltöztünk) már nem kiváncsi rám...

Védőnő is furcsállja, bár mondta,van amelyik kismamának nem kell mennie az utolsó hetekben.


Nem vagyok nyugodt, és nem tudom eldönteni, hogy át merjem-e kérni magam a kórházi sztkba, hogy ott hetente nézzenek rám...


2009. nov. 6. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
36.hét után már hetente kellett járnom,szeritem menj sztk.ba v másik dokihoz...
2009. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
gondolom azért nem kell menned hozzá,mert ugyis mész nst-re és utána mindig megnézi a doki is.igy gondolom feleslegesnek tartja a sok pénz kidobását,ha hetente lát az orvos.
2009. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem magándoki, hanem sztks...

NST a kórházban van, és az épp ügyeletes nézi meg a papírt

2009. nov. 6. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont amiatt izgulok, hogy nehogy már hetente hívjon a 36 hét után. Pont tegnap mondta a védőnő, hogy így szokta a doki csinálni. DE én emlékszem, hogy az első babámnál 32 hetesen UH, 35 hetesen terhesgondozás és akkor azt mondta, hogy 2 hét múlva jőjjek a táppénzes papírért, amúgy nem kell jönni. NST-re máshova jártam hetente és kb 2 hetente megvizsgált a saját dokim, és a 38. héten volt az utolsó UH, akkor néztek lepényérettséget is. Amúgy a Flowmetria és az NST teljesen egyenértékű, az is megmutatja, ha nincs rendben a baba keringése.
2009. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

HA még elválal ilyenkor másik doki menj máshoz. Én 34. héttől hetente járok. Most 36. héttől heti 2x és minden héten csinál UH-t flomertriat. Én sem lennék nyugodt.

36+5km

2009. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben 38 hetesen elmennék egy magán UH-ra, ott azt néznek amit akarsz. A méhszáj miatt meg külön örülj hogy nem nézi, nagyon fáj már ilyenkor, és nem sok értelme van. Ha nyílsz/szülsz, akkor sincs semmi.

Szóval én meg azért voltam ideges hogy minek nézeget, csomót véreztem, görcsöltem a 36, 38 hetes méhszájnézések után.

2009. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 8.héttől nyitva vagyok... Nemis a méhszáj érdekel.

Csak furcsálom, hogy 36.hét után nem kell menni a dokihoz.

Magánra nincs pénzem:(

Az NSTben pedig nem bízok...

2009. nov. 6. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!