Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1N1 elleni vakcínával beoltot...

H1N1 elleni vakcínával beoltott kismamák! Tapasztaltatok-e és ha igen milyen mellékhatásokat? Mire alapoztátok a döntést? Ellentábor légyszi kíméljetek, ismerem az összes ellenérvet is.

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel én a jövő héten beoltatom magam.

33 hetes km


2009. nov. 6. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 hete oltattam be magam és a döntésem nagyon egyszerű:féltem a babámat és maga.Én pont a akkor leszek 8-9 hónapos amikor a járvány tetőzik,nem hiszek benne,hogy vitaminokkal távol tudom tartani.Az utolsó harmadban már a szervezet a szülésre fog felkészülni és az immunrendszerem gyenge lesz.Nem a vírustól hanem a szövődményektől félek és nem szeretnék 1 kétoldali tüdőgyulladást 41 fokos lázzal.A vakcinától nem félek,nem élő vírus és nem érdekelnek a rémhírek.1 hónapja orvosról orvosra járok és érdeklődöm.Sőt Dr Mészár Zsófia védő oltás szakértő tanácsát is kikértem.Pont ma láttam a tv ben,hogy 1 egészséges 13 éves kislány életveszélyben volt,súlyos tüdőgyulladás és légzésleállás volt a szövődmény de hála istennek túl van az életveszélyen.Sokan nem is fogják fel mit kockáztatnak azzal,hogy azt mondják én úgysem kapom el!Amióta megkaptam megnyugodtam és nincs semmi mellékhatása,teljesen jól vagyok.

25 hetes

2009. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is és a férjem is megkaptuk és teljesen jól vagyunk.Én 18 hetes vagyok és nagyon félek védettség nélkül "nekiindulni" a télnek.Nagyon hosszú és én is azt hiszem kicsi az esély,hogy ki tudom kerülni.Most sokan félnek és kevesen adatják be a védőoltást ezért jobban terjed a vírus.Én is a szövődményektől félek.Nekem a nőgyógyászom tanácsolta ,hogy mindenképp oltassak és én hallgattam rá.Természetesen én is kikértem még más orvosok tanácsát és tájékozódtam.A családom teljesen az oltás mellett van.
2009. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is be fogom magam oltatni, de mást nem beszélek rá. Szerintem a sok rémhír terjesztője végig sem gondolja, esetleg mekkora kárt okoz, ha valakit nyomulósan lebeszél, aztán az illetőnek mégis komoly problémái lesznek.
2009. nov. 7. 09:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van!Vajon aki lebeszél az oltásról az vállalja a felelősséget?
2009. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!